Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Z początku problemu z małymi tablicami wcale nie kapowałem. Po mojemu z pisma wynika jasne przesłanie, że badanie polega sprawdzeniu prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych. Stanu tablic co do sposobu ich umiejscowienia na pojeździe jak i wymiarów i skoro coś nie gra, to należy przyporządkować usterkę 0.1.c. Po mojemu trochę naciągane ta usterka, ale... Miałem już ze dwie czy trzy beemki z zatrzymanym dowodem, za przeniesienie standardowej tablicy wzorem Alfy na lewą stronę przedniego zderzaka. Skoro ta usterka jest naciągana, to zawsze można zastosować się do ostatniego zdania: "wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności" i po swojemu zaradzić. Zobaczymy kto kogo wciągnie. Bo ja to mogę, ale coś, nie kogoś... przypalić.  u-fajaa gify, czateria, czat, obrazki, ikony, emotikony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

szybkie pytanko, w zeszłym roku gorąco było na temat aut które mają zamontowane zmniejszone tablice w miejscu gdzie można normalną standardową zastosować. Od roku 2020 raczej nic się nie zmieniło w ustawach??? nie ma podstawy prawnej żeby dać negatywa za rozmiar tablicy??? na szybko szukałem i się nie doszukałem żeby coś nasi posłowie zmienili... chyba że się mylę... to proszę o naprostowanie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 25.04.2019 o 18:42, cezary napisał:

co łyknęli (łykają:wink:) policjanci mnie nie interesuje, również nie interesuje mnie czy stosownie do art. 132 zatrzymują DR :P. to klient niech się dochodzi z niedouczonymi. 

Witam Diagnostów.

Z tej strony nijako przedstawiciel Niebieskiej Braci w tym pięknym kraju nad Wisłą. Co do treści pisma KGP,  które zostało u was poruszone, to uwierzcie mi na słowo, że może jakiś nie mający jaj fsz łyknął pismo z Kopalni Głupich Pomysłów ;) i chciał się wykazać. Prostujemy takich i to szybko, ale dużo zależy od jednostki. Brak jest podstaw do zatrzymywania dowodu rejestracyjnego za umieszczenie pomniejszonej tablicy rejestracyjnej na pojeździe. Oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie tyłu pojazdu, gdyż z przodu nie ma określonych konstrukcyjnie wymiarów miejsca do umieszczenia blachy.   Wiecie o co chodzi. i być może jeszcze jacyś się wykazują.

Z tego co zdążyłem ten temat pobieżnie przeglądnąć, to kilku z Was wrzuciło jakieś głupiutkie pisemka ze strony Wydziałów Komunikacji, gdzie nakazują one abyście Wy zatrzymywali dowód rejestracyjny od takiego pojazdu, a jak nie, to ... "straszą" Was nawet możliwością cofnięcia uprawnień diagnosty. Ja bym takiemu mistrzowi z pieczątki pod takim pismem odpisał tylko jedno, a mianowicie: "buhahahaha". Macie swoich przedstawicieli, to niech działają, gdyby temat u Was był dalej na tapecie.

A teraz do meritum. Paniusie z Wydziałów Komunikacji niedopełnianą swoich obowiązków w tym zakresie, a teraz gdy zrobiła się wrzawa (jakiś czas temu), to próbują te urzędy zrzucać odpowiedzialność za powstałe sytuacje, w tym naprawę ich decyzji, na inne podmioty tj. Policję i Was diagnostów. Tablice rejestracyjne  wydawane są w drodze decyzji administracyjnej  w oparciu o odpowiednie akty wykonawcze wydane na podstawie ustawy p.r.d., a  to wiąże się ze ścisłe określonymi czynnościami, a wręcz powinnościami ze strony urzędów tj. Wydziałów Komunikacji reprezentowanych przez paniusie, które w du**e mają swoje obowiązki, w tym najważniejszy w takiej sprawie a mianowicie:
 

Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. - Kodeks postępowania administracyjnego

Art.7b.
W toku postępowania organy administracji publicznej współdziałają ze sobą w zakresie niezbędnym do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i prawnego sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli oraz sprawność postępowania, przy pomocy środków adekwatnych do charakteru, okoliczności i stopnia złożoności sprawy.

