Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy "zarazę". WK to warowne twierdze z jedną dziurą do przyjmowania dokumentów. Dokumenty leżą w skrzynkach do zdechnięcia wirusa na papierze i dopiero później zabierane są do "obróbki".

P.S.

Przez Ciebie przeczytałem jeszcze raz ten wątek.

Miło poczytać "niebieskiego" gadającego ludzkim głosem. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wrc69 napisał:

Miło poczytać "niebieskiego" gadającego ludzkim głosem. Pozdrowienia.

Kuśwa, aż oplułem monitor ... ze śmiechu

Nie ma to jak dobry żart na cały dzień ...:ok

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu który zahaczyłeś

2 godziny temu, wrc69 napisał:

Mamy "zarazę". WK to warowne twierdze z jedną dziurą do przyjmowania dokumentów. Dokumenty leżą w skrzynkach do zdechnięcia wirusa na papierze i dopiero później zabierane są do "obróbki".

Jest sporo WK które przyjmują interesantów

 "Mój" nie (przynajmniej jeszcze w zeszłym tygodniu) ale dwa sąsiednie na pewno przyjmują

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością w niebieskiej służbie pracują osoby z misją, traktujące ten zawód jak służbę. Ile ich jest - nie wiem.

Co jednak dokładnie widać w ostatnich czasach spora część to niestety milicyjne zakute pały z duszą zomowca, które w końcu pokazały swoje prawdziwe ja.

Obecne i wcześniejsze wypowiedzi krowy doskonale pokazują do której grupy można go zaliczyć. Myślę, że każdy ma swój typ w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że ja po przeczytaniu od początku tego tematu a zwłaszcza ostatnich dwóch stron straciłem jakikolwiek autorytet co  do wypowiedzi  poniektórych osób. Te przepychanki.....👎

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 16:36, blakop napisał:

Z pewnością w niebieskiej służbie pracują osoby z misją, traktujące ten zawód jak służbę. Ile ich jest - nie wiem.

Co jednak dokładnie widać w ostatnich czasach spora część to niestety milicyjne zakute pały z duszą zomowca, które w końcu pokazały swoje prawdziwe ja.

Obecne i wcześniejsze wypowiedzi krowy doskonale pokazują do której grupy można go zaliczyć. Myślę, że każdy ma swój typ w tej kwestii :)

Nie jesteś w stanie mnie w jakikolwiek sposób obrazić itd. To co piszesz, świadczy tylko i wyłącznie o tobie. I tak jest od samego początku ty i ten drugi.  Nie jesteście obaj w stanie przeciwstawić jakichkolwiek racjonalnych argumentów na niechlujstwo wielu wydziałów komunikacji w tej materii.  Wróć się do moich poprzednich wpisów, bo po dziś dzień nic a nic nie napisaliście obaj sensownego poza kalumniami skierowanymi pod adresem osoby, która ma odmienne zdanie. Jest to zrozumiałe z uwagi, iż jesteście nijako ''stroną'' w tej dyskusji, ale te wasze wpisy pokazują, że nic a nic nie macie na swoją obronę poza chamstwem jakie wylewa się z waszych wpisów. To, że napisałem wcześniej że jestem ''niebieski'' nie oznacza, że jestem jeszcze czynnym, a i może oznaczać także - z uwagi na problem dyskusji -że robię obecnie np. jako diagnosta i takich jak ty i twój koleżka, wielu diagnostów ma gdzieś takie pisemka jakie tutaj zaprezentowano, które wysyłacie do diagnostów. Lądują one w koszu, albo w kiblu na pólce z innymi papierami w rolkach. Sami w takich pisemkach się po***********e tj., że zaniechujecie swoich obowiązków wynikających z przepisów prawa !!!!!!!!!!. Jak chłopaku nie masz nic sensowengo do powiedzenia, to przypomnij sobie pewne powiedzenie o "milczeniu, złocie, srebrze", a i także drugie o "zanim się nie odezwał ... , to...". Kumasz ??. Mam rozumieć, że taki wyszczekany jesteś też w życiu realnym, czy tylko tutaj zgrywasz takiego gieroja, bo masz masę postów itd. ??. Jak chcesz rozmawiać na poziomie, to daj sobie szansę, a chamstwo pozostaw sobie na spotkanie przed lustrem. A jak przemyślisz mistrzu i ten twój drugi, to wskażcie obowiązki osób z wydziałów komunikacji przy wydawaniu decyzji o wydaniu ''pomniejszonych'' blach i to w zależności od okoliczności. A jak masz dalej przedstawić swoje chamstwo do drugiego dyskutanta, to twój biznes, ale jak mi wychodzi, to taki tutaj jesteś - taki internetowy cwaniaczek spod budki. Rozmowa, nawet na tzw trudne tematy przynosi efekty, a nie takie chamskie zachowanie, które tutaj reprezentujesz. Ale to internet, a nie real, także sobie pofolguj, bo mnie to nie rusza. To świadczy tylko o tobie i tym drugim. Mam cicha nadzieję, ze takie chamskie zachowanie jesteś w stanie zaprezentować w realu podczas kontroli drogowej :):):) . A i takie twoje zachowanie jest również jednoznaczną odpowiedzią potwierdzającą, że wiele wydziałów zlewa swoje obowiązki i klepie wszystko od ręki nie ustalając stanu faktycznego danej i konkretnej sprawy w tym zakresie !!!.
Nawet nie masz  mistrzu świadomości tego, że wielu diagnostów oraz niebieskich może tak wam namieszać w tych wydziałach, ale tylko do tych nierobów, że następnym razem przysłowiowa taka pani Zosia i p. Zdzisiu, zastanowią się 100 razy zanim pr*********i bezmyślnie  kolejną pieczątkę w imieniu organu bez podjęcia obowiązków w tej materii. Jednakże nie chodzi oto, a oto aby wyeliminować dziadostwo ludzi wnoszących wnioski w takich sprawach. Czujesz temat mistrzu, a i co było moim celem założenia tutaj konta ??, czy dalej będziesz pi*******ł trzy po trzy zgrywając internetowego gieroja zza klawiatury ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, krowa napisał:

