Skocz do zawartości

WSA: Diagnosta może pomylić się tylko raz


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrali człowiekowi uprawnienia bo cyferkę w numerze VIN pomylił !!! Ależ to było zagrożenie dla zdrowia i życia !!! Co Panowie DIAGNOŚCI zamierzacie z tym zrobić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @markes30, sam mam na sumieniu jedno auto sprowadzone z Ameryki dziesięć lat temu, w którym zamiast romu z tabliczki, to pierwszy stycznia roku produkcji wymyśliłem, czy coś podobnego, ale w każdym razie rok produkcji w dowodzie jest inny od tego na samochodzie. No i jakoś do dzisiaj się nie zebrałem, aby to wyprostować. Na mannę z nieba czekam albo na wyzionięcie ducha przez ten pojazd - nie wiem. Prawda jest taka, że corocznie potwierdzam nieprawdę w obrębie tej nieszczęsnej danej i co dalej... Podejrzewam, że jakby ktoś wyłapał i się uparł, to też mógłbym mieć pozamiatane. Pomyłka może przytrafić się każdemy. No ale żeby cyklicznie, corocznie, to deko przegięcie. Owszem, ta pomyłka nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego, i sankcje są kosmiczne co do szkodliwości czynu, ale na dzisiaj kary dla diagnostów są takie drastyczne, że szkoda gadać. I wiem, że lewizna nie równa się lewiźnie jak i pomyłka pomyłce... Życie! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomyłka może przytrafić się każdemy. No ale żeby cyklicznie, corocznie, to deko przegięcie.

niczego cyklicznego w tym przypadku nie było, przecież sprawdził raz, pierwszy raz :wink:, wtedy nie zauważył:nausea:, następnie sam po sobie nie sprawdzał bo i po co :disagree:, ale nastąpił rok 2017, pamiętny rok :evil:, rok wprowadzenia CEPIK 2, niektórym spowodowało to wyostrzenie zmysłów i stało się :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Paprock napisał:

Prawda jest taka, że corocznie potwierdzam nieprawdę w obrębie tej nieszczęsnej danej i co dalej...

 

Co dalej pytasz. Moja odpowiedzi:

1. Odkup ten pojazd i zezłomuj. (jeśli nic w przepisach się nie zmieni)

lub

2. Zaproponuj zmianę  - gradacje kar i pomóż kolegom z OSDS opracować zmiany raptem  dwóch / trzech artykułów tak by w pełni dostosować ustawę PORD do dyrektywy.

 

Jak ciężko popracujesz głową przez raptem 2 miesiące może okazać się, że kiedyś za taka drobnostkę dostaniesz np. karę w postaci doszkolenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką linie obrony przyjął ten diagnosta ale najwyraźniej bronił się bez adwokata.

Jak nadzór mógł autorytatywnie stwierdzić, że w kolejnych poprzednich latach nie zgadzały się dane na TZ?!

Jeżeli ten Golf to Golf II lub III to są powszechnie znana przypadki założenia przedniego pasa od innego pojazdu razem z jego TZ, tak samo jak w Audi A8 i potem jest zonk na BT.

Znane są też przypadki TZ wydrukowanych tak jak oryginał ale z błędami.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

Owszem, ta pomyłka nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego, i sankcje są kosmiczne co do szkodliwości czynu,

Są ale projekt zmian polegający na przejęciu nadzoru przez TDT też się nie podobał diagnostom. Czy to znaczy, że jedyną akceptowalną zmiana było by wprowadzenie bezkarności?

Są przepisy i powinny one dyscyplinować diagnostów a jak ktoś je olewa i nastąpi skucha to podnosi się larum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ,że cała otoczka związana z badaniami technicznymi pojazdów to bardzo obszerny temat. Niejednoznaczność zapisów i mnogość różnych wykładni w zależności od punktu siedzenia im patrzenia jest jeszcze większa. Gdyby praca diagnosty była nie aż tak zawiła , to nie mielibyśmy na tym forum tysiąca tematów po kilka tysięcy postów niekończących się dyskusji. Zakres OBT to nie tylko czynności wymierne , które można zmierzyć ,zliczyć  zważyć ,ale też wiele czynności które wymagają oceny.  I właśnie tutaj pojawia się pole manewru dla organów kontrolujących, które oczywiście też musza mieć spełnione odpowiednie statystyki. Dodatkowo odpowiedzialność diagnosty za jakiekolwiek przewinienie , praktycznie nie ma sobie równych w żadnym zawodzie ( no może sapera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z grona forumowiczów wie jak wygląda karanie diagnostów w krajach Europy za " przyklepywanie " błędów w postaci niezgodnego VIN. Miałem kilka takich dowodów , rekordzistą był 12-to letni samochód ciężarowy z Niemiec. Oczywiście , każdy kraj ma swoje prawo w tej kwestii , ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

dla mnie zmiana jednej cyfry to jest inny VIN !!!

