Skocz do zawartości

WSA: Diagnosta może pomylić się tylko raz


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.03.2019 o 15:31, cezary napisał:

dla mnie zmiana jednej cyfry to jest inny VIN !!!

 

Zgadza się inny win ale jak wszystkie literki w vin-ie się nie zgadzają to mażna dojść do wniosku że ktoś wymienił element pojazdu na którym jest tabliczka, a wczesniej mogła być oryginalna i przeglądy przechoidził.  A jak są zamienione literki to oczywiście diagnosta nawalił bo podbijał a nie sprawdzał co podbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli przegląd okresowy sam .osobowego na dzięń dzisiejszy będzie kosztował,ok .500 zł i będzie trwał ok.godzinki i pensja diagnosty będzie wynosiła ok.2500 (euro).To będe za tym ,że taki diagnosta nie może się pomylić w nr.vin i powinien stracić uprawnienia.(oczywiście na jakiś czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że co, że jak będę lepiej zarabiał, to więcej przepisów mogę łamać bo mnie stać opłacać mandaty? :nausea:

A jak będzie kosztował tysiąc złotych, to ile pomyłek można będzie wtedy zrobić?

Dopiero byłyby naciski, żeby po dwadzieścia badań na zmianę pocisnąć bez wnikania czy z błędami, czy nie, co nie. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jarek28518 napisał:

Jeżeli przegląd okresowy sam .osobowego na dzięń dzisiejszy będzie kosztował,ok .500 zł i będzie trwał ok.godzinki i pensja diagnosty będzie wynosiła ok.2500 (euro)

Kiepska kalkulacja, bo w krajach WE OBT kosztuje ok 50 euro to jakim cudem w Polsce miało by być ponad 2 razy drożej? Przy takiej cenie za OBT miesięczny przerób diagnosty oscylował by w granicach 50000-70000 PLN to pensja na poziomie 11000 PLN wcale rewelacyjnie nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba co poniektórzy źle chłopaka zrozumieli i nie chodzi o 

20 minut temu, Paprock napisał:

To znaczy, że co, że jak będę lepiej zarabiał, to więcej przepisów mogę łamać bo mnie stać opłacać mandaty? :nausea:

Tylko pewnie o to że od człowieka dobrze wynagrodzonego który nie musi kombinować wymagać trzeba perfekcji. A jak teraz jest sami wiemy... dużo przykładów np w dziale"Druciarstwo Polaków".

A czemu 

22 minuty temu, danielg539 napisał:

jakim cudem w Polsce miało by być ponad 2 razy drożej

Bo mamy np. 2razy starsze auta niż większość naszych sąsiadów...  Ja osobiście jestem za zmianami i skróceniem patologii oraz dobrym nadzorem nad wszystkimi po równo.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię zapewnić, że u mnie apetyt w miarę jedzenia rośnie. Im więcej zarabiam, tym więcej chcę. I nie widzę związku między wynagrodzeniem a solidnością. Jak ktoś jest paprokiem to i za pińcyt plus będzie i za tysiąc plus i za dwa tysiące!!!

Wiem tylko tyle, że opłata za badania nie zmienia się od lat. Ale akurat to powinno być bez związku z tym jaki przelew co miesiąc mam. A że pracusie są jacy są i żaden się nie zburzy, to zapierdzielają na akord po parę groszy od stempla w dowód. I po mojemu za wiele się nie zmieni w tej materii. Prędzej badania będą za darmo, niż ktoś się odważy ceny podnieść o dwa razy. No taka prawda.

 

To jest jakieś KINO, że za dwa i pół tysiąca euro nie można się mylić, a za dwa i pół tysiąca złotych można to robić! :nausea:

 

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

To jest jakieś KINO, że za dwa i pół tysiąca euro nie można się mylić, a za dwa i pół tysiąca złotych można to robić!

Bo to powinno inaczej działać: robiąc 5 OBT dziennie nie można się mylić bo jest czas na dokładne sprawdzenie pojazdu, ale robiąc 25 OBT dziennie to pomyłki są gwarantowane. Dlatego też postuluję aby wprowadzić normy czasowe na poszczególne BT.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

za dwa i pół tysiąca euro nie można się mylić, a za dwa i pół tysiąca złotych można to robić! :nausea:

 

Moim zdaniem nie oto chodzi za ile można się POMYLIĆ. Chodzi o to czy w ogóle można się pomylić i czy każda POMYŁKA to rażące niedbalstwo. Rozstrzygnięcie tego należałoby powierzyć Sądowi. Pomimo że nie sposób jest zdefiniować co to jest pomyłka, a co rażące niedbalstwo, to jednak myslący Sędzia powinien to przeanalizować i wydać wyrok uwzględniający szkodliwosć społeczną czynu o której wczesniej pisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielg539 napisał:

Dlatego też postuluję aby wprowadzić normy czasowe na poszczególne BT.

tak? niby teraz jeszcze takich norm oficjalnie nie ma, niemniej są diagności którzy stosują taki myk w rozmowie z petentem, jest monitorowany czas rozpoczęcia i zakończenia badanie (w cepiku), fizyczne badanie pojazdu trwa ok. 10 min, pozostałe 15-20 min to pitolenie o du... Maryni, norma czasowa wykonana, ano wykonana na podstawie zapisów czasu przecież ok 30 min. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.