Skocz do zawartości

Moptocykl marki "SAM" ?


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie  miałem na badaniu  motocykl marki SAM . Motocykl ma nabite na ramie  9 znaków ?      "   LG XXXXXXX  "

Wiem ,że teraz numer nadany przez Starostwo ma mieć 12 znaków  ( wyróżnik starostwa ,numer stacji , numer porządkowy )

Może mi ktoś podpowie jak to było dawniej . Ile znaków miał  mieć numer nadany przez starostwo  w tamtych latach  ?

Pierwsza rejestracja tego  "SAMA"  to  rok 1998 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekacprzak napisał:

Może mi ktoś podpowie jak to było dawniej . Ile znaków miał  mieć numer nadany przez starostwo  w tamtych latach  ?

 

- mógł mieć dziewięć, dziesięć znaków. Tam jest wszystko ładnie rozpisane (pod koniec): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19990810917/O/D19990917.pdf

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paprock , szukałem ale jakoś namierzyć nie mogłem . 

Moje wątpliwości wzięły się z tego , że "mocno starszy stażem kolega "  :) , można by rzec  "  diagnosta dinozaur" :)  , pracujący emeryt , stwierdził  , że kiedyś to było 

nie mniej nie więcej a  " OSIEM"   znaków  w nabijanym numerze na SKP . Jak widać się mylił :)

 

" ......&  4.1  Nadawany i wybijany numer składa się z dziewięciu lub dziesięciu znaków ....."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było uwzględnić poprawkę na możliwe kłopoty z pamiecią dinozaura który sie do tego czasu uchował

Nie ma śmiania z tego. O dobrego dinozaura trzeba dbać. Znaczy takiego który sie dzieli wiedzą

Bo mogłeś "współpracować"  z jakimś T-Rexem, jak mnie sie zdarzyło.

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartekacprzak napisał:

stwierdził  , że kiedyś to było 

nie mniej nie więcej a  " OSIEM"   znaków  w nabijanym numerze na SKP . Jak widać się mylił :)

 

I tak mogło  być , mam w kartotece SAM-y z lat 80-tych  i te maja po 8 znaków w nr, pisane często tak xx-x-xxxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przefilowałem rejestr. Nie posiadam informacji kiedy zostały nadane te cechy identyfikacyjne , ale istnieje taka  prawidłowość  : podejrzewam ,że z lat 80-tych , numer w postaci ciągu ośmiu cyfr oraz nadane później  z wyróżnikiem województwa - dwie litery i siedem cyfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duchu napisał:

I tak mogło  być , mam w kartotece SAM-y z lat 80-tych  i te maja po 8 znaków w nr, pisane często tak xx-x-xxxxx

Co to znaczy XX-X-XXXXX  . Czy w tych wyłowionych numerach z lat osiemdziesiątych  pierwsze XX to wyróżnik  Województwa ? ( bo powiatów to wtedy nie było ) czy cały numer to tylko cyferki ?

Czytając wasze wypowiedzi można dojść do wniosku , że  było i 8  i 9 i 10  numerów  ale zależy w  jakich  latach .  Ja zapodałem motocykl zarejestrowany pod koniec lat dziewięćdziesiątych  wiec jego dotyczy 9,10 cyferek .  Warto wiedzieć , że "dinozaur" :)  miał rację .  Wiedział , że dzwonią tylko nie wiedział w którym kościele  :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.