Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Sprowadzony z gazem


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Panowie, pytanie - samochód sprowadzony z Niemiec z zamontowaną instalacją gazową, brak adnotacji o LPG w zagranicznym DR. Czy w sytuacji kiedy klient przedstawi dokument dozorowy na zamontowany zbiornik to wynik badania może być pozytywny bez wspomnianego wpisu? Poproszę podstawę prawną. W miarę szybko jeśli można.

Napisano

Nie znam wytycznych, co do adnotacji zagranicznych. Nigdy raczej nie wnikałem i nie naciskałem o obecność tego wpisu. Jak przedstawi, to co u nas przepisami wymagane, no to kończę pozytywem badanie, oczywiście z wypełnionym punktem drugim zaświadczenia i identyczną informacją w DiP-ie.

Napisano

Adnotacji jako takiej może nie być ale w rodzaju paliwa powinien być stosowny zapis.

Napisano (edytowane)

 

2 minuty temu, danielg539 napisał:

Adnotacji jako takiej może nie być ale w rodzaju paliwa powinien być stosowny zapis.

A podstawa prawna?

Edytowane przez Piotrek1606
Napisano

Podstawa: brak zgodności danych pomiędzy DR a stanem faktycznym.

Napisano

Nigdzie nie stoi, że dowód zagraniczny ma być po Polsku wypełniony. Ja bym na siłę żadnej usterki się nie doszukiwał. Jest instalacja, jest zbiornik z dokumentami zezwalającymi na eksploatacje to czego jeszcze szukać?

Przecież nie wyślę go po PC, żeby urząd mu wpisał wpierwej GAZ-LPG, bo i tak brak faktury i homologacji.

Napisano

Ok, pytam bo kolega miał sytuację tego właśnie typu. Klient po badaniu trafił do jednego z warszawskich WK w celu rejestracji i pani zadzwoniła z pretensją jakim cudem dał wynik pozytywny,  powołując się właśnie na brak zgodności danych w DR ze stanem faktycznym.

Napisano

A jeżeli nie ma wpisu paliwo LPG w ZDR , a instalacja została założona w Polsce po sprowadzeniu przed rejestracją i brak jest homologacji montażu instalacji

która jest wymagana u nas przy wpisie do DR w WK ?

A jeszcze tak przy okazji za co to -1.

Napisano

Jak niem wpisu o rodzaju paliwa LPG to większość WK mimo pozytywnego wyniku badania nie wpisze adnotacji o o gazie do dowodu 

Napisano

dokładnie u nas jest to samo WK nie wpisze adnotacji LPG bez faktur, świadectwa  homologacji i zbiornika.

Napisano
1 godzinę temu, Piotrek1606 napisał:

wynik badania może być pozytywny bez wspomnianego wpisu?

 

Nie może. Jeśli w zagranicznym DR nie ma informacji o gazie (czy to w formie adnotacji, czy rodzaju paliwa) to niby na podstawie jakiego przepisu takie pojazdu miały by być wyłączone z UI w tym przypadku?

Napisano
48 minut temu, Paprock napisał:

Nigdzie nie stoi, że dowód zagraniczny ma być po Polsku wypełniony

A jak w dokumentach stoi Diesel a klient przyjeżdża samochodem zasilanym benzyną to też OK?

Znaczy się, że @Paprock jesteś skłonny zalegalizować w garażu zamontowaną instalacje w aucie Swierzo sprowadzonym?

Napisano

było kiedyś pismo rozsyłane przez WK w którym stało, że oprócz protokołu z decyzją TDT zbiornika musi być wpis a poz. P.3 - lpg żeby można było wykonać badanie tech. jak znajdę to wrzucę, chyba że ktoś ma w swoich zasobach i może się tym podzielić z innymi to poproszę. 

Napisano

Oczywiście, że bez adnotacji gaz nie ma mowy o pozytywnym wyniku badania okresowego. nie mu tu znaczenia skąd jest pojazd - przepisy tego nie rozróżniają. Nie ma adnotacji, nie ma rejestracji. No chyba, że u paprocka, bo tam widzę wiele rzeczy przechodzi. Takie plagi Breslau...

Napisano

Dziękuję Panowie. Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że handlarz to szczególny typ klienta.?

Napisano

No u mnie przechodzi! Bo nawet gdyby podpiekali mnie na stosie, to w życiu bym się nie przyznał, że takie adnotacje w niemieckim dowodzie widziałem! :evil:

A badanie miesiąc temu wykonane! :silent::?

 

 

GAZ-LPG w zagranicznym dowodzie.gif

Napisano

U mnie też przechodzi,jak klient ma papier na zbiornik to mu robię z LPG. No bo niby co?ma sobie wymontować a za rogiem zamontować ponownie?Dla mnie absurd. Zresztą...zabytki z gazem nigdzie nie wpisanym robić można a z zagranicy co to w dowodach czasem tylko sam VIN jest adnotacji LPG się doszukiwać?.No ale każdy widać u nas robi jak uważa i co najważniejsze robi dobrze?

Napisano

Przy tym wpisie dla tej " coupe-jki " - czyli Benzin/Flüssiggas i z dokumentami na zbiornik nie robił bym się problemu. :wink:

Napisano

@leski66 mnie uprzedził, jest odpowiednia adnotacja, jest "papier" na zbiornik z polskiego dozoru to badanie się robi, bo wszystko jest ok. pod względem formalnym. :wink:

Napisano (edytowane)

Ja jak kiedyś opier..l   dostałem,  za takie sprowadzone LPG,to teraz życzę sobie tłumaczenia dokumentów jak w rubryce odpowiedniej ,wpisu LPG nie ma

Oczywiście nasz" dozór" na zbiornik musi być

 

Edytowane przez zbych1916
Napisano (edytowane)
9 minut temu, zbych1916 napisał:

to teraz życzę sobie tłumaczenia dokumentów jak w rubryce odpowiedniej ,wpisu LPG nie ma

ale tłumaczenie dokumentów stanu faktycznego przecież nie zmienia, jak coś jest po ichniemu to będzie i po naszemu. :wink:

 a odnoście tego co zapodał @S.K.P-POZNAŃ, widziałem podobne cudeńka, ale nie byłem nimi zainteresowany, dopiero jak był oryginalny dokument z TDT to  przystępowałem do badania.

Edytowane przez cezary
Napisano

Może nie mieć w rubryce wpisu LPG 

Ale może mieć w adnotacjach  ( tak jak często jest w naszych dr ) a na tym już znać się nie muszę , dlatego proszę o tłumaczenie 

Napisano
1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

Zresztą...zabytki z gazem nigdzie nie wpisanym robić można a z zagranicy co to w dowodach czasem tylko sam VIN jest adnotacji LPG się doszukiwać?.

 

Uff - dobrze, że są jeszcze tacy diagnostycy.

Oj słusznie rzeczesz kolego. Widzisz - ja mam takie BMW, które nabyłem... No nie ważne jak. Sęk w tym, że nie bardzo mam papiery na ten wózek, ale np. dla zabytka w ogóle nie musi być DR do badania, to tak sobie myślę, że Ty mi na pewno takie badanie na tej zasadzie zrobisz. Tam jeszcze trochę odmłodzimy to autko, bo generalnie widzę, że ciebie zgodność zapisów w dokumentach ze stanem faktycznym mało interesuje. Naprawdę cieszę się, że cię poznałem :) Bardzo cię proszę o kontakt na PW, bo będę miał więcej takich aut :) Jak mawiał klasyk - jogi ba bu! :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.