- czyli innymi słowy: to do obowiązków paniusiek z Wydziałów Komunikacji należy DOKŁADNE WYJAŚNIENIE stanu faktycznego w związku ze złożeniem "Oświadczenia" przez obecnego właściciela pojazdu, a który ubiega się o pomniejszone tablice rejestracyjne, a nie klepanie "od ręki" Decyzji" o przyznaniu takich tablic, a później szukanie winy gdzie indziej.

W sprawie tablic mamy kilka możliwości/wariantów tj. np.:

1. wątpliwości pań z WK powinna budzić sytuacja, gdy osoba przychodzi z dwoma jednorzędowymi standardowymi tablicami, a wnosi o pomniejszone.

2. Nowo rejestrowany pojazd na terenie RP (powiedzmy z salonu lub sprowadzony z innego kraju UE), a z dostarczonych dokumentów wychodzi, że jest to pojazd ze standardowym miejscem na tylną blachę, tj. albo jednorzędową, albo dwurzędową

2a. Nowo rejestrowany pojazd w PL, ale sprowadzony z innego kraju UE lub spoza, gdzie osoba zdaje stare blachy (zdarzają się takowe przypadki, hehe) ... i dalej jak powyżej, tj. są to dwie jednorzędowe... itd.

- ... a stan blach nie daje jakiegokolwiek uzasadnionego podejrzenia, że mogły być one powyginane, aby je umieścić z tyłu pojazdu w mniejszej "wnęce". itd.

Kończąc, ogólną moją wypowiedź:

To na Wydziałach Komunikacji ciąży obowiązek potwierdzenia stanu faktycznego - tutaj złożonego "Oświadczenia", a nie klepanie bez realizacji dyspozycji chociażby przywołanej powyżej treści art. 7b k.p.a, a co ma miejsce w wielu zakątkach Polski.
 

Druga sprawa, to ta, że de**l/-ka właściciel nie jest w stanie rozróżnić takiego miejsca tj tych wymiarów. Kolejna bzdurna sprawa, to dopisywanie do tych "Oświadczeń" treści o odpowiedzialności karnej. Bo teraz takie cuda są powielane przez Wydziały Komunikacji, hahahaha. Jest to bezpodstawne, gdyż, to urzędnik z Wydziału Komunikacji ma obowiązek potwierdzenia stanu faktycznego tj prawdziwości złożonych dokumentów, w tym w szczególności "Oświadczania"..., bo to na jego podstawie jest wydawana decyzja o wydaniu pomniejszonych blach, ...ale o treści wynikającej z wiadomego rozporządzenia. To ten urzędnik w imieniu organu wydaje DECYZJĘ MAJĄCĄ ZNACZENIE PRAWNE !!!! i to ten , a dokładniej to TA urzędniczka ponosi pełnię odpowiedzialności za to co podpisze, opieczętuje urzędowymi pieczęciami w imieniu Starosty lub Prezydenta danego powiatu/miasta.

Każda paniusia powinna mieć postępowanie dyscyplinarne, za niedopełnienie swoich obowiązków przy wydawaniu Decyzji administracyjnej mającej na celu wydanie pomniejszonych tablic rejestracyjnych. A straszenie Was diagnostów, cofnięciami Wam uprawnień należy uznać wprost za znamiona przestępstwa !!!. Dlatego, gdyby dalej wpływały do was takie pisemka, to warto rozważyć "odpowiedź" z zapytaniem, jakiego rodzaju czynności podjęto przy potwierdzeniu stanu faktycznego w związku ze złożeniem "Oświadczenia" o wydanie pomniejszonych tablic. To, że starosta* sprawuje nad wami nadzór, nie uprawnia do wykorzystywania swojej pozycji, do tak konstruowanych pism !!!. Jest to klasyczne wykorzystywanie stosunku nadrzędności. PROBLEM JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE W WYDZIAŁACH KOMUNIKACJI, tj. w niechlujstwie pań, które tam są.

Na koniec.

Po rozesłaniu tego śmiesznego pisemka po jednostkach terenowych, u mnie w jednostce od razu poruszyliśmy tą właśnie wątpliwość informując swoich dowodzących, że nie będziemy nic zatrzymywać,  wnosząc aby jednostka wystosowała pismo o odpowiedniej treści do KGP. Rezultat?: osra...ofajdali się, bo ich nazwisko widniałoby na takim pisemku i niechybnie byłoby zapamiętane powyżej... bo jak to mieć inne zdanie aniżeli nieomylna tzw ''góra''.

