Skocz do zawartości

Ford Focus badanie Hak


czynastka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem programu Norcom i dużo rzeczy zaczynam się uczyć w tym programie. W poprzednim programie wszystko już szło intuicyjnie a tutaj mozolnie czytam i studiuje każde kliknięcie myszką żeby nie popełnić błędu. Problem posiadam taki, że wykonane zostało badanie na Hak w poj.marki Ford Focus wszystko pięknie się udało natomiast przy wysyłaniu do CEPiK mam komunikat "Wybranego rodzaju BTP nie znaleziono w systemie CEPiK". W rubryce rodzaj badanie mam Dodatkowe-Hak. Czy coś źle wprowadziłem? Proszę o pomoc. Przepraszam Administratora jeżeli trafiłem z tematem w zły dział i w razie potrzeby proszę przenieść temat do odpowiedniego działu.

 

Edytowane przez czynastka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie byłem po prostu pewien. A jak pisałem wcześniej dopiero 3 dzień jestem w posiadaniu i użytkowaniu programu więc wszystko w nim jest mi nowe póki co i troszkę z lękiem do niego podchodzę ale to z biegiem czasu się przyzwyczaję do niego. Dziękuje Panowie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci nr rej i markę, ściągnij dane z cepiku, jeżeli będzie podany przebieg, to znaczy, że badania są wysyłane do systemu. EL5M636, kia. Nr rej to ponoć nie dane chronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grzegorz70 napisał:

Skoro jest w cepie, to znaczy, że poszło.

Nie... to znaczy że zle rodzaj badania został wybrany.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być wybrane skoro w przepisach brak takiego badania, zakresu takiego badania, czynności takiego badania?

Sprawa jest prosta, stacja kontroli przekazuje do centralnej bazy informacje o wykonanych badaniach. No tak, czy nie tak?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Paprock napisał:

stacja kontroli przekazuje do centralnej bazy informacje o wykonanych badaniach.

 

A hak z mocy ustawy jest badaniem. Sprawa prosta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja robię widać żle :/bo nie przekazuję do centralnej ewidencji INNYCH CZYNNOŚCI-HAK(bo tak u mnie to sobie nazywam) ale poprawy tez nie obiecuję i przekazywał dalej nie będę:P.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakiś vin, czy co, to może pokopiemy. Ja nie mówię, że zależy to ściśle od tego przymiotnika "dodatkowe", bo może mieć też wpływ dany program na przekazywanie.

A kino jest jeszcze takie, że na ekranie mam takie specjalne szare symbole odpowiedzialne za przekazanie badania do bazy lub nie przekazanie.

Kolor zielony mówi, że OK - poszło. Czerwony, że nie poszło. A szary, to sam nie wiem, co znaczy.  :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.Opel W0L0XCF6866092567 z dnia 2019.02.26 .Napewno nie wysyłam bo Patronat z automatu INNE CZYNNOŚCI:HAK,TABLICZKA,NADANIE NUMERÓW przenosi w tryb awaryjny bez możliwości opcji wysłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.