Skocz do zawartości

TNB


zoro

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj przed końcem zmiany robiłem badanie okresowe i z powodu awarii internetu nie poszło do CEPIK. Wysłałem dzisiaj i program ustawił mi datę wykonania badania 

na dzisiaj.Czyli TNB o jeden dzień mniej.Czy to można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie jak kilka razy korygowałem TNB zwłaszcza w ciągnikach rolniczych(wysłałem na rok:icon_e_surprised:) po korekcji i zapisie w CEP zmieniło się na poprawna. Także da się

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli. Czy badanie zostało wykonane w trybie awaryjnym? Co w rejestrze jest zapisane, a najlepiej o skan rejestrowego wydruku zapodać na forum.

Awaria awarią, lecz jak badanie wczoraj trafiło do rejestru, to dzisiaj... jutro powinno przejść do CEPA z danymi na dzień badania, bo inaczej, to coś zostało namotane. No taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zostało namotane, bo przed awarią internetu i komputera badanie wczoraj zostało w poczekalni z datą wykonania badania 28.03.2019 r. i datą TNB 28.03.2020 r.

Dzisiaj po wysłaniu do CEPIK z poczekalni /korekta i wysłanie/ zostało -  data badania 29.03.2019 r. i TNB 28.03.2020 r.  i tak jest w rejestrze i CEPIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorry, ale poczekalnia jest po to, żeby te badania tam czekały na zakończenie, na finał sprawy, na THE END całego procesu badania.

Nie może być tak, że stempluje się dowód, gdy badanie w poczekalni czeka na cud świata.

Teraz to nic nie ruszaj. System każdy klik, każdy eneter zapisał i nie ma co poprawiać. Moje doświadczenie mi podpowiada, że z pozycji klawy na biurku diagnosty daty przeprowadzenia badania nie da rady poprawić. Może jakiś admin od dostawcy prędzej zaradzi, ale znając ich podejście do urzędowy rejestrów, to raczej niechętnie, bo na kogo później wina będzie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tematu jak cofnąć datę badania na forum roztrząsać,jeszsze ktoś pomysli że się tak da. A sie nie da!

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie tą cała skuchę zapisał na brudno i podpiął do kopii zaświadczenia. Tak na wszelki wypadek. Z zasady kopii nie zbieram, ale jak wiadomo, licho nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoro napisał:

 badanie wczoraj zostało w poczekalni z datą wykonania badania 28.03.2019 r. i datą TNB 28.03.2020 r.

Dzisiaj po wysłaniu do CEPIK z poczekalni /korekta i wysłanie/ zostało -  data badania 29.03.2019 r. i TNB 28.03.2020 r.  i tak jest w rejestrze i CEPIK.

No to od razu zacznij od początku,a nie się awaria cepiku zasłaniasz, wrzuciłeś badanie do poczekalni, podbiłeś DR  mimo że badania nie zakończyłeś  i jesteś teraz zdziwiony ?

Edytowane przez duchu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoro napisał:

OK. dzięki

A w ogóle, to powinieneś wręczyć klientowi zaświadczenie z badania i poprawić błędny wpis w DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyż nie jest tak , że poczekalnia (przynajmniej w Patronacie) a sądzę, że w innych programach także, pamięta pojazdy tylko z danego dnia i po zamknięciu programu w dn następnym jest wyczyszczona, właśnie po to, żeby nie korciło chachmęcić z terminami badań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo wiem o co chodzi z tym chachmęceniem terminami badań.Terminy są konkretne  - 6 m-cy, 2 lata i rok i co tu chachmęcić.

 A nie zasłaniam się awarią cepiku tylko komputera.

Ale ogólnie dziękuję za zainteresowanie i opinie. 

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezary napisał:

a czyż nie jest tak , że poczekalnia (przynajmniej w Patronacie) a sądzę, że w innych programach także, pamięta pojazdy tylko z danego dnia i po zamknięciu programu w dn następnym jest wyczyszczona,

W Norcomie nie czyści się sama i badanie będzie tam wisiało i wisiało.

 

Ja miałem kiedyś taką sytuację, że zabrakło prądu podczas OBT, więc restart komputera i od nowa rozpocząłem badanie i je zakończyłem. Zdziwiłem się na koniec dnia, bo to badanie przerwane brakiem prądu znalazło się w poczekalni i program mnie poinformował o tym podczas zamykania programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na program tak to w rozporządzeniu wygląda. Punkt po punkcie za koleją, czynność po czynności za koleją i nie ma mowy o żadnej poczekalni!

4. 13 Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej "rejestrem", wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy, a także dokonuje wpisu terminu następnego badania technicznego do dowodu rejestracyjnego pojazdu, o ile jest dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.