Także panowie Diagności, nie wierzcie w każde głupie pisemko, informację jaka się pojawia w internecie, w TV, a warto abyście porozmawiali o danej tematyce z policjantami, ale tymi co robią na tzw ULICY, a nie za biureczkami !!!. Z pewnością macie dobry kontakt z wieloma ze swoich miast. W moim rejonie mamy dobry kontakt z częścią diagnostów (tj tych normalnych) i ten temat mamy obgadany, skoro nasi dowodzący się ofajdali, aby wysłać pisemko do ''góry'' z zaistniałymi wątpliwościami. Nie wnikamy w ich robotę, ani nie robimy im niepotrzebnej roboty w tej materii, bo brak podstaw.

TEMAT UMARŁ, ZANIM SIĘ NARODZIŁ wydając z siebie choćby jednego pierda, hahaha


Ogólnie pisząc co do pomniejszonych tablic:  My, Praktycy mamy głęboko w poważaniu tą tematykę. Owszem zdarzają się - jak w każdym zawodzie - osobniki nie mające jaj, swojego zdania... a zrobią wszystko, aby tylko zadowolić swojego wodza. Staramy się im tłumaczyć :) i nakierowywać na właściwy tok myślenia ;)

Pozdro

ps
prośba: tępcie na badaniach cwaniaków co do SPOSOBU umieszczania przednich tablic, - najczęściej te nieszczęsne BMW, ale i AUDI ... , gdzie ich posiadacze panicznie boją się zrobić dwie dziurki na ramkę...("bo to brzydko wygląda" (autentyczne tłumaczenie, jedno z wielu ) ...i umieścić tam blachę, a bawią się w jakiś magnesy, w tym neodymowe; jakieś wspawywanie pod przednim zderzakiem rurek (najczęściej dwóch sztuk), w które wciskają ramkę z dwoma bolcami i tak w ramce dopiero umieszczają blachę... My zatrzymujemy DR jako uzasadnione przypuszczenie, że "... ich mocowanie grozi odpadnięciem" - zakaz dalszej jazdy - bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Były przypadki, gdzie tak zamocowana blacha dostała skrzydeł i ... . U Was - wynik badania: NEGATYWNY.  Nie naprawimy i nie zbawimy całego świata, ale chociaż starajmy się wspólnymi siłami eliminować debili z drogi, a i debili, którzy naruszają dobre imię wśród naszych zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krowa napisał:

W toku postępowania organy administracji publicznej współdziałają ze sobą w zakresie niezbędnym do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i prawnego sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli oraz sprawność postępowania, przy pomocy środków adekwatnych do charakteru, okoliczności i stopnia złożoności sprawy.

 

Przepis niewnoszący nic do sprawy.

 

4 godziny temu, krowa napisał:

to do obowiązków paniusiek z Wydziałów Komunikacji należy DOKŁADNE WYJAŚNIENIE stanu faktycznego w związku ze złożeniem "Oświadczenia" przez obecnego właściciela pojazdu, a który ubiega się o pomniejszone tablice rejestracyjne, a nie klepanie "od ręki" Decyzji" o przyznaniu takich tablic, a później szukanie winy gdzie indziej.

 

4 godziny temu, krowa napisał:

To ten urzędnik w imieniu organu wydaje DECYZJĘ MAJĄCĄ ZNACZENIE PRAWNE !!!! i to ten , a dokładniej to TA urzędniczka ponosi pełnię odpowiedzialności za to co podpisze, opieczętuje urzędowymi pieczęciami w imieniu Starosty lub Prezydenta danego powiatu/miasta.

Każda paniusia powinna mieć postępowanie dyscyplinarne, za niedopełnienie swoich obowiązków przy wydawaniu Decyzji administracyjnej mającej na celu wydanie pomniejszonych tablic rejestracyjnych.