To napewno.   Miałem przypadek ze ktoś zamienił  np. 4 z 2 miejscami i już odebrać uprawnienia ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hudy05 napisał:

Miałem przypadek ze ktoś zamienił  np. 4 z 2 miejscami i już odebrać uprawnienia ?

Raz zawsze może się zdarzyć ale jak diagnosta zrobił kilka OBT w pojeździe i za każdym razem błędnie odczytywał numer to mi osobiście jakoś go nie szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielg539 napisał:

Raz zawsze może się zdarzyć ale jak diagnosta zrobił kilka OBT w pojeździe i za każdym razem błędnie odczytywał numer to mi osobiście jakoś go nie szkoda. 

masz racje z tego wynika ze sam wystawił N wiec sam na siebie ukrecił bata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hudy05 napisał:

z tego wynika ze sam wystawił N wiec sam na siebie ukrecił bata

Myślę, że właśnie ktoś inny wykonał OBT i wystawił N i wzbudziło to zainteresowanie nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś u mnie smutni Panowie z szeregu pojazdów wyciągnęli pojazd bezpośrednio po BT i wyraźnie szukali skuchy...na razie pozostaję w zawodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rejonie odbyło się "polowanie".

2 godziny temu, hudy05 napisał:

To napewno.   Miałem przypadek ze ktoś zamienił  np. 4 z 2 miejscami i już odebrać uprawnienia ? 

 

Różnica to różnica.Ktoś zamienił i .....nic, ale że  diagnosta nie " przyfilował" różnicy to może polecieć na zieloną trawkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hudy05 napisał:

ktoś zamienił np. 4 z 2 miejscami

 

2 godziny temu, cezary napisał:

czy 123 i 1432 to jest w/g Ciebie to samo?

 

 

i już mamy różną interpretację ... 

 

jak dla mnie @hudy05 napisał o ilości miejsc siedzących 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamos napisał:

A dziś u mnie smutni Panowie z szeregu pojazdów wyciągnęli pojazd bezpośrednio po BT i wyraźnie szukali skuchy...na razie pozostaję w zawodzie...

Akcje SMOG, BUS nie dały wyraźnych efektów to poluje się na pojazdy zaraz po badaniu technicznym. Przecież trzeba dopchnąć kolanem ustawę. Zostało tylko jedno głosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca, jeżeli chce traktować tego rodzaju pomyłki jak błędy w sztuce lekarskiej, powinien zatem doprowadzić rangę zawodu diagnosty do funkcji funkcjonariusza publicznego - z pakietem przywilejów od gwarantowanych zarobków włącznie - a w tym przypadku wolna amerykanka - gdzie i kto zorganizuje obronę prawną ? Dobrze, w tym konkretnym przypadku, że dni WSA są policzone:)) Kara musi być współmierna do czynu, czy skazywanie diagnostę i jego rodzinę na niebyt społeczny za wynik badania pojazdu z literówką w VINie jest współmierne do czynu, ilu lekarzom odebrano uprawnienia za błędy w sztuce? Ilu zwolniono funkcjonariuszy publicznych za zgoła gorsze wykroczenia? Sam-jeden diagnosta nie wygra z systemem:( W systemie PoRD są zatem równi i równiejsi i tak ma to wyglądać dalej, a po ewentualnym odmrożeniu ustawy grudniowej - jeszcze ciekawiej. Nie chodzi o ochronę kombinatorów, tylko o każdego z Nas,  któremu może się przytrafić chwila słabości - bo jak wiadomo - ten się nie myli, kto nie pracuje. Może ubezpieczenie od błędów w pracy trzeba wykupić - tylko kto je sprzeda diagnoście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet przywilejów pakietem przywilejów, ale lata ostatniej historii tylko potwierdzają, że tych przywilejów coraz mniej.

A poza tym, to ile zarabia taki jeden z drugim funkcjonariusz publiczny na okresie próbnym, no i co potem?

No i na koniec, to coś i się zdaje, że zakres naszych obowiązków jest z działki funkcjonariusza publicznego. A jak ktoś ma aspiracje być strażnikiem miejskim, inspektorem inspekcji lub innym policjantem robiącym jak szeryf porządek, to co komu stoi na przeszkodzie.

Brać koktajle i ruszać na Wiejską! Wiosna idzie, można zapiknikować w namiotach na trawie przed sejmu gmachem, albo strajk głodowy ogłosić! Najlepiej każdy sobie w robocie!

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, markes30 napisał:

Akcje SMOG, BUS nie dały wyraźnych efektów to poluje się na pojazdy zaraz po badaniu technicznym. Przecież trzeba dopchnąć kolanem ustawę. Zostało tylko jedno głosowanie.

ciekawe będzie jak władza się zmieni i wprowadzi ową ustawę szerokimi drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paprock napisał:

strajk głodowy ogłosić

może i to nie jest zły pomysł:wink:, człowiek by przynajmniej parę kilo zrzucił, a to już wymierna korzyść jest. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.