Skocz do zawartości

Autobus MAN CARRIER potrzebne dane


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Man Carrier  rok 2007 

jak w temacie ,

siedzeń naliczyłem 62

klient upiera się że powinien mieć  31 miejsc stojących ??     na każdym  fotelu pasy bezpieczeństwa , brak poręczy dla osób stojących ?

czy taki autobus powinien mieć miejsca stojące ? ( niby w cepiku stoi że międzymiastowy ?)

To pierwszy przegląd po zarejestrowaniu w olsce .

Jakieś dane mile widziane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód to nie święty gral , Papier wszystko przyjmie . Nie znalazłem w katalogach  homologacji to się grzecznie pytam kolegów na forum bardziej doświadczonych z autobusami .  Jak napisałem - żadnej poręczy , żadnego fabrycznego uchwytu dla osób stojących a w DR jest 31 stojących .?  ( przecież nikt tych uchwytów specjalnie nie zdemontował )   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Ja tam nie wiem, ale nie wziął mnie na stojaka z Janowca do Puław i kurde z Rabki do Mszany bo podobno punkty karne i mandaty. :? 

Od tamtej pory z Janowca do Kazimierza przez Wisłę to tylko promem, a po Dunajcu flisackimi łodziami. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że mogłeś być tą " nadprogramową " ( trzecią osobą ) bo : za przewożenie w pojeździe co najmniej trzech osób więcej od dopuszczonego w homologacji pojazdu, kierowca musi się też liczyć z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. :silent:

No a za ( dwie nadprogramowe ) to punkty i mandacik ( oczywiście nie zawsze ) - " zależy od trasy ":smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Wiecie co. Ja tam nie wiem, ale nie wziął mnie na stojaka

może nie miał miejsc stojących . może trasa biegła trasą ekspresową albo autostradą a tam stojaków wozić nie wolno . tak samo na liniach pospiesznych . regulują to przepisy dotyczące zarobkowego  regularnego przewozu osób . u mnie jeden z przewoźników zabiera stojaki pomimo  braku miejsc stojących ale tylko do 5 szt .za mandat ma zwracane od szefa .  powyżej 5 osób ponad normę traci się prawo jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

Po mojemu stojące tylko w miejskim.

po mojemu jesteś w błędzie .

 

6 godzin temu, bartekacprzak napisał:

klient upiera się że powinien mieć  31 miejsc stojących ??    

trzeba policzyć ilość miejsc ogółem razy masa pasażera czy n ie przekracza to "ładowności " . czy jest przestrzeń na te 31 stojaków ? jeśli wyjdzie ok to nie widzę przeciwskazań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Myślę , że mogłeś być tą " nadprogramową " ( trzecią osobą ) 

  44 minuty temu, duchu napisał:

1) 5 – w przypadku przewożenia ich autobusem;

oraz :b) ..........; przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozach pasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2136 i 2371 oraz z 2018 r. poz. 317, 650, 907 i 1669), o ile w pojeździe przewidziane są miejsca stojące;

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielg539 napisał:

Już wyszło nie OK, bo brak uchwytów i poręczy

tylko w rozporządzeniu nie ma nic o rozmieszczeniu , ilości , sposobu montażu itd tych poręczy / uchwytów . mogą to być takie w oparciach siedzen , mogą być przy półkach na bagaż podręczny nad fotelami . >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter1973 napisał:

tylko w rozporządzeniu nie ma nic o rozmieszczeniu , ilości , sposobu montażu itd tych poręczy / uchwytów

Za to w dyrektywach WE jest całkiem sporo na ten temat.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.