Skocz do zawartości
hudy05

ITD zabrany dowód rej. Tablice Holenderskie

Rekomendowane odpowiedzi

hudy05
Napisano (edytowane)

Tak jak  w temacie Auto zarej. w Holandi  zabrany dowód za usterki.Badanie dodatkowe bez cepik  ?

Edytowane przez hudy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz

Bez cep.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66

Badanie dodatkowe w tzw. trybie awaryjnym ( bez CEP ):wink:

-------------------------------------------------------------

Oczywiście w uwagach ( w zaświadczeniu ) wszystko bym opisał - ( za co , że ustała przyczyna zatrzyma DR ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

A kiedyś mówili, że dla takiego auta, to co najwyżej tylko "pierwsze" można by zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ja to nawet nie wiem gdzie jest prikaz, że w takich sytuacjach należy tryb awaryjny zastosować. :nausea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66

" Prikazu nima " i go nie znajdzie ale w programie bez ( wprowadzania do Cep-u ) jest tylko tryb awaryjny ( przynajmniej pisze w oknie dialogowym programu):wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

To że Centralna Baza, w niektórych przypadkach kulawo działa nie oznacza jeszcze, żeby prikazy łamać, a ten jest dość jasny: należy pobrać dane i basta!

Szkoda, że twórcy przepisów zapomnieli o zagraniczniakach.

 

§ 1a. 4 Badanie techniczne przeprowadza się po pobraniu z centralnej ewidencji pojazdów danych identyfikujących badany pojazd, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz po ustaleniu rodzaju badania technicznego pojazdu, z tym że:
1) w przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy, pobranie danych z ewidencji może nastąpić po przeprowadzeniu badania;
2) w przypadku okresowego badania technicznego przeprowadzanego po raz pierwszy przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pobranie danych następuje po przeprowadzeniu badania i jest poprzedzone wprowadzeniem danych badanego pojazdu, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy.

 

Ale skoro można poza CEPEM, to może też można poza rejestrem. Wydrukować zaświadczenie, opieczętować, podpisać, wydać, pobrać kasę w kieszeń, a następnie wyczyścić rejestr. :silent:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Tak! Znam to pismo, w którym świadomie lub nie pominięto kwestię pobrania danych z CEP a odniesiono się li tylko do potrzeby lub nie pre-rejestracji i dalej bomba jest!

Gdyby komuś zależało na zatrzymanych dowodach zagraniczniakom i wykonania badania całkiem po legalu, to powinien być zamieszczony stosowny zapis, a przynajmniej klasyczna gwiazdka (*), że pobranie z cepiku nie dotyczy pojazdów zagranicznych. Już nie mówiąc o tym, że taki Holender może mieć instalację Prinsa, a dalej echo jeżeli o protokół/decyzję by chodziło.

I co, wytyczne z ustawy też pomijać?

Ja wiem, że pojazd zagraniczny przebywający na naszym terenie, uczastniczący w ruchu drogowym na naszym terenie ma odpowiadać umowie wiedeńskiej, ale czy proces badań też zahacza o Wiedeń, to tego zaiste nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Bo to Latający Holender był ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hudy05
4 godziny temu, leski66 napisał:

I trza uważać na Zimną Jolkę....:icon_wink:

https://www.youtube.com/watch?v=0Ubd9989Wbk

 

Czy latający to niewiem :)  wiem ze zabrany na mobilnej stacji diagnostycznej przez ITD. Skoro niema badań do zagraniczniaków to niech rozłożą od nowa i sprawdza czy usterki usunięto 

A nie wysyłają na stacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Dokładnie! Tym się powinna zająć i sprawę nagłośnić jakaś organizacja reprezentująca SKP lub Diagnostów. Niestety w nie ma chyba takiej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.