Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, pierwsza rejestracja w niemczech 15.10.2017 rok samochód osobowy

Na stacje przyjechał 30.03.2019 r. na na badanie przed pierwszą rejestracją.

Pytanie jaki termin następnego badania wyznaczyć?

Napisano

Jeśli koniecznie trzeba wyznaczać ten termin to 2 lata.

Choć i są takie rejony gdzie do trzech dopełnią i też będzie dobrze.

Napisano

Jeżeli samochód ma ważne badanie techniczne wykonane w Niemczech to będzie ono honorowane w Polsce jednak nie zawsze będzie to dla nas korzystne.

blakop wskazał Ci dwie możliwości  

Napisano

Tak młody samochód w ogóle nie musi terminu badania w DR.

Napisano

mozna także zrobić identyfikacje bez dipu i termin następnego badania  to  " zgodnie z dowodem rejestracyjnym niemieckim" czyż nie 

Napisano (edytowane)

Z tym honorowaniem badania bywa różnie, bo nie zawsze termin następnego OBT jest napisany w DR   jak " czarno na białym". Z kolei w przypadku ważnego OBT koszt związany z pobraniem PC oraz badaniem  dodatkowym -ustalenie  danych sprawia,,że sensu w tym nie ma. Jak dla mnie, to podstawy prawnej nie znalazłem w kwestii dopełniania terminu OBT do  3 lat,

Edytowane przez wadi
Napisano

Widzę że dyskusję ze szkolenia wchodzą,dwa lata od dnia badania tak jak blakop opisuję,chyba że klient zażyczy sobie ustalenie danych wtedy WK powinien dopełnić do 15.10.2020 takie jest moje zdanie.

 

Napisano
1 godzinę temu, jarek1 napisał:

15.10.2020 takie jest moje zdanie.

?

Napisano
Dnia 31.03.2019 o 19:25, zenobiusz napisał:

Pytanie jaki termin następnego badania wyznaczyć?

Jeśli osobowy i nie miał jeszcze w Niemczech badania to ma termin cztery lata od dnia I-szej rejestracji, a zatem WK ustala termin 15.10.2020, Ty możesz jedynie wykonać ustalenie danych bez terminu,,,

Napisano

U nas wymagają badania, i w takim przypadku było bo ono na 2 lata . Co wydział to inna wizja :hah:

Napisano
Dnia 31.03.2019 o 20:09, wadi napisał:

Z tym honorowaniem badania bywa różnie, bo nie zawsze termin następnego OBT jest napisany w DR   jak " czarno na białym".

W tym przypadku nie ma mowy o honorowaniu TNBT, tylko WK powinien dopełnić ten termin do trzech lat. A wynika to wprost z art. 81 ust. 4 pkt. 2a PORD.

Napisano

Jeden dopełni inny zechce nowego BT tak jak u nas , i nie ma dyskusji z nimi:D

Napisano

Po pierwsze wszystko z tym uznawaniem przez WK rozbija się o fakt, czy pojazd jest zarejestrowany, czy już wyrejestrowany. To raz. Dla dopełnienia potrzebna jest też informacja w DR czy pojazd ma wspólnotowe homo - a to nie zawsze jest takie oczywiste. Zatem co land to interpretacja - i każda do obrony rzecz jasna :)

Napisano
14 minut temu, Rafi90 napisał:

Jeden dopełni inny zechce nowego BT tak jak u nas , i nie ma dyskusji z nimi:D

 

Na temat terminów badań może się wypowiedzieć tylko jedna i jedyna utalentowana osoba

"ślusarz narzędziowy"  informatyk z centralnej Polski.

Co prawda dziś jest drugi ? ale ten temat nadal aktualny.

Napisano
47 minut temu, praktyk napisał:

Co prawda dziś jest drugi

Ale kto ? Gdzie ? Co ? Przykro mi nie kapuję :nausea:

Napisano
1 godzinę temu, blakop napisał:

Po pierwsze wszystko z tym uznawaniem przez WK rozbija się o fakt, czy pojazd jest zarejestrowany, czy już wyrejestrowany.

Przy dopuszczeniu do ruchu na podstawie świadectwa zgodności, nie ma to znaczenia. Oczywiście jeśli zachowany jest ten warunek

 

1 godzinę temu, blakop napisał:

potrzebna jest też informacja w DR czy pojazd ma wspólnotowe homo

A dla tak młodych pojazdów mało się spotyka przypadków, żeby nie było tej informacji w ZDR.

Napisano

@aboz - zarówno uznanie zagranicznego badania wpisanego do ZDR, jak i dopełnienie z automatu do trzech lat dla aut "nowych homologowanych" wymaga spełnienia warunku, że pojazd ma być "zarejestrowany". Myślę, że dobrze wiesz, iż są WK (może i nieliczne, ale jednak), dla których pojazd wyrejestrowany za granicą nie spełnia tego wymagania i w żaden sposób badania nie można mu uznać, ani uzupełnić.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.