zenobiusz Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 Witam, pierwsza rejestracja w niemczech 15.10.2017 rok samochód osobowy Na stacje przyjechał 30.03.2019 r. na na badanie przed pierwszą rejestracją. Pytanie jaki termin następnego badania wyznaczyć? Cytuj
blakop Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 Jeśli koniecznie trzeba wyznaczać ten termin to 2 lata. Choć i są takie rejony gdzie do trzech dopełnią i też będzie dobrze. Cytuj
kurant2000 Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 Jeżeli samochód ma ważne badanie techniczne wykonane w Niemczech to będzie ono honorowane w Polsce jednak nie zawsze będzie to dla nas korzystne. blakop wskazał Ci dwie możliwości Cytuj
blakop Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 Tak młody samochód w ogóle nie musi terminu badania w DR. Cytuj
zenobiusz Napisano 31 Marzec 2019 Autor Napisano 31 Marzec 2019 mozna także zrobić identyfikacje bez dipu i termin następnego badania to " zgodnie z dowodem rejestracyjnym niemieckim" czyż nie Cytuj
wadi Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 (edytowane) Z tym honorowaniem badania bywa różnie, bo nie zawsze termin następnego OBT jest napisany w DR jak " czarno na białym". Z kolei w przypadku ważnego OBT koszt związany z pobraniem PC oraz badaniem dodatkowym -ustalenie danych sprawia,,że sensu w tym nie ma. Jak dla mnie, to podstawy prawnej nie znalazłem w kwestii dopełniania terminu OBT do 3 lat, Edytowane 31 Marzec 2019 przez wadi Cytuj
jarek1 Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 Widzę że dyskusję ze szkolenia wchodzą,dwa lata od dnia badania tak jak blakop opisuję,chyba że klient zażyczy sobie ustalenie danych wtedy WK powinien dopełnić do 15.10.2020 takie jest moje zdanie. Cytuj
kurant2000 Napisano 31 Marzec 2019 Napisano 31 Marzec 2019 1 godzinę temu, jarek1 napisał: 15.10.2020 takie jest moje zdanie. ? Cytuj
JANUSZ60 Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 Dnia 31.03.2019 o 19:25, zenobiusz napisał: Pytanie jaki termin następnego badania wyznaczyć? Jeśli osobowy i nie miał jeszcze w Niemczech badania to ma termin cztery lata od dnia I-szej rejestracji, a zatem WK ustala termin 15.10.2020, Ty możesz jedynie wykonać ustalenie danych bez terminu,,, Cytuj
Rafi90 Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 U nas wymagają badania, i w takim przypadku było bo ono na 2 lata . Co wydział to inna wizja Cytuj
aboz Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 Dnia 31.03.2019 o 20:09, wadi napisał: Z tym honorowaniem badania bywa różnie, bo nie zawsze termin następnego OBT jest napisany w DR jak " czarno na białym". W tym przypadku nie ma mowy o honorowaniu TNBT, tylko WK powinien dopełnić ten termin do trzech lat. A wynika to wprost z art. 81 ust. 4 pkt. 2a PORD. Cytuj
Rafi90 Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 Jeden dopełni inny zechce nowego BT tak jak u nas , i nie ma dyskusji z nimi Cytuj
blakop Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 Po pierwsze wszystko z tym uznawaniem przez WK rozbija się o fakt, czy pojazd jest zarejestrowany, czy już wyrejestrowany. To raz. Dla dopełnienia potrzebna jest też informacja w DR czy pojazd ma wspólnotowe homo - a to nie zawsze jest takie oczywiste. Zatem co land to interpretacja - i każda do obrony rzecz jasna Cytuj
praktyk Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 14 minut temu, Rafi90 napisał: Jeden dopełni inny zechce nowego BT tak jak u nas , i nie ma dyskusji z nimi Na temat terminów badań może się wypowiedzieć tylko jedna i jedyna utalentowana osoba "ślusarz narzędziowy" informatyk z centralnej Polski. Co prawda dziś jest drugi ? ale ten temat nadal aktualny. Cytuj
leski66 Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 47 minut temu, praktyk napisał: Co prawda dziś jest drugi Ale kto ? Gdzie ? Co ? Przykro mi nie kapuję Cytuj
aboz Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 1 godzinę temu, blakop napisał: Po pierwsze wszystko z tym uznawaniem przez WK rozbija się o fakt, czy pojazd jest zarejestrowany, czy już wyrejestrowany. Przy dopuszczeniu do ruchu na podstawie świadectwa zgodności, nie ma to znaczenia. Oczywiście jeśli zachowany jest ten warunek 1 godzinę temu, blakop napisał: potrzebna jest też informacja w DR czy pojazd ma wspólnotowe homo A dla tak młodych pojazdów mało się spotyka przypadków, żeby nie było tej informacji w ZDR. Cytuj
blakop Napisano 2 Kwiecień 2019 Napisano 2 Kwiecień 2019 @aboz - zarówno uznanie zagranicznego badania wpisanego do ZDR, jak i dopełnienie z automatu do trzech lat dla aut "nowych homologowanych" wymaga spełnienia warunku, że pojazd ma być "zarejestrowany". Myślę, że dobrze wiesz, iż są WK (może i nieliczne, ale jednak), dla których pojazd wyrejestrowany za granicą nie spełnia tego wymagania i w żaden sposób badania nie można mu uznać, ani uzupełnić. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.