Skocz do zawartości

Przekręt na zawieszenie pneumatyczne


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja po namyśle obstawiam, że adnotacja powinna być przeniesiona cała, tak jak to się praktykuje właśnie w drukach homo.

Nic bym nie miał, gdyby tak to w dowodzie wyglądało. 

[---ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE LUB RÓWNOWAŻNE---] i po temacie. Ani mi to sprawdzać, ani oceniać. Wartość tej adnotacji, przynajmniej dla diagnosty, podobna jak do euro normy jeżeli o wydalanie w rury wydechowej się rozchodzi. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29 minut temu, IVVO napisał:

Michale - jest to wpis powiedzmy ogólny w homo - jeśli WK ma problem którą opcję wybrać kieruje na OSKP - miałem kilka takich skierowań - i dla diagnosty nie powinno to sprawiać żadnego problemu - no chyba że tych co to na PSKP całe życie pracowali i przeszli na OSKP i z "ciężkimi" nie mieli do czynienia 

 

Godne uwagi zastanawiające zjawisko. Jak klepię tylko Golfy Cztery i bardzo bym poprosił o wytyczne jak Diagnosta ze Stacji Okręgowej miałby to bez "żadnego problemu" zrobić?

Że niby co, że zapoda żurawia pod mosty i jak zobaczy miechy/poduchy to określi na pneumatyczne, a jak zobaczy resory, to powie że równoważne, czy tak to ma wyglądać?

Podpowiem, że nie ma wglądu w homologację i co dalej?

 

IVVO-Ivanie ładnie proszę o wykładnie w wolnym czasie. 

:piwo

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paprock napisał:

a jak zobaczy resory, to powie że równoważne, czy tak to ma wyglądać

 

Sory Paproczku ale równoważne nie ma nic wspólnego z tymi elementami - przy równoważnym elementami powiedzmy przenoszącymi obciążenie są siłowniki hydrauliczne - i 99% układów równoważnych tak to wygląda - bardzo obrazowym przykładem są dźwigi - zastosowanie poduszek  było by co najmniej nie na miejscu przy obciążeniach rzędu 170kN na oś - jak będzie taki z równoważnym to zapodam fotę  - i nie pisz o jakiś pół resorach bo mieszasz młodzieży w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zapodałem wytyczne o zawieszeniu równoważnym i jakoś Diagnosty z Okręgówki tam nie widzę.

Ja mogę co najwyżej dla śmiechu sobie zawiechę wymodzić mając w ręku homo ze zdaniem  "zawieszenie pneumatyczne lub równoważne - tak".

I teraz z partyzanta powiem tak, że jak zobaczę miechy/poduchy to uznam za "pneumatyczne", a jak ich nie zobaczę, to powiem "równoważne".

Tak może postąpić diagnosta, co to tylko Golfy Cztery robi, a w dodatku ma w ręku homologację od oglądanego auta. Bez papieru producenta, to se można tylko wkoło fury pochodzić.  

Ale OK. Na materiał szkoleniowy zaczekam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paprock napisał:

Na materiał szkoleniowy zaczekam

Przyłączam się do kolejki w " oczekiwaniu " na ten - ( szkoleniowy materiał ) :smile::zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wracając do tematu - tak wygląda zawieszenie równoważne w DEMAG-u - temat trochę zapomniany ale obiecałem  że zapodam foty

zr1.jpg

zr2.jpg

zr3.jpg

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Paprock napisał:

No dobrze, a jest może na to producencki papier

Tak - jak podjadą po pieczątkę to dam ksero - robiłem pierwsze na odstępstwa - jest do niego kompletna dokumentacja - na razie przegląd na zaświadczeniu bo odstępstwa nie wpisane w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów wystawionym przez producent czasami nie podaje dokładnie jaki ma być rodzaj zawieszenia? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, LimonQ napisał:

producent czasami nie podaje dokładnie jaki ma być rodzaj zawieszenia?


Raczej nie, chociaż może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.