Skocz do zawartości

Spór ze sprzedawcą o rok produkcji Chevrolet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc, wg mojego programu wychodzi 2005, wg sprzedawcy i zaświadczenia DIP z innej SKP 2007.

Data pierwszej rejestracji 03.2007.

Numer VIN : KL1SF487J6B600748

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wadi napisał:

Brak słów !!

 

O właśnie.  Tak bywa klient wybulił kasiurę u handlarza za 2007r więc chce mieć wpisane 2007 i jedzie na taką stację gdzie mu wpiszą to czego żąda.  A lata szybko lecą dwa lata w plecy umknęło nie wiadomo kiedy.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie handlarze przestali przez to przyjeżdżać. Przyjedzie jak musi zrobić, a na stacji obok kolejka, ale najpierw pyta jaki będzie. Ręce opadają.  Jak diagności się nie zaczną sami szanować to nigdy się to nie zmieni, a coś czuję że nie zaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sojer1disco napisał:

i jedzie na taką stację gdzie mu wpiszą to czego żąda

No i np. wpisze mu te upragnione 2007 i co dalej kolejny diagnosta zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

i co dalej kolejny diagnosta zrobi?

I to jest dobre pytanie? pchnąć dalej?....bat na siebie ukręcisz, cofnąć?...to jakbyś kolegę po*****l?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wadi napisał:

Nie wierzę aby WK przy rejestracji "puścił" DIP z takim rokiem produkcji. 

Ja wierzę,miałem ostatnio Hyundaia.Dwa lata w Polsce,rok produkcji 2000 a w dowodzie 2005?.

Chyba rekord,tyle lat jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Demart napisał:

a na stacji obok kolejk

Sam wysyłam do nich amerykańce z "zielonymi żarówkami " i bez mgielnego , rocznik w/g dokumentu a nie tabliczki - a na drugą nie opodal "po kolizji " z gazem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO jeżeli z powyższych powodów pogonisz gościa to ok. sam tak robię ( zaoszczędzone nerwy to i lepsze zdrowie), niemniej nie jest to sposób do końca zgodny z prawem, ale jak im wskazujesz konkretnie gdzie mają jechać to już w/g mnie nie jest ok, mam nadzieję, że to tylko tak nieprecyzyjnie ująłeś w swoim poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej precyzyjnie - jak to się u nas mówi "tam pracują fajne chłopy" - spytaj Demart- a - On jest bliżej nich 

W każdym powiecie jest taka "fajna" SKP - nie tylko u nas

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Właśnie sobie przypomniałem jak klient jeżdżący do "fajnych chłopaków" od kilku lat, przyjechał do mnie. Zdziwiony, że mu światła sprawdzam. Ale wyjechał szczerze zadowolony z faktu jak samochód został sprawdzony i ile wiedział po badaniu.

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kurant2000 napisał:

No i np. wpisze mu te upragnione 2007 i co dalej kolejny diagnosta zrobi?

Uważam że to było retoryczne pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powyższych wpisów można wywnioskować, że w trakcie KAŻDEGO kolejnego OBT weryfikujecie rok produkcji pojazdu ?

 

W związku z powyższym proszę moderatora o przeniesienie dyskusji do działu "humor" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

ale jak im wskazujesz konkretnie gdzie mają jechać to już w/g mnie nie jest ok,

Nie zgodzę się z Tobą - u mnie też ze trzy stacje się znajdą - śmieją się z nas, że się mądrzymy i kasa nam ucieka, przecież rok jest w dokumentach (DR/KP) z zagranicy. Chodzi "baranom" o datę I rej. - nie bronię im, chcą zarabiać niech zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie neguję, że takie stacje są wszędzie w których totalnie olewają nawet podstawowe obowiązki i jest to tzw. tajemnicą poliszynela, ale jak tu co poniektórzy piszą, że sami tam "trudnych" klientów wysyłają to już nie napiszę oględnie, że jest to nie ok. jest to już ocieranie się o współudział, radziłbym przemyśleć niektóre swoje przemyślenia zanim zostaną "przelane na papier":evil::silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co wysyła gdzie indziej to ten sam gość co w teorii nawet rosomakiem na ścieżkę wjeżdża, choć jak sam przyznał w innym temacie robi średnio 1,5 badania dziennie (zaokrąglone w górę) i do tego niewiele poza golfy wykracza, więc nie brał bym jego wypowiedzi zbyt poważnie i opiniotwórczo :)

 

Co nie zmienia faktu, że podczas kolejnych badań okresowych rocznika się zwyczajnie ju nie weryfikuje (pomijam rażące niezgodności), a do tego z Was nikt się nie odniósł. A w mojej ocenie większość z Was o ile nie wszyscy w praktyce przepuścili na kolejnych OBT zawyżone o jedno oczko roczniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.