niechlujstwo wielu wydziałów komunikacji w tej materii

 

46 minut temu, krowa napisał:

zaniechujecie swoich obowiązków wynikających z przepisów prawa !!!!!!!!!!.

 

47 minut temu, krowa napisał:

wskażcie obowiązki osób z wydziałów komunikacji przy wydawaniu decyzji o wydaniu ''pomniejszonych'' blach i to w zależności od okoliczności

 

47 minut temu, krowa napisał:

wiele wydziałów zlewa swoje obowiązki i klepie wszystko od ręki nie ustalając stanu faktycznego danej i konkretnej sprawy w tym zakresie !!!

 

Przyjmij do wiadomości, że przepis prawa jest jasny i prosty w tym zakresie. Właściciel składa oświadczenie, a urzędnik ma obowiązek wydać zmniejszone tablice. Decyzja o rejestracji nie odnosi się w żaden sposób do rozmiaru tablic. Prawodawca wyraźnie przeniósł "odpowiedzialność" na właściciela - w innym przypadku byłoby wymagane np. badanie z wpisem o zmniejszonym miejscu. Dlatego WK nie prowadzi i nie będzie prowadził niepotrzebnych postępowań w tym zakresie, narażając się tym samym na słuszny zarzut przewlekłości. Dotarło?

 

51 minut temu, krowa napisał:

wielu diagnostów oraz niebieskich może tak wam namieszać w tych wydziałach, ale tylko do tych nierobów, że następnym razem przysłowiowa taka pani Zosia i p. Zdzisiu, zastanowią się 100 razy zanim pr*********i bezmyślnie  kolejną pieczątkę w imieniu organu bez podjęcia obowiązków w tej materii.

 

Jednak milicyjne straszenie masz we krwi. Naucz się dyskutować zgodnie z zasadami to nikt Cię tutaj nie będzie obrażał. Wiedzę masz skromną, ale zgrywasz tutaj cwaniaka, jakby pała przy pasie dodawała pewności siebie. Niestety.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krowa napisał:

bo jest z waszych tekstów polewka ...

 

Moderatorze - proponuję zastosować "czarną polewkę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyło mnie  bardziej niż wczorajsza robota w ogrodzie samo czytanie takich "wykładów" Albo bardzo mały ruch na stacji albo praca przeniesiona do domu.

 

"dziewczynki z wydziałów"  czy to jakieś gorsze czy jak (?), bo dziewczynki w mundurach mają czasem więcej ikry niż Ci obecni mężczyźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nesiasps napisał:

bo dziewczynki w mundurach mają czasem więcej ikry

No,  po " wędkarsku " na odwyrtkę się nie da. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci krowa, wszędzie placki zostawia, a z mleka tylko siara ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ryczenie się skończy,poszło do Sejmu

Cytat

 

5) w art. 60:

a) w ust. 1 po pkt 3 dodaje się pkt 3a i 3b w brzmieniu:

„3a) umieszczania na pojeździe tablic (tablicy) rejestracyjnych w innym miejscu niż konstrukcyjnie do tego przeznaczone;

3b) umieszczania na pojeździe jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych, jeżeli pojazd nie posiada zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej;”,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzięki uprzejmości Kolegi @Paprock ja wpisuje usterkę z 11-stej grupy ( czyli z ręki ) :

- Zmniejszona tablica rejestracyjna zamontowana w miejscu konstrukcyjnie przewidzianym do montażu tablicy tradycyjnej. [UD]

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

"Do tej pory część diagnostów mogła patrzeć na pomniejszone tablice w "europejskich" autach przez palce, ale wchodząca w życie 4 grudnia nowelizacja Prawa o ruchu drogowym nie pozostawia im żadnego pola manewru."

 

ale "pismak nie pokusił się o podanie podstawy prawnej do spojrzenia nie "przez palce". Po co wstawiać linki do takich treści?

Wejdzie "nowela" PORD-u będziemy stosować.

Edytowane przez biker100
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ta nowela została podpisana 3 września i niektóre paragrafy obowiązują od jutra właśnie. W tym ten o małych blachach.

Tak zwany pakiet deregulacyjny wprowadzany stopniowo.

A wszystko tu: USTAWA z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Dziennik ustaw dnia 3 września 2020 roku pozycja 1517

Edytowane przez Paprock
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paprock napisał:

No przecież ta nowela została podpisana 3 września i niektóre paragrafy obowiązują od jutra właśnie.

Kurde... " tyle się dzieje ", że to mi umknęło, ale jak widać, że ( władca postów - to nie w kij dmuchał ). :piwo

Dzięki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.