Skocz do zawartości

Audi Q3 - podrodzaj


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

Wielozadaniowy to inny niż pick-up, inny niż kareta (sedan), inny niż hatchback, inny niż kombi, inny niż coupe, inny niż kabriolet.

Najbliżej mu do kombi, a gdyby miał dzielone tylne drzwi jak Mini Jasia Fasoli, to wtedy mógłby być wielozadaniowy. ;-)

 

image.jpeg.c2d28bd670f1bddc2d7ef11825e6e3a4.jpeg

 

 

Chociaż nie wiem czy to taka do końca jasna prawda. Brak dostępu do norm opisujących nadwozia. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paprock napisał:

Chociaż nie wiem czy to taka do końca jasna prawda.

 

Masz rację - nie wiesz. Sporo nowych samochodów homologowanych jest jako wielozadaniowe, choć z wyglądu to np. hatchbacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku rzeczonego Q3 to nie ma innych opcji niż kombi dla osobowego. Nie zmienia to faktu, że nadal homologują hatchbacki jako kombi i suvy jako sedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

 

Masz rację - nie wiesz. Sporo nowych samochodów homologowanych jest jako wielozadaniowe, choć z wyglądu to np. hatchbacki.

 

- tyle to za mało, tyle to pikuś. Jeszcze mój brak racji proszę potwierdzić swoją racją, z jakich definicji korzystają producenci, że ja nie mam racji!

A co do wielozadaniowego, to bardzo przykładnie i zgodnie wyraziłem swoją rację!

Może foto-przykład nie do końca dobry, ale mniejsza o przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

z jakich definicji korzystają producenci

 

Z unijnych :P Golfa "hatchbacka" homologują jako kombi, a bodajże BMW X3 (albo inny X) jako sedana :mrgreen:

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Powiem wam koledzy że czasem jak mi przyjedzie auto to jest problem z wybraniem podrodzaju. Sedan, hatchback, kombi, kabriolet - z tym nie ma problemu. Ale jak przyjedzie jakiś suv np hyundai ix35 to zawsze sie zastanawiam jaki to podrodzaj... Każdy mówi ze to SUV ale w katalogu podrodzajów nie ma takiej opcji... Wiem że jest internet i czasem taka informacja się znajdzie, wiem że też po homologacji się ogranie (jak ktoś ma dostęp) - ale ja niestety nie mam... Powiedzcie mi jak wy ