DiagSL Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Witam Jestem diagnosta z Rudy Śląskiej. Był umnie dzisiaj klient aby wykonać badanie na pojazd zabytkowy. Powiedziałem mu aby przyszedł jutro,ponieważ nie wiedziałem czy ma pozytywny wynik czy negatywny. sprawa jest taka ciągnik wyprodukowany w 1976 roku. A pierwsza rejstarcja 15.02.2019. 1)i teraz czy mam badać pojazd i musi spełnić wymogi na rok 1976 czy na rok 2019. Bo pierwszy raz takie coś widzę ale on powiedział ze miał fakturę zakupu i nikt tego nie rejestrował. 2) czy znowu jak przyjedzie taki pojazd ale na zabytek to zawsze liczy się rok produkcji czy rok 1 rejstarcji na badani techniczne. pozdrawiam Cytuj
michal_k Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 33 minuty temu, DiagSL napisał: teraz czy mam badać pojazd i musi spełnić wymogi na rok 1976 czy na rok 2019. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych nie dotyczy pojazdów zabytkowych, więc literalnie nie obowiązują go ani jedne, ani drugie wymogi. Porównujesz stan faktyczny z tym, co wpisano we wniosku. Cytuj
IVVO Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Kolego nie wiem w jakim celu klient wziął PC - ale to jego sprawa - Ty masz zrobić warunki dla zabytku - i żadne daty z DR czy PC nie mają znaczenia jeśli masz pismo do WKZ i białą kartę Cytuj
DiagSL Napisano 21 Marzec 2019 Autor Napisano 21 Marzec 2019 A czy pojazd ma mieć czerwone tablice czy wystarczy nabić na numer vin. Cytuj
Mecher Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 1 godzinę temu, DiagSL napisał: ponieważ nie wiedziałem czy ma pozytywny wynik czy negatywny. A czego ten wynik ma się tyczyć ? Cytuj
blakop Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Ale jak nabić numer? To numerów też nie ma? Cytuj
leski66 Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 23 minuty temu, michal_k napisał: Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych nie dotyczy pojazdów zabytkowych Ale protokół oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego w II punkcie " przywołuje do oceny porównawczej stanu technicznego pojazdu w odniesieniu do wymagań określonych właśnie w tych przepisach ". Cytuj
michal_k Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 8 minut temu, IVVO napisał: białą kartę Biała karta nie jest wymagana do badania. Cytuj
Mecher Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Wychodzi, że chce coś nabić NA VIN ... Noz kurcze ....nie kapuje tych pytań czy też wypowiedzi... Cytuj
michal_k Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 1 minutę temu, leski66 napisał: przywołuje do oceny porównawczej stanu technicznego pojazdu w odniesieniu do wymagań określonych właśnie w tych przepisach Co nie jest równoznaczne z tym, że pojazd ma je spełniać. Po to są właśnie ograniczenia (np. brak świateł - zakaz jazdy w nocy). Cytuj
blakop Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Ale w Polsce na światłach jeździ się też w dzień, więc chyba zakaz musiałby obejmować całkowity zakaz jazdy Myślę, że ten oklepany przykład ograniczenia w ruchu powstał w czasach, kiedy faktycznie nie jeździliśmy na światłach cały rok i przez kolejne dziesięciolecia pokutuje w świadomości mimo, że realia mocno się zmieniły. Zresztą wielu aspektów branży to dotyczy... Cytuj
leski66 Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Ok, ok ale : 1 godzinę temu, DiagSL napisał: sprawa jest taka ciągnik wyprodukowany w 1976 roku. A pierwsza rejstarcja 15.02.2019. 1)i teraz czy mam badać pojazd i musi spełnić wymogi na rok 1976 czy na rok 2019 chodzi mi np. o zadymienie ( różnica kolosalna ) - a tutaj raczej ograniczenia nie można dać Cytuj
