Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne vw t5 ciężarowy 3 os na osobowy 9 miejsc.


damdi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się ( nie znam ) ale tu może być problem : :oops:

§ 1.2a. Pojazd, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy (pojazdu w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność w tym zakresie), powinien spełniać wymagania i warunki techniczne w zakresie dokonanych zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, obowiązujące w dniu dokonania zmiany rodzaju pojazdu.

 

Czyli :

W przypadku zmiany rodzaju pojazdu stosuje się przepisy ( z warunków technicznych oczywiście ) obowiązujące w dniu dokonania takiej zmiany.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, jak nikt nic ze szrotu nie przyniesie, to powinno się udać bez większych problemów wszystko na osobowy przerobić.

Siedzenia i pasy oraz punkty ich mocowania nie mają wpływ aby zastosować cytowany przepis. Kiedyś, owszem. Na przykład zagłówków można było się czepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, blakop napisał:

No i co w związku z powyższym? 

A na przykład " spalinki ", WSH ?. No , bo po mojemu to datę rejestracji pomijamy i odnosimy się do daty :

1 godzinę temu, leski66 napisał:

dniu dokonania takiej zmiany.:icon_wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przepisie o to idzie aby elementy w skutek których samochód zmienił rodzaj były w zgodzie z przepisami co do daty ich wprowadzenia w zmiany.

Tu zmianę rodzaju powodują siedzenia, oparcia, pasy bezpieczeństwa, zagłówki, poduszki powietrzne, kurtyny i licho wie co jeszcze. Nie ma powodu by czepiać się analizki, czy tam wskaźnika hamowania. Analiza dla osobowego i ciężarowego była, jest i będzie taka sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! 

Mówimy o tym:

2a. Pojazd, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy,

powinien spełniać wymagania i warunki techniczne w zakresie dokonanych zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów,

obowiązujące w dniu dokonania zmiany rodzaju pojazdu.

Sensem jest zakres dokonanych zmian!

 

I teraz tak: jeżeli zapakowano do tego Volkswagena kilka rzędów foteli, to wiadomo, że te fotele muszą być... No jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma spełniać warunki techniczne w zakresie wprowadzonych zmian na dzień wprowadzenia zmian.

Patrz przykład z siedzeniami. To one spowodowały, że ciężarowy zamienił się w osobowy, więc należy użyć siedzeń takich, o jakich mówią obowiązujące warunki techniczne. No nie da rady wstawić ławek z drewnianymi oparciami. Mus być wyściełane coby miękko było nad zadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samochód ciężarowy może mieć od 4 do 9 osób ( łącznie z kierowcą ).:oops: Czyli niekoniecznie siedzenia powodują zmianę rodzaju .:silent:

Czy można mi to łopatologicznie ( po chłopsku ) wytłumaczyć ( jeżeli idzie o zmianę rodzaju ) bo powiem szczerze nie pojmuję, szczególnie jak czytam przytoczoną 2 posty wyżej tę opinię. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy wywali się kratę lub inne elementy co to ciężarówkę powodowały i też będzie dobrze. ;-)

No a po konstrukcyjnych zmianach można to przecież zamontować na zad. Kto tam wnikał będzie. W każdym razie podczas badania nie było żadnych elementów coby sugerowały rodzaj ciężarowy - w załączeniu foty! ;-)

 

A dalej, to do dyrektywy zapraszam:

3. Kryteria kwalifikowania pojazdów do kategorii N

3.5. Liczba miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy nie może przekroczyć:
a) 6 w przypadku pojazdów kategorii N 1 ;
b) 8 w przypadku pojazdów kategorii N 2 lub N 3 .
3.6. Pojazdy muszą wykazać zdolność przewozu ładunków równą lub wyższą niż zdolność przewozu osób wyrażoną w kg.

i tak dalej...

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @leski66 - jak w starej Nysce zarejestrowanej jako ciężarowa (powiedzmy w latach 80-tych) zapragnę sobie dołożyć np. na boku kabiny dodatkową ławeczkę rozkładaną, bo takowa wtedy mogła być tam zakładana, to sobie dołożę i już. Biorąc pod uwagę datę I rejestracji taka ławeczka w tym aucie będzie ok, choć jak wiadomo dzisiejszych wymagań dla siedzeń już nie spełnia.

Ale uwaga - jak oprócz tego, że dołożę tą ławeczkę, to jeszcze powiem, że chcę zmiany rodzaju pojazdu na osobowy, to wtedy niestety te dokładane siedzenia będą musiały spełniać aktualne warunki techniczne. I o tym mówi ten przepis i ta opinia której nie zrozumiałeś.

Ale kolejna uwaga - ani w jednym, ani w drugim przypadku nie będziesz wymagał, aby ten wiekowy pojazd nagle zaczął spełniać wszelkie inne obecnie obowiązujące warunki techniczne w kwestiach, które kompletnie nie były objęte zmianami. Czyli silnik, zawieszenie, układ hamulcowy itp. Cię nie interesują, bo te elementy nie były zmieniane podczas tej przebudowy pojazdu w wyniku której powiedzmy zmienił się rodzaj pojazdu.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy @Paprock i @blakop wyłożyliście ( zinterpretowaliście ) mi materiał dotyczący ZK ( zmiany rodzaju pojazdu ) jak przysłowiowemu " cterolatkowi " i za to Was lubię :smile: , a że nie wszystko się wie i rozumie , no cóż........ :oops:  Ale od czego się ma Kolegów-forumowiczów. No i git !:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę - żadne wirtualne piwo mnie nie interesuje. Słucham - gdzie i kiedy mogę odebrać tegoż browara czy inny dowód wdzięczności? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może  " w przyszłości "   nadarzy się  stosowna okazja, to ureguluję swój dług :ok . A na razie muszę Cię zadowolić tym wirtualnym ( browcem ). :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blakop napisał:

 gdzie i kiedy mogę odebrać tegoż browara czy inny dowód wdzięczności? :)

A nad ranem "zapukają" panowie z CBA.(czy tam z CBŚ, PIS, CPL czy innego organu wielkiego brata)

Choć można spać w ubraniu z szczoteczką do zębów w tylnej kieszeni :P

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mecher napisał:

(..) wydruk z forum to tez dowód

Rzekł bym , że bardzo poważny ( złożony na piśmie )  :silent:, ale jeżeli tego rodzaju świadczenia mają charakter dobrowolny, nie wykraczają poza przyjęte " zwyczajowo ramy ", są współmierne do ich symbolicznego wyrazu i mają za cel wyłącznie okazanie wdzięczności, to traktowanie ich jako łapówek jest nieuzasadnione . Czyli zaistniała czysta i klarowna sytuacja :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wypowiedż o "zapukaniu nad ranem" była żartobliwa.

A jak już by mieli to życzę by pomylili adres i zbudzili nielubianego sąsiada :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zrezygnowałem z meldunku wiele lat temu, a dokładne miejsce swojego pobytu chronię równie skrzętnie jak Michael Schumacher :) No może dlatego, że osiadłem w jego rodzinnej okolicy ;) Ostatnio nawet ZUS się poddał w kwestii mojego adresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2019 o 12:24, blakop napisał:

Ostatnio nawet ZUS się poddał w kwestii mojego adresu

Emeryturkę chcieli podesłać a Ty ich zwodzisz  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.