Skocz do zawartości

ILOŚĆ BADAŃ TECHNICZNYCH


patronat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oceniałbym wszystkiego przez pryzmat stacji podstawowej z jednym pracującym diagnostą od 10 do 18 a drugim nazwiskiem tylko wiszącym na ścianie, bo są duże stacje z dwoma/ kilkoma kanałami/podnośnikami gdzie badania techniczne wykonuje czterech diagnostów, sześciu diagnostów... od bladego świtu do wieczora późnego.

Sam w godzinach 6 - 22 pracowałem i było nas zaledwie dwóch, a teraz pracuje tam czterech diagnostów i z roku na rok przybywa pozycji w rejestrze.

Także dwanaście tysięcy to nie żaden grzech przy właściwej organizacji pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:
1 godzinę temu, JANUSZ60 napisał:

nr zaświadczenia 12 369

a może to bieżący nr od początku istnienia tej skp, np. od lat 10

W dobie CEPiK-u 2 to raczej niemożliwe bo zdaje się numeracja badań jest usystematyzowana i złożona jest z nr badania wyróżnika stacji i roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech będzie jak jest, jeżeli diagności adekwatnie do tego przerobu zarabiają, są szczęśliwi w pracy i życiu osobistym to życzę im wszystkiego najlepszego. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel87 napisał:

 z początku października 2018 i nr zaświadczenia 12 369 na PSKP.

 

Nie pokazuj tego szefowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JANUSZ60 napisał:

Bardziej o wiarę Twoją mi chodziło, że krótka jakaś,,,

Raczej niska, bo napisane

Cytat

nie wieże

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu słychać płacz właścicieli, że mało $ im zostaje.

 

Diagności z "wiekiem" raczej chcą dociągnąć do emerytury, a młodzi mają nadzieję, że się polepszy.

 

Część godzi się na stanowisko diagnosta-mechanik i robią dwa etaty bo tak powiedział to jeden właściciel : "Takie czasy mamy, że trzeba być elastycznym."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, lato8 napisał:

 

Część godzi się na stanowisko diagnosta-mechanik i robią dwa etaty bo tak powiedział to jeden właściciel : "Takie czasy mamy, że trzeba być elastycznym."

 

 

Ale dlaczego nie? Diagnosta najpierw naprawi a następnie stempelek w DR przystawi. A jak jednocześnie to w jakim kubraczku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wadi napisał:

Ale dlaczego nie? Diagnosta najpierw naprawi a następnie stempelek w DR przystawi.

 

 Bo po naprawie wynik zawsze będzie pozytywny. Diagnosta sam siebie nie może kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kurant2000 napisał:

Diagnosta sam siebie nie może kontrolować

a w sensie sam sobie skontrolować pojazd, wykonać badanie techniczne z wpisem do DR nie może? ja sam sobie robię i nie obawiam się z tego powodu żadnej konfrontacji z kontrolującymi.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kurant2000 napisał:

 To było bardzo ,bardzo dawno temu, gdzie wszyscy myśleli że nadanie "glejtu" stacji kontroli pojazdów czyni z niej

własność państwową i właściciel niema nic do gadania.

Co innego jest kontrola a co innego naprawa w tym samym obiekcie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były, są i zawszę będą akademickie rozważania. Każdy będzie głosił swoją rację. Podobnie ma się sprawa z medycyną dla ludzi i zwierząt. Niby gabinet za wiele się nie różni, ale w jednym leczy zwierzaki i w drugim też ludzi.

No jest piekarnia i cukiernia. Wiadomo, że piece, kadzie, woda, jaja, mąka. Dalsze rozwlekanie tego zdania nie ma sensu.

Jest szewc, a w kontrze krawiec. Jest komórka urzędowa dla dowodów rejestracyjnych, a obok za ścianą dla dowodów osobistych. I proszę nie kombinować, że jeden i ten sam referent przez ścianę lata i raz tu, a raz tam sprawę załatwia.

Jest stacja kontroli oddzielona od warsztatu stałą przegrodą budowlaną. W jednej części naprawia się auta a w drugiej bada. No taka prawda. Jedni się z tym zgadzają, a drudzy nie. Na szczęście świat się od tego nie wali.