cezary Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12926-zabytek-z-niemiec/&do=findComment&comment=249993 https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13948-rehstracja-sama-jako-zabytek-lub-ogólnie-zabytku/&do=findComment&comment=264836 https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14132-autobusy-ikarusy/&do=findComment&comment=268133 https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14125-auto-z-usa/&do=findComment&comment=267979 i jeszcze ze 100 innych, Cytuj
michal_k Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 8 minut temu, leski66 napisał: chodzi mi np. o zadymienie ( różnica kolosalna ) I nie musi spełniać warunków dotyczących zadymienia. Proste. 10 minut temu, blakop napisał: Ale w Polsce na światłach jeździ się też w dzień, więc chyba zakaz musiałby obejmować całkowity zakaz jazdy Przepisów ust. 1–3 (czyli obowiązku jazdy na mijania lub dziennych) nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu. 1 Cytuj
blakop Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Czyli z założenia światła mają być Zatem bez świateł jeździć nie można. Cytuj
michal_k Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Można. Jeśli pojazd jest wyposażony w "kaganki" to ma ich używać tylko od zmierzchu do świtu i w tunelu. Cytuj
Mecher Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Przed wjazdem do tunelu trzeba nakapać wody do "karbidówki" i zagrożenie dla ruchu murowane o korkach nie wspominając. Oj nazbierałby by "włoskich krzywych" Cytuj
DiagSL Napisano 21 Marzec 2019 Autor Napisano 21 Marzec 2019 (edytowane) Chodzi mi o to że muszę dać papier klientowi że zaliczył przegląd na zabytek. I czy ów klient musi mieć czerwone tablice czy wynik badania mogę mu nadać na podstawie numeru vin/ramy mowimy tu o ursusie c330 jak cos Edytowane 21 Marzec 2019 przez DiagSL Cytuj
Mecher Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Wynik badania na podstawie spełnienia warunków a nie na podstawie numeru. @IVVO już ci o tym napisał. Cytuj
DiagSL Napisano 21 Marzec 2019 Autor Napisano 21 Marzec 2019 35 minut temu, Mecher napisał: Wynik badania na podstawie spełnienia warunków a nie na podstawie numeru. @IVVO już ci o tym napisał. O to mi chodziło a i jeszcze jedno czy klient musi mieć pismo z WKZ aby wykonać badanie. Bo kartkę z 70 pytaniami ma wypełnione i zdjęcia tez ma na pendrive aby mi je dać. czy to wszystko co potrzebuje? i pytanie ostatnie ile taki przegląd kosztuje bo nigdzie w ustawach nie potrafię znaleść Cytuj
Mecher Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Nie ma ustalonej w cenniku kwoty za "badanie na zabytek" 32 minuty temu, DiagSL napisał: kartkę z 70 pytaniami ma wypełnione i zdjęcia tez ma na pendrive aby mi je dać. O jaką kartkę z 70 pytaniami chodzi. ? Wniosek ma 78 pozycji plus informacje dodatkowe Ja zdjęcia sam robię. Pojazd do badania też na pendrivie da ? Cytuj
blakop Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 Taki przegląd kosztuje pińcet złotych piękny kawalerze 1 Cytuj
IVVO Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 54 minuty temu, DiagSL napisał: pytanie ostatnie ile taki przegląd kosztuje bo nigdzie w ustawach nie potrafię znaleść I nie znajdziesz - to cena "umowna" możesz wziąć 1pln albo tak jak pisze kolega wcześniej - osobiście robię w cenie okresowego - za papaja 62pln za osobowy -98 itd Cytuj
DiagSL Napisano 21 Marzec 2019 Autor Napisano 21 Marzec 2019 (edytowane) Czyli podsumowując gość przyjeżdża z karta z WKZ z wpisanie do zabytków np na lawecie z traktorem. Do tego 4 zdjęcia pojazdu na pendrive kartka wypełniona z 70 pytaniami i tyle. 2) Kolega z pracy powiedział ze mogę mu wpisać jakieś ograniczenia. Dał mi przykład jak ma metalowe koła nie może jeździć po drogach lub nie ma świateł to tez nie może. A czy np moze przyjechać załóżmy za rok zrobić światła i mu usunąć te ogarniczenie Edytowane 21 Marzec 2019 przez DiagSL Cytuj
mirek_handlarz Napisano 21 Marzec 2019 Napisano 21 Marzec 2019 C330 z 1976 nie ma świateł?Wysłane przy użyciu Tapatalka Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.