Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Tak jak w temacie szukam pomocy (podstawy prawnej ) gdzie jest wyszczególnione że reflektor jest nieszczelny.Para rozprasza światło

 

 z góry dzieki

 

Napisano

Jak jest para to zapewne nie prawidłowa granica światła i cienia się pojaw,i a tak że spadek natężenia światła i światła drogowe mogą nie przejść testu światłości.

  • Polub 1
Napisano

l) Brak wyraźnej granicy światła i cienia świateł mijania. UI 

Napisano

Wszystko zależy od stanu technicznego tego elementu. Równie dobrze można zastosować 4.1.1.b i wówczas UD lub UI. 

  • Polub 1
  • Piwo 1
Napisano (edytowane)

Nie chodzi o zastosowanie usterki.Klient kupił nowe auto znanej włoskiej marki.Po dwóch tygodniach już parują za każdym umyciem .Salon twierdzi ze to norma i tak ma być nie chcą uznać na gwarancji. Przy pogodzie deszczowej nic nie widać. W serwisie umyli auto zaparowały lampy po 45 minutach zaczynały odparowywać i to norma stwierdzili.

Edytowane przez hudy05
Napisano
20 minut temu, hudy05 napisał:

to norma stwierdzili.

dziwne, w żadnym aucie po myjni nie spotkałem takiego zjawiska po myciu.

 

21 minut temu, hudy05 napisał:

Salon twierdzi ze to norma i tak ma być nie chcą uznać na gwarancji.

zmień salon 

Napisano

Negatyw na badaniu powinien skutkować naprawą pojazdu. W tym wypadku jak mniemam gwarancyjną wymianą.

A jak nie to rzecznik praw konsumenta. Choć wtedy będą pytać, dlaczego diagnosta dał pozytywa, skoro zagraża to BRD

Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Mecher napisał:

Negatyw na badaniu powinien skutkować naprawą pojazdu. W tym wypadku jak mniemam gwarancyjną wymianą.

A jak nie to rzecznik praw konsumenta. Choć wtedy będą pytać, dlaczego diagnosta dał pozytywa, skoro zagraża to BRD

No tak tylko dwutygodniowe auto nie pojawi się na badaniu :) 

Auto nie moje klienta prosił żeby doradzić bo sprawy nie odpuści. Pozostaje zmiana salonu,ew rzeczoznawca, rzecznik praw konsumenta

Edytowane przez hudy05
Napisano
1 minutę temu, hudy05 napisał:

No tak tylko dwutygodniowe auto nie pojawi się na badaniu

poproś policjanta żeby zabrał ci dowód ?

  • Polub 2
Napisano
1 minutę temu, kurant2000 napisał:

poproś policjanta żeby zabrał ci dowód ?

Jest to jakiś pomysł :D

 

Napisano
34 minuty temu, hudy05 napisał:

 nowe auto znanej włoskiej marki.Po dwóch tygodniach już parują za każdym umyciem .Salon twierdzi ze to norma

Widzę, że nie tylko włoskie marki  mają problem z reflektorami, również znana czeska marka ma takie same problemy, i kończy się to różnie... jednym wymieniają, a u  tych drugich stwierdzają, że ten typ tak ma :)
Skoro zgłaszał to do salonu, to może spróbować teraz do centrali w Polsce napisać 
;)

Napisano

To zwykła gwarancyjna spychologia i wciskanie klientom kitu. I nie o dealera tu się rozchodzi bo to są wytyczne generalnego importera danej marki. Szkoda kasy na naprawy gwarancyjne i się próbuje zbyć klientów. W pewnej francuskiej marce zalecenia rozwiązania problemu wyglądały następująco: zdjąć pokrywki żarówek z lampy, uruchomić silnik i włączyć światła drogowe i mijania, po odparowaniu wody założyć ponownie pokrywki żarówek i wydać auto klientowi. Z drugiej strony to nie ma co za bardzo dziwić się, że nie chcą wymieniać lamp, bo najprawdopodobniej te nowe tez zaparują i zwykle po jakimś czasie pojawia się serwisowe rozwiązanie problemu ja np. wymiana uszczelek pod dekielkami żarówek, lub uszczelnienie jakiegoś newralgicznego miejsca silikonem.

Napisano

Tu rzeczywiście rozwiązanie z Policja wydaje się bardzo skuteczne, zbierać później paragony za badanie po usterkach i do skutku. Oby tylko ta usterka nie przyczyniła się do czyjejś szkody. Myślę że tu na forum to nie grzech operować markami i modelami pojazdów w końcu to poważne forum branżowe. Jeżeli w dwudziestoparoletnim pojeździe reflektory nie parują, to tu ewidentnie sprawa wymaga nagłośnienia.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Napisano

Reflektor nie jest szczelny ma odpowietrzniki i ma prawo parować. W nowego typu reflektorach(soczewka ,LED itd)W wiekszości para w wewnetrznej stronie obudowy nie ma wpływu na garnice ani swiatłość.  Zdarzyło mi sie już to parę razy. 

Napisano
10 godzin temu, Masselo napisał:

Reflektor nie jest szczelny ma odpowietrzniki i ma prawo parować.

Nie wiem czy Ci nagadali tak jakichś głupot w serwisie, czy jak?
Nikt nie mówi, że reflektory są szczelne przecież, ale tutaj chodzi o rozwiązania i fuckupy do których różne marki nie chcą się przyznać po prostu.
Ależ oczywiście, że woda w reflektorze która się skrapla ma ogromny wpływ tak samo na granicę światłocienia jak i na elektronikę znajdującą się w środku reflektora.
 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.