Amadeus Napisano 20 Marzec 2019 Napisano 20 Marzec 2019 Witam. Pytanie na egzaminie (jedno z wielu): w jakich okolicznościach sprawdziamy homologację przewodów pod samochodem. Przewody od zbiornika do silnika. I jeszcze jedno pytanie. Za każdym razem trafiam na tego samego egzaminatora i zawsze wyglada to tak samo. Zostaje na stacji najdłużej, pyta mnie i pyta do momentu aż popełnię jakiś błąd. Czy ktoś może mi powiedzieć jak się zdaje w innych miastach, bo to już jest przegięcie! Jeszcze ani razu nie dostałem pytania które wylosowałem, tylko jakies z czapki. Masakra jakaś! Cytuj
adam1501 Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Jeżeli odpowiadasz tak precyzyjnie jak cytujesz pytania, to szybkiego zdania Ci nie wróżę. Przewody służące do...? Cytuj
wrc69 Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Dnia 20.03.2019 o 12:12, Amadeus napisał: w jakich okolicznościach sprawdziamy homologację przewodów pod samochodem. Z kanału przeglądowego lub stojąc pod samochodem podniesionym na podnośniku. Wspomagając się lampką warsztatową, zwaną "przenośką", oraz przecierając mało widoczne napisy szmatką, zwaną "szmatką czyścioszką". Cytuj
TED Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Dnia 20.03.2019 o 12:12, Amadeus napisał: Witam. Pytanie na egzaminie (jedno z wielu): w jakich okolicznościach sprawdziamy homologację przewodów pod samochodem. Przewody od zbiornika do silnika. Pewnie chodziło o to: Dz.U. 776 ..................... Cytuj
markes30 Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 A dokładniej chodzi o przewody przewody miedziane w otulinie, które mają homologację 67R-01 . np: https://www.agsiedlik.pl/rurka-miedziana-8mm-w-otulinie-przewod-miedziany-i1269.html Dnia 20.03.2019 o 12:12, Amadeus napisał: w jakich okolicznościach sprawdziamy homologację Od zbiornika do parownika mają być przewody miedziane. Mogą być miedziane w plastikowej otulinie i wówczas z zewnątrz nie widać miedzi dla tego muszą być oznakowane j/w. Cytuj
adamos Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Nie tylko miedziane, są przewody z materiału sztucznego spełniające wymagania 67R. Cytuj
czmarek1 Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Tu oznaczenie przewodu miedzianego 8mm Oznaczenie termoplastycznego przewodu do LPG Cytuj
Amadeus Napisano 24 Marzec 2019 Autor Napisano 24 Marzec 2019 (edytowane) Po pierwsze przepraszam, faktycznie zapomniałem napisać na początku że chodzi o przewody LPG. Po drugie, egzaminator mi "podpowiedział" że jak wejdę pod samochód to od razu będe widział czy muszę sprawdzać homologację, czy nie. I pierwsza moja odpowiedź była właśnie taka jak piszecie wyżej. Że w zależności od tego jakie przewody zostały zastosowane do montażu instalacji LPG, czy miedziane w zabezpieczeniu, czy stalowe (nierdzewne lub zabezpieczone). To egzaminator od razu odparł że to zupełnie nie o to chodzi i mam kombinować dalej. Aha dodał jeszcze, "że konia z rzędem temu kto teraz w instalacji LPG montuje przewody inne niż miedziane" Edytowane 24 Marzec 2019 przez Amadeus Cytuj
danielg539 Napisano 25 Marzec 2019 Napisano 25 Marzec 2019 Całkiem sporo jest instalacji zbudowanych w oparciu wyłącznie o przewody elastyczne; to ja poproszę tego konia. Cytuj
Mecher Napisano 25 Marzec 2019 Napisano 25 Marzec 2019 Ale obiecaj, że go nie spałaszujesz razem z kopytami Cytuj
blakop Napisano 25 Marzec 2019 Napisano 25 Marzec 2019 No cóż... To kolejny dowód na to, że egzaminy przeprowadzają "leśne dziadki"... Może faktycznie czas na samorząd zawodowy? Cytuj
danielg539 Napisano 26 Marzec 2019 Napisano 26 Marzec 2019 17 godzin temu, Mecher napisał: obiecaj, że go nie spałaszujesz razem z kopytami Nie kopyta zostawię a resztę przerobię na kabanosy. 13 godzin temu, blakop napisał: To kolejny dowód na to, że egzaminy przeprowadzają "leśne dziadki" Bo oni (pracownicy z TDT) mają tylko ADR-y opanowane a o pozostałych tematach wiedzą co nieco. W sumie to nie ma się czemu dziwić skoro nie są czynnymi diagnostami to niby skąd mają wiedzieć jak obecne pojazdy są zbudowane. Cytuj
Amadeus Napisano 27 Marzec 2019 Autor Napisano 27 Marzec 2019 No i udało mi się skonsultować temat z Panem który był jednym z wykładowców u mnie na kursie i jasno mi powiedział tu ewidentnie chodziło o to kiedy instalacja została założona i czy ma przewody oznaczenie homologacji 67R 00........! A ja to wszystko mówiłem egzaminatorowi, bo za nim zadał mi pytanie na temat przewodów, zapytał mnie o to czy do starego wielozaworu można nowy zbiornik i odwrotnie. I przy pytaniu o te przewody mnie tknęło i moja pierwsza odpowiedź brzmiała: że w zależności z którego roku jest instalacja LPG i z jaką serią poprawek była montowana, czy 00, czy 01. To odpowiedział mi że nie o to chodzi, to moja kolejna odpowiedź brzmiała: w zależności jakie przewody, czy stalowe, czy miedziane w zabezpieczeniu. Tu również powiedział że nie o to chodzi, to później zacząłem strzelać. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.