Co do swojego samochodu, to nie będę się wypowiadał, bo dowód powinien zostać zatrzymany bez gadania! :icon_wink:

Stacje też maja jakiś tam swój podział i choćbyś miał pęc, no to na podstawowej z niektórymi pojazdami nie da rady. Cały czas mowa o oficjalnych czynnościach. Niby coś tam o badaniach i analizach jest w PKD, ale… Cała reszta, patrz pierwsze zdanie.

Od siebie dodam, że wykorzystuję stację do wszystkiego co się da, co w granicach rozsądku można, żeby zaraz czasem ktoś nie wyskoczył z pomysłem, że stolarnia… kuźnia… betoniarnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kontroli swych pojazdów i pojazdów naprawianych we własnej firmie byłą regulowana w dyrektywie WE ale jej wcielenia do naszych przepisów jakoś nie powiodło się i dalej mamy taki galimatias jaki mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 15:28, lato8 napisał:

 

Część godzi się na stanowisko diagnosta-mechanik...

 

 

 

A co to za stanowisko? Fachowiec wykonuje jedną robotę i jedną rzeczą się zajmuje :icon_rolleyes:

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... Na przykład murarz-tynkarz, ślusarz-spawacz, cieśla-zbrojarz, tokarz-frezer, malarz-tapeciarz i dalej nie wiem...

 

Ja od razu się piszę na dwa etaty z wynagrodzeniem za dwa etaty jako diagnosta-mechanik w ciągu jednej zmiany. ;-)

Jakoś jestem kasjerem, fakturzystką, sprzątaczką, pracownikiem gospodarczym (najczęściej przy śniegu w zimie) i jakoś żyję.

Nie widzę przeszkód aby jedno i drugie robić spokojnie prze dobrze zorganizowanej pracy.

 

Ale jak naklepałem wyżej, akademicka paplanina i tyle. Jedni przyjmują na klatę i za drobne pracują. Inni, jak ja, poniżej pięć tysia się nie zniżą choćby nie wiadomo jaki był zakres obowiązków w robocie. :evil:

 

Po sąsiedzku mam cały wielomarkowy autoryzowany kombinat salonów i serwisów wraz ze stacją kontroli i wolnym etatem dla diagnosty, ale sorry... bo do obowiązków diagnosty właśnie należała też obsługa w biurze klienta. Skargi, wnioski, zlecenia, faktury, rozliczenia... Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ilości znów wałkowany...

 Dorzucę od siebie: OSKP miasto 350tyś. w promieniu 15km 10 stacji okręgowych.

Na 3 diagnostów (w zasadzie 2 - jeden "papierowy") przerób 1700-1900/rok...

 Ostatnio miałem w łapkach zaświadczenie 03.2019 z wynikiem 4800 - z podstawowej stacji po sąsiedzku?  Pozdrawiam serdecznie kolegów, ciekawe ile mają pieczątek, na dwoje pracowników to pieczęcie muszą się strasznie zużywać...?

 Temat rozkręcił się jak zawsze do podkategorii płac/etatów itd. Mam swoje zdanie w tym temacie, bywało mi pracować w różnych warunkach dla rozmaitych ludzi, pracę diagnosty można porównać dla zobrazowania problemu:

-Do rozwolnienia- myślisz już będzie dobrze i po chwili problem wraca...

-Do kredytu hipotecznego- jak raz w to wejdziesz, zapamiętasz na długo...

-Do seksu przed ślubem- nie można ale większość tak robi...

-Do ciepłego piwa- można wypić ale po co...

 Jest jeszcze cała masa naszych rodzimych powiedzeń i mądrości wiekowych:

   "jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one"

   Najlepszy cytat na dziś dla każdego diagnosty... 

"Nasz naród nie jest głupi. Już dawno zauważył prostą regułę: za dobrą pracę w nagrodę dostaje się jeszcze więcej pracy"  -Wiktor Suworow Tatiana - Tajna broń

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa ma się tak że poza praca na OSKP naprawiam motocykle, więc jeśli mam już brudzić ręce ( a właściwie rękawiczki) to za porządne pieniądze w swoim warsztacie a nie za jakieś stawki  godzinowe u kogoś  i to jeszcze między badaniami co juz jest w ogóle nie do pojęcia dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas rocznie 2100 badań, zarobki 2800 netto i 1200 netto. Jeden na 1/1 etatu drugi emeryt na 1/2 etatu. Mieścina ok 5000 ludzi a w obrębie 15 km 2 okręgowe i 3 podstawowe. Powstają jeszcze 2 okręgowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.