Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Kraków 20.03.2019


Michal79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 

Jedno z pytań które było na egzaminie:

Wykonaj dodatkowe badanie techniczne pojazdu cysterny przystosowanej do przewozu materiałów niebezpiecznych w zakresie wymagań dla pojazdu AT. Wystaw zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego przy założeniu ze pozostałe podzespoły i układy sa sprawne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jeszcze w niehandlową niedzielę  :roll:

No chyba, że to w tej szkole Rydzyka w Toruniu. ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek1974 napisał:

Jaki najczęściej jest tam zestaw pojazdów?

 

Zazwyczaj są to

1. Motorower KOMAR zabytkowy zarejestrowany jako czterokołowiec lekki

2. Polewaczka ulic marki STAR na której sprawdza się również warunki dodatkowe na autobus szkolny

3. Ciągnik rolniczy z instalacją LPG przeznaczony do zimowego utrzymania dróg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podpowiem tak -

18 godzin temu, blakop napisał:

Motorower KOMAR zabytkowy zarejestrowany jako czterokołowiec lekki

zabytkowy nie podlega okresowym badaniom technicznym :D ;

18 godzin temu, blakop napisał:

2. Polewaczka ulic marki STAR na której sprawdza się również warunki dodatkowe na autobus szkolny

bedzie pewnie jako samochód specjalny i jeśli będzie sprawny to dostanie p ( na polewaczkę nie potrzeba "dozoru " )  a za warunki dodatkowe na szkolny N :657:

 

18 godzin temu, blakop napisał:

3. Ciągnik rolniczy z instalacją LPG przeznaczony do zimowego utrzymania dróg

jeśli będzie miał ważny dokument na zbiornik LPG , pobiorę opłatę 62 ( okresowe ciągnik roln ) + 63 ( za warunki dodatk LPG )  + 21 ( warunki dodatk - czynności na drodze ) . termin nast. badania za rok bo LPG.  o wyniku badania się nie wypowiem .:hooray:

 

oczywiście nie odmówiłbym  wykonania badań tych pojazdów ( oprócz tego zabytkowego komara )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

termin nast. badania za rok bo LPG

 

Oblałeś. Ciągnik rolniczy nie jest wymieniony w art. 81 ust. 6, więc montaż gazu nie wpływa na termin badania. Prawidłowo - 2 lata ?

 

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

zabytkowy nie podlega okresowym badaniom technicznym

 

Częściowo oblałeś. Może być zarobkowy i wtedy OBT corocznie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

Może być zarobkowy i wtedy OBT corocznie

jeśli nie było podane w pytaniu to uważam ,że nie jest wykorzystywany zarobkowo . nie jestem nadgorliwy , nie ma w treści to nie poruszam tematu .

 

10 minut temu, michal_k napisał:

Prawidłowo - 2 lata ?

ok , tu zgoda , trochę się "zapędziłem ".

 

1 godzinę temu, blakop napisał:

Zapomniałem dodać, że komarem tym jest prowadzony transport zarobkowy rzeczy :)

za późno - padła już odpowiedź , egzamin skończony :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blakop napisał:

Nie - pizze dowozi :)

Jak komarem to transport krwi, tylko kto zapewni że nie skażona, malarią dla przykładu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

Ciągnik rolniczy nie jest wymieniony w art. 81 ust. 6, więc montaż gazu nie wpływa na termin badania. Prawidłowo - 2 lata

w art. który podałeś jest między innymi fraza" pojazdu zasilanego gazem" które podlegają corocznym badaniom technicznym.

w/g PoRD:

31) pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane

i teraz pytanie do @michal_k, czy nie mogę zakwalifikować ciągnika rolniczego jako pojazdu zasilonego gazem  i w takim przypadku wyznaczyć TNB na 1 rok? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cezary napisał:

w art. który podałeś jest między innymi fraza" pojazdu zasilanego gazem"

 

Doczytaj ze zrozumieniem - z naciskiem na "nie dotyczy TO".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie interwały 3-2-1 ich nie dotyczy ponieważ dla nich badania są corocznie. 

chyba się nie doczekam jednoznacznej odpowiedzi, szkoda. :(

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustęp szósty i interwały tam zapodane dotyczą tylko i wyłącznie pojazdów w nim opisanych. Zagazowanych, otaksówkowanych, niebezpiecznych i nie wiadomo jeszcze jakich. 

A ciągniki opisane są w ustępie siódmym i ani słowa czy są, czy nie są zagazowane. Bez różnicy na co chodzi dany traktor, to interwały ma właśnie takie: trzy, dwa, dwa, dwa, kwa... kwa... kwa. No motorower zagazowany też przecież nie będzie się badał corocznie, a tylko z interwałami dla motoroweru zgodnie. ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro wykładnia prawa tak mi napisała to tak być musi. amen. 

p.s. @leski66 plusik. 

dotarło do mnie wreszcie, nie ma czegoś w danym punkcie aktu prawnego to go nie dotyczy, już kiedyś mi to @Grzegorz Łódź wyłożył przy okazji przyczep specjalnych. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobus "na gaz" ( nawet do 3,5 t dmc )  bedzie miał interwały jak  bez gazu - 1 rok jako nowy  , następnie co 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka prawda co do autobusu jak i do tego, że motorower/traktor do nauki jazdy będzie przechodził okresowe badania zgodnie z ustępem siódmym, ale już motocykl lub samochód do 3,5 t d.m.c. służący do nauki okresowo stację kontroli musi odwiedzać corocznie.

 

44 minuty temu, cezary napisał:

dotarło do mnie wreszcie, nie ma czegoś w danym punkcie aktu prawnego to go nie dotyczy, już kiedyś mi to @Grzegorz Łódź wyłożył przy okazji przyczep specjalnych. 

 

 - byś to znalazł, zalinkował albo co i byłby komplecik w jednym miejscu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paprock napisał:

 - byś to znalazł, zalinkował albo co i byłby komplecik w jednym miejscu. ;-)

 co prawda pamięć już nie ta to jednak coś tam świta, że Grzegorz mi to na priv napisał, ale mogę się mylić, niemniej wydaje mi się że niejasności zostały rozwiane.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.03.2019 o 09:08, cezary napisał:

Grzegorz mi to na priv napisał

 

Spójrz na te zapisy:

 

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6-10.

 

I teraz ten:

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

Mamy samochód osobowy,samochód ciężarowy o dmc do 3,5t a nie mamy samochodu specjalnego- więc badanie coroczne (czyli ustęp 5)

 

A zobacz co ustawodawca napisał na temat przyczep- "przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t"- nie zrobił podziału- przyczepa ciężarowa,specjalna- czyli ustęp 6 dotyczy wszystkich przyczep stąd 3-2-1 ( no oprócz oczywiście rolniczych których dotyczy ustęp 7)

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.