 

Nie strasz, nie strasz, bo się ze...asz :P Przepis jest prosty - właściciel składa oświadczenie, a urzędnik wydaje zmniejszone tablice. Chyba nie myślisz, że będzie powoływał biegłego (czas, koszty), który będzie stwierdzał, jakie miejsce posiada pojazd. Postępowanie dyscyplinarne - buhahaha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było to nie raz poruszane a najlepiej kwitował to tyłu artykułu z jakiegoś gownopisarskiego.pl że w WK można i słonia zarejestrować jak ma homologację ;)
To że panie nie wyjdą zza biurka zobaczyć czy trza pomniejszone tablice czy też nie to norma. Tak samo wystarczy przy zmianie właściciela w tym samym powiecie podpowiedzieć, że tablice są OK i temat zakończony i mamy ten sam nr rejestracyjny i te stare tablice czasem albo pogięte albo już czerń wytarta z numeru gdzie mnie uczono że mam pokazać tablice i jak są OK to zostają ale jak nieczytelne/uszkodzone to jednak wymiana. Pomijam podstawę prawną.

Zresztą mieszkam w ciekawym powiecie - fuszerkę budowlaną (inwestycja starostwa) i zmiany w projekcie starosta popierał dopóki nie wyłapałem że zaczęli budowę tydzień przed prawomocnością decyzji i jak to wytknąłem to od razu jest zgoda na wykonanie tego co było w projekcie (a 3 pisma mi wysłali że nie zrobią bo nie i *uj). Bez haków mogących uwalić kogoś w tym kraju nie da się nic zrobić, załatwić, prowadzić działalności i żyć ;)

 

@krowa - thx za fajny text.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

 

Przepis niewnoszący nic do sprawy.

 

 

 

Nie strasz, nie strasz, bo się ze...asz :P Przepis jest prosty - właściciel składa oświadczenie, a urzędnik wydaje zmniejszone tablice. Chyba nie myślisz, że będzie powoływał biegłego (czas, koszty), który będzie stwierdzał, jakie miejsce posiada pojazd. Postępowanie dyscyplinarne - buhahaha ;)


Nikt nikogo nie straszy, a wręcz przeciwnie ===> ''podpowiada", a i jedynie ogólnie przedstawia temat, o którym tutaj między innymi jest dyskusja i jak widać jest ''trochę'' problemów podczas wykonywania badań, w tym mając na uwadze załączane pisma przez innych uczestników dyskusji, w których to pismach ... - Zrozumiałeś wklejane tutaj pisma ??. A jeżeli tak odbierasz czyjeś słowa, to jak należy myśleć o tym co robisz tj. jak podchodzisz do swojej roboty ??. hmmm ??. A i czy ktoś napisał coś o biegłym i o jakiś kosztach??.  Jest wiele innych możliwości, zanim sięgnie się po biegłego, a tym bardziej w takiej sprawie. Gratuluję poczucia humoru, jednakże Nie dopisuj czegoś, czego nie ma lub o czym nie było mowy. Według twojej wiedzy - "nic nie wnosi do sprawy". Podeprzyj swoją przyszłą wypowiedź, merytoryczną i pełną odpowiedzią z przywołaniem ścisłe określonych przepisów, gdyż tylko wtedy będzie można mówić, że coś jest niezdatnego w danej sprawie. Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem :) w tym co do całości. 

To, że ''kolego'' nie masz o czymś pojęcia lub dostatecznego pojęcia, to nie oznacza że coś nie istnieje lub nie funkcjonuje. W żadnej mierze nie odniosłem się do "prostego przepisu'', a jedynie co do treści jaką sobie obecnie próbują ułożyć dane Wydziały Komunikacji co do słowa "Oświadczenie". Najwidoczniej i na tym polu brakuje tobie umiejętności czytania ze zrozumieniem, a o czym wspomniałem powyżej. A i najwidoczniej nie jest taki ''prosty'', skoro wielu ma problem, w tym osoby wnoszące o wydanie pomniejszonych tablic. Mam tutaj na uwadze też pisemka Wydz. Komunikacji, gdzie ... - doczytaj. Mylę się, czy nie ??

Jak takiś mądry i oczytany ;) , to proszę opisz krok po kroku jakie powinny zostać wykonane czynności przez Wydział Komunikacji zanim wyda decyzję o odpowiedniej treści, a i co powinien zrobić taki wnoszący o takiego rodzaju blachy , poza rzecz jasna pisemkiem o tytule "Oświadczenie".  Aby tobie ułatwić udzielnie odpowiedzi, to ''wjedź'' raz w rolę takiego urzędnika, a raz w rolę takiego właściciela, który ma problem z rozróżnieniem zaledwie kilku wymiarów, bo chce uzyskać pomniejszone blachy, aby był ''kimś'' na wiosce wożąc się swoją super bryką ;)  :). Wielu już udawało gieroja, a jak przyszło się zmierzyć z rzeczywistością, to ... płacz... itd.

