Skocz do zawartości

Zamieniony nr nadwozia z nr silnika.


Michu26

Rekomendowane odpowiedzi

Zjawił się Ursus MF-255 z 1988roku.

Nigdy nie miał przeprowadzonego OBT.

Stary dowód rejestracyjny w którym nr VIN oznacza nr silnika, a nr silnika to właściwie nr VIN.

Chcę zrobić OBT negatywne jako niezgodność z DR.

Czy wydział komunikacji podejdzie do tego że wyda nowy DR/PC z właściwymi danymi i klient przyjedzie na badanie ponowne czy postępowanie w takim przypadku jest inne?

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety! Konkrety! Konkrety! Jaki VIN w traktorze z osiemdziesiątego ósmego roku? :nausea:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz zrob N niezgodność  numerów w adnotacjach wpisz to co odczytałeś ,resztę klient niech w WK wyjaśnia.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tok rozumowania dobry , wk musi zmienić nr na podstawie  zaświadczenia z N . gorzej jak w dokumentach źródłowych będzie inaczej ale to już problem wk i właściciela   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym miał takie marzenie, żeby wpierwej się dowiedzieć co na bloku, co na tabliczce, co w dowodzie i co w centralnej bazie zapodane. Coś mi się zdaje, że zakres przewiduje procedury z tym związane, a wszystko zależy czy idzie wprowadzić dane do bazy, czy nie da rady. ;-)

A dopiero potem rozmieniał czy są to usterki istotne i wynik negatywny, czy może jednak oczywiste omyłki i usterki drobne.

Tak jak mówi @danielg539 -> uzgadniać z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ewentualnie co na dokumentach źródłowych bo może ktoś w szpargałach ma fakturę z tamtych lat. Sam nie raz odnalazłem dokumenty mego taty sprzed 30 laty (umowy, rachunki za maszyny itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, lepiej skontaktować się z WK. Może jakieś dokumenty zakupu się zachowały. Gdyby tak było, poprawili by to i obyło by się bez negatywu za identyfikację. Tak czy siak zadzwonię i zapytam jak to widzą.
Dzięki za sugestie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

W centralnej bazie są takie dane jak w DR.
W dowodzie rejestracyjnym wygląda na to, że kiedyś jakiś urzędnik zrobił pomyłkę wpisując oba numery w odwrotnych rubrykach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przerabiałem" takie lub podobne sytuacje i zawsze pomyłka  wynikał z błędu  człowieka .Jeżeli istnieje niezgodność numeru podwozia , to oczywiście wynik N. To WK ma za zadanie sprawdzenia dlaczego istnieje rozbieżność , tym bardziej ,że organ ten ma wgląd do dokumentacji , również archiwalnej.. Wykonywanie OBT na podstawie "starego" DR z wpisanym numerem silnika pozwala jedynie domyślać się iż powstała pomyłka w postaci niewłaściwego ( odwrotnego)  uzupełnienia rubryk w DR.. Istnieje jeszcze jedna prawidłowość , że numer silnika posiada przeważnie wyższą wartość liczbową wobec  numeru podwozia ( takie moje spostrzeżenie tyczące się naszych Ursusów ). Mało też prawdopodobne , aby przy wizycie w WK  z DR nie ujawnił się pojazd " klon " z tym samym numerem. Czasem wykorzystuję program ( Patronat ) do wyszukiwania " klonów" np przy rozbieżnościach w numerach identyfikacyjnych.. Wpisuję zmyślone podstawowe dane z wyjątkiem numeru podwozia -ramy który chce sprawdzić. Wówczas w czasie wyszukiwania w Cep pojawia się lista pojazdów z owym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.