Skocz do zawartości

auto zatrzymane przez policje za brak badań tech.


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak nalezy postapic w przypadku jak klient przyjedzie z zaswiadczeniem z policji za brak aktualnych badań technbicznych (zapewne zatrzymany DR) na okresowe badanie techniczne. Wykonujemy tylko OBT w zaswiadczeniu info o zatrzymaniu DR nr zaswiadczenia przez policje, badanie P dajemy klientowi zaswiadczenie i kasujemy tylko 98zł ? (biorac uwage auto bez gazu itp)

 

Czy najpierw dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli, którego dane techniczne sa niezgodne ze stanem faktycznym, kasujemy 51zł wystawiamy zaswiadczenie wiadomo bez terminu kolejnego przegladu. Nastepnie okresowe  i 98zł kasujemy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mike_van_mik napisał:

Czy najpierw dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli, którego dane techniczne sa niezgodne ze stanem faktycznym

 a jest taki wpis w pokwitowaniu policji? jeżeli jest to tak, jeżeli nie ma takiego wpisu a jest 

 

39 minut temu, mike_van_mik napisał:

za brak aktualnych badań technbicznych

to tylko OBT za 99 zł (gazu przecież nie ma) i jeżeli wszystko ok to P, zaświadczenie do ręki klientowi, poinformować go, że powinien udać się do jakiejkolwiek komendy policji w celu odblokowania zatrzymanego wirtualnie DR, ewentualnie do WK który to DR wydał. 

p.s. ja w takim przypadku jak klient posiada przy sobie DR, dokonuję w nim wpisu TNOBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak: (przy założeniu, że skierowali auta za brak ważnego terminu badania).

Rzucę okiem na samochód czy ma VIN, tabliczkę znamionową i blachy rejestracyjne. Pobiorę dane z CEP, popatrzę, porównam i jak wszystko pasuje, to wystawiam rachunek.

W kartotece pojazdu czy tam metryczce, a więc i w rejestrze zostawiam dane dowodu bez zmian. Wiadomo, seria/numer... Chociaż ostatnia kontrola coś stękała.:-?

Wykonuję okresowe badanie. Klepię w uwagi zaświadczenia info o pokwitowaniu/skierowaniu. Wystawiam zaświadczenie. Stempluję dowód jak dostępny i wskazuję azymut na najbliższe WK lub komisariat celem dowodu odblokowania i załatwiona sprawa. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś od klienta dostałem i DR i zaświadczenie za brak ważnych badań. Jednak w zaświadczeniu brak przyczyny wysłania na DBT.

Zrobione okresowe na DR, jednak klient nie pojedzie na odblokowanie, bo musi wrócić na 'poprawkowe' :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mecher napisał:

(...) w zaświadczeniu brak przyczyny wysłania na DBT.

Jaki byłby sens kierowania na dodatkowe , skoro brak okresowego. Szukanie dodatkowo usterek przez funkcjonariusza na drodze poniekąd nie ma sensu -  punkt do statystyki jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - nie kieruje się pojazdu na badanie dodatkowe, za brak badań okresowych. Stosowanie tu potocznego nazewnictwa jest złudne.

Jest tylko pokwitowanie za zatrzymany DR i tyle. Robi się okresowe i na tym rola stacji się kończy. Chyba, że właściciel wróci po wpis tego badania do DR - tylko po co?

Po drugie primo - tytuł postu wskazuje, że zatrzymano auto, a nie dowód. A to już grubsza sprawa. Chociaż dzisiaj na stronach Auto Świat przeczytałem, że pojazd może stracic nawet dowód osobisty, więc w sumie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blakop napisał:

Chociaż dzisiaj na stronach Auto Świat przeczytałem, że pojazd może stracic nawet dowód osobisty

Hee.....Nawet ten artykuł jest u " Nas na forum " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike_van_mik napisał:

dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli, którego dane techniczne sa niezgodne ze stanem faktycznym, kasujemy 51zł

Po pierwsze to stara szkoła i martwa pozycja cennika.

Po drugie, czy wpis i pieczątka z badania to dane techniczne.

Po trzecie jeśli nie ma badania ani wpisu, znaczy że wszystko zgodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blakop napisał:

Po drugie primo - tytuł postu wskazuje, że zatrzymano auto, a nie dowód.

chodziło mi o dowod zatrzymany :) żle wpisałem mój błąd, moja wina moja bardzo wielka wina ;) czyli reasumując opłata za badanie i tylko to :) dzięki koledzy, na was zawsze mozna liczyć :) pytanie poza konkursem do janusz60 jak zrobilem tą miniaturkę animacyjną z królikiem? :)

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 14:31, mike_van_mik napisał:

Powiedzcie mi jak nalezy postapic w przypadku jak klient przyjedzie z zaswiadczeniem z policji za brak aktualnych badań technbicznych (zapewne zatrzymany DR) na okresowe badanie techniczne. Wykonujemy tylko OBT w zaswiadczeniu info o zatrzymaniu DR nr zaswiadczenia przez policje, badanie P dajemy klientowi zaswiadczenie i kasujemy tylko 98zł ? (biorac uwage auto bez gazu itp)

Według mnie policjanci muszą najpierw oddać pojazd. Bo sam napisałeś w tytule tematu: "

auto zatrzymane przez policje za brak badań tech.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.