A i chciałbym zobaczyć twoją minę - kiedyś może przyjdzie taki moment i będziesz tu i tam szukał odpowiedniej pomocy - , gdy jakiś urzędnik wyda decyzję w twojej sprawie, a  będzie ona nie pomyśli dla ciebie. Wtedy się okaże, czy taki urzędnik ponosi, czy nie konsekwencje swoich uczynków i czy Ty będziesz coś robił, czy może przyjmiesz wszystko na klatę wiedząc, że "tak nie powinno być" ??. Przypomnij mi proszę, bo nie zdążyłem doczytać, czym tak zajmujesz się.

Z góry dzięki za wyczerpującą odpowiedź, którą mam nadzieję udzielisz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowany przez Ciebie przepis dotyczy WSPÓŁDZIAŁANIA organów administracji, a tutaj sprawa prowadzona jest przed jednym organem.

 

3. W przypadku wniosku o rejestrację dotyczącego pojazdu, dla którego mają być wydane tablice rejestracyjne, o których mowa w § 27 ust. 1 pkt 1 lit. b, właściciel pojazdu składa oświadczenie, że w pojeździe są zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablic rejestracyjnych. Oświadczenie może być złożone na wniosku o rejestrację, w tym na jego odwrocie.

 

Tylko tyle i aż tyle. Czyli mówiąc krótko tylko oświadczenie decyduje o tym, czy zostaną wydane tablice zmniejszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał pytanie do pkt 2 "poradnika niebieskiej pały"

Niby z którego miejsca w dokumentach nowo rejestrowanych pojazdów wynika jakie miejsce na tablice ma pojazd?

 

A w wydziałach komunikacji pracują nie tylko "paniusie", ale i Panowie. Nie rozumiem skąd taki ton. Jakaś laska z WK dała Ci kosza i w ten sposób się wyżywasz?

Biorąc jednak pod uwagę ton Twojej wypowiedzi wrzucający do jednego wora wszystkich pracowników WK to odpowiem w tym samym tonie.

 

Kiedyś w każdym patrolu był pies - to wiadomo było, że ktoś przynajmniej w tym patrolu jest rozumny i pogadać było z kim i w ogóle ;)

 

Ale z jednym się zgodzę. Odpowiedzialność urzędnika jest praktycznie żadna. Coś o tym wiesz, bo z psiarnią przecież jest tak samo. Bo 2,5 roku za zabójstwo to raczej żadna kara, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop

Pisałem uprzednio w pokojowym zamiarze, ale widać, że jednak nie warto, bo przedstawicieli "patriotów" wszędzie można spotkać. Na klatce w sklepie mam rozumieć, że mówisz każdemu 'dzień dobry' i się kłaniasz, jak to przystało na "patriotę"?. Mam cichą nadzieję, że na ulicy podczas kontroli też taki jesteś wyszczekany cwaniak. Taki cywilny piesek, czyli nie ułożony w żadnym zakresie ;) .Możesz wyzywać mnie ile się da, po mnie to spływa, gdyż takich jak ty to na pęczki przez swoje lata przerobiłem. I tylko ogarnia mnie śmiech i politowanie dla takich zachowań. Jest takie powiedzenie: "W internecie bohater, w w realu pi*d**a.". Pasuje to do ciebie jak ulał, czy nie ?? Daj znać, ale tak szczerze. 

 

