Skocz do zawartości

czy wywrotka może mieć badanie VAT


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, mirek.g napisał:

Nie widzę problemu

klient był w wydziale komunikacji i tam mu powiedziano że taki pojazd ""wywrotka" nie powinien miec wykonanego badania VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------------------------------------

Atrybuty pojazdu ( VAT - 2 ) :

- pojazd samochodowy, inne niż samochód osobowy

- posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń

- nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu

Czy przytoczone atrybuty pasują do pojazdu z zamieszczonej fotki ? Jak tak to robić badanie na VAT -2 :wink:

Nie udało mi się wrzucić " atrybutów "pod swój post - Kolega @IVVO - był szybszy.:oops: ( nawet oddzieliłem linią -  Kolega @Paprock mnie tego nauczył :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

1B - troszeczkę naciągany

 

W ogóle nie naciągany. Pojazd posiada otwartą część do przewozu ładunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

1B - troszeczkę naciągany -ale ujdzie w tłoku?

 

1 godzinę temu, michal_k napisał:

 

(..) otwartą część ( część - fragment jakiejś całości )

 

a tu :   ( ...) kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co był zapodał @leski66 zostało przez moderatora zatrzaśnięte, także nie ma co wątku za bardzo roztrząsać bo podobny los może go spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część jako fragment jakiejś całości - czyli "paka" jako część pojazdu. Proste :P

 

Pojazd spełnia VAT 1B i 2 i nie ma sensu dyskusja, który spełnia "bardziej". Ostatnio mieliśmy w WK dla pojazdu z wpisanym VAT-em 1(B) badanie na PIT B. I co? I jest ok, bo spełnia obydwa warunki. Dla pierwszego diagnosty to była otwarta część, a dla drugiego oddzielny element.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przypomina tylko nie pamiętam czy z szkolenia czy było jakieś pismo ze VAT1b typowy pikap w jednej bryle , a VAT2 to tak tak jak na zdjęciu osobna skrzynia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 16:28, Oczko napisał:

klient był w wydziale komunikacji i tam mu powiedziano że taki pojazd ""wywrotka" nie powinien miec wykonanego badania VAT

 

Podobne problemy niektóre WK stwarzają w przypadku "typowego blaszaka" z jednym rzędem siedzeń -, ze względu na to że w systemie jest to FURGON, pomimo tego że zgodnie z Dyrektywą 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego BB Van Samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jak? Co z czym zgodnie lub co z czym sprzecznie?

Bo VAN to VAN, a FURGON to FURGON, więc o co kaman? Kto z czym problem ma?

Było już sto razy przerabiane, że włosko-francusko-hiszpańsko brzmiące nazewnictwo VANA wprowadza zamieszanie do polskiej klasyfikacji.

Było już sto razy przerabiane, że ta niefortunna i potoczna nazwa blaszaka, przez niektórych producentów do homo trafiała, co skutkowało korektą świadectw z FURGONA na VAN! Więc albo, albo... Albo FURGON! Albo VAN!

"Blaszak" to VAN i VAT-1

"Kontener" to FURGON i VAT-2

 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13774-wymagania-dla-pojazdu-vat-1-i-vat-2/&do=findComment&comment=262319

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

No to w końcu jak? Co z czym zgodnie lub co z czym sprzecznie?

"Blaszak" to VAN i VAT-1

"Kontener" to FURGON i VAT-2

 

 

 

 Dla mnie jest to oczywiste że 2X2 = 4. Jednak nie dla wszystkich WK i dlatego o tym wspomniałem.

Miałem kilka razy prosbę z WK aby poprawić swoje badanie, lecz nigdy na to nie przystałem.

Edytowane przez emeryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 21:49, michal_k napisał:

spełnia VAT1B i VAT2.

Wywrotka spełnia tylko i wyłącznie Vat 2.

Dnia 6.04.2019 o 09:18, IVVO napisał:

1B - troszeczkę naciągany

Po prostu nie spełnia i tyle, bo w przypadku Vatu nie ma naciągania,,,

Dnia 6.04.2019 o 13:05, michal_k napisał:

Dla pierwszego diagnosty to była otwarta część, a dla drugiego oddzielny element.

Dla fiskusa jest jedna z trzech możliwości,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.