Z takich ja ty , My mamy pośmiewisko na całego, gdyż ty będziesz zapier**ł przy przysłowiowej łopacie do śmierci, w My w tym czasie piwko, ciasteczko i dupeczki, i ewentualnie na boku jakaś dodatkowa niemęcząca robótka, hahaha.
A jak dostaniesz w realu klapsa lub coś innego będzie się działo co do twojej osoby, mienia itd., lub ktoś z twoich bliskich będzie w niekorzystnej sytuacji lub twoją zaczną obracać w 5 to od razu polecisz z jęzorem na wierzchu do tej "psiarni" lub będziesz wystukiwał nr alarmowy i darł ryja na całego, gdzie będziesz skamlał o pomoc. Taka jest prawda o takich ty i tobie podobnych tj. dzieciach internetu. Jak chcesz dzieciaku porozmawiać na temat dochodzeń lub śledztw, a tam konkretnej sprawy, to zwróć się z odpowiednim pismem do odpowiedniej jednostki Policji lub Prokuratury, a nie mi tutaj wyskakujesz z jakimiś medialnymi głupotami i do tego wyrwanymi z kontekstu, a i nie mającymi jakiegokolwiek związku z poruszaną tutaj tematyką. Miałeś wgląd do akt sprawy, że się wypowiadasz ??. Ja nie i dlatego powstrzymuję się od jakichkolwiek komentarzy, a i tutaj nie jest od tego miejsce. Tak podpowiada zdrowy rozsądek.  A jak taki jesteś gość, to napisz tutaj, dlaczego cywile mordują ludzi, molestują dzieci, kradną, dokonują rozbroi  itd. ??. Jesteś tym cywilem i do tego chyba tym "patriotą", to i ciebie można wrzucić do jednego wora z takimi degeneratami ??. Mylę się, czy mam rację ??. moja rada: Aby móc się wypowiadać na dany temat, to warto zapoznać się z jego aktami, a bazując na medialnych wypocinach nastawionych na tzw. tanią sensację, to można ... Chyba to rozumiesz co chciałem napisać ??.

 

 


A teraz na poważnie do Ciebie:

 

Podoba ci się taki ton wymiany zdań ??. Jak będziesz chciał ze mną popisać merytorycznie tj. powymieniać się swoimi zakresami wiedzy na dane tematy, to daj znać, a tak to się tylko ośmieszasz.

Wyzywaj mnie dalej, niech ci ulży na duszy. To o tobie to świadczy, a nie o mnie. Natomiast z pogardą słowną będę opisywał dane osoby (ale rzecz jasna bez wskazywania z imienia i nazwiska, bo nie przystoi, a i nie w tym rzecz), które przez swoją nieudolność powodują innym ( m.in. diagnostom i innym zawodom) niepotrzebne komplikacje. Jest takie powiedzenie i się o dziwo sprawdza w wielu dyskusjach: "Uderz w stół, a łyżka się odezwie" ;)
 

michal_k

Nie rozbawiaj mnie z takim przytaczaniem przepisów. Ale jak widzisz, to wielu "osiołków'' obu płci nie potrafi nawet rozróżnić kilkunastu centymetrów od kilkudziesięciu w tą lub inną stronę. Jednakże, ja nie o to ciebie poprosiłem, a o: Przedstaw pełny algorytm w oparciu o przepisy prawa tj. do jakich czynności są zobligowane panie Zosie i Krysie, czy tam pan Zdzisiek z Wydziałów Komunikacji przy tego typu sprawach, gdyż nie jest obecnie w moim zainteresowaniu twój tok myślenia. Zarzuciłeś, że to co uprzednio bardzo ogólnie przedstawiłem ze swojej strony, to ... można do kosza. Także wykaż się wiedzą, ale w oparciu o przepisy prawa co do zakresu obowiązkowych czynności Zosiek z Wydziałów Komunikacji. Tylko nie idź drogą wskazaną przez nijakiego blakop'a. Doczytałeś może  jedno z pism jakie tutaj ktoś wrzucił, gdzie nijako "straszy" się diagnostów, że jak nie zrobią tego ... to ... ??.

Jesteś diagnostą, czy może Zdzisławem z WK, albo coś koło tego ??, bo bardziej pasuje mi to drugie z uwagi na twoje wrogie nastawienie, jak i tego drugiego klopa. Rozwiej wątpliwości co do zawodu, bo chyba nie jest to jakaś tajemnica.

Uprzednio wskazałem jedynie przykładowy zapis tj jeden z wielu. Ale jak się uparłeś, to proszę kolejny z wielu, a resztę przedstaw Ty. Proszę od poczytania:
 

Art.7. KPA
W
toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.


- tutaj istotą jest nijako dwu rodzaj podejmowanych czynności tj. na wniosek, oraz istotniejszy tj  Z URZĘDU ... WSZELKIE CZYNNOŚCI ... DOKŁADNE WYJAŚNIENIE... , czyli obliguje określone osoby do określonych czynności. Jak jest, to każdy widzi i czyta :( czego efektem są mnogie dyskusje na różnych forach tematycznych. A jaki rodzaj będzie tych czynności, to będzie to wynikać bezpośrednio z danej sprawy. Jeżlei uważasz że paniusie lub Zdzisiek z WK nie są zobligowani do dokładnego ustalenia stanu faktycznego, a tylko enter i drukuj, sruu pieczątka tu i tam, " - Następny proszę", , to jutro idę rejestrować słonia na huśtawce, bo wg. ciebie nikt tam nic nie musi robić, bo wystarczy jedynie Oświadczenie jakiegoś analfabety co nie potrafi nagle rozróżniać danych długości, a chce zaistnieć z małą blachą w gronie sobie podobnych, a  wg. klopa urzędnicy za nic nie odpowiadają.  Później dziwić się, że normalni ludzie nie mogą nic uzyskać, bo paniusie  i Zdzisek ;) z WK mają głęboko gdzieś dopełnić swoich czynności w tak prostej sprawie.

Także nie skacz od mnie, a poruszaj się w zakreślonej tematyce. jak będzie temat o prywatnych wycieczkach do danej osoby, to ... wtedy będziemy działać :)

To tyle.

Pozdro ... dla obu

ps
w dobie wszech dostępnego internetu, jest możliwość powymieniania się swoimi uwagami pomiędzy danymi zawodami, coś podpowiedzenia, ustalenia jakiegoś wspólnego stanowiska itd etc. itp...  nawet z dozą delikatnie wbijanych szpileczek, a tutaj masz, od razu agresja połączona z dziecinną modą na internetowe cwaniactwo wobec tego, a nie innego zawodu. Jakoś w realu nie sposób spotkać takich wyszczekanych cywilnych gierojów. Parodia. Byście obaj ''zdechli'' - pisząc kolokwialnie -  na pierwszej interwencji, czy tam kontroli z takim podejściem. Teraz sobie wyobraźcie z kim najczęściej ta Policja i inne służby mają styczność. Powodzenia w zgadywaniu. Podpowiem: spoglądnijcie w lustro, bo tam są typowi przedstawiciele tj. "klienci" danych służb mundurowych. Jak się mylę, to dajcie znać, że jest inaczej.

PS2
a zwrot "paniusie" etc.,  jest odniesieniem do osób, które mają gdzieś swoje obowiązki itd., a nie że dotyczy to wszystkich. Powinieneś się tego domyśleć jeden z drugim, gdyż wynika to z kontekstu moich wypowiedzi w danej chwili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się potem dziw skąd kawały o milicjantach i ich "inteligencji"...

 

No to tyle co do śmiechu

 

Żal tylko, że takie debile faktycznie noszą mundury. No ale co kraj to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

I się potem dziw skąd kawały o milicjantach i ich "inteligencji"...

 

No to tyle co do śmiechu

 

Żal tylko, że takie debile faktycznie noszą mundury. No ale co kraj to obyczaj.

Brawo . Piękny pokaz inteligencji połączonej z wiedzą :) . Jak masz odwagę to podaj swoje dane i adres ... porozmawiamy o kulturze wypowiadania się.

Wykazuj się dalej swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o przemyślenie, czy na tym forum jest miejsce dla policyjnej krowy, która dużo ryczy, a mało mleka daje. Do tego zanieczyszcza to mleko wiadomo czym :P Do prowadzenia dyskusji wymagane są pewne zasady, których krowa nie jest w stanie opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DARIO64 napisał:

co kiedyś miałem napisane w stopce

Coś o idiocie, dyskusji i doświadczeniu - jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa - ten tekst o tym, żeby nie dać się sprowadzić do pewnego poziomu w którym rozmówca jest niepokonanym mistrzem? :)

 

(ciach - nie na temat)

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak całkowicie bezstronnie.

Całej zaistniałej sytuacji winny jest tylko i wyłącznie USTAWODAWCA.

A my szanujmy się bardziej bo widocznie "władzy" zależy żeby nas skłócać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

A my szanujmy się bardziej bo widocznie "władzy" zależy żeby nas skłócać.....

Władzy zależy?

A kto jak nie my sami się skłócamy i się nie szanujemy,widać to po takich postach.

Ktoś ma inne zdanie niż elita na tym forum i od razu zaczyna się jazda:shoot:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janmarek napisał:

Ktoś ma inne zdanie niż elita na tym forum i od razu zaczyna się jazda

To nie tak, prawdziwych argumentów się nie podważy a jak komuś wydaje się, że wie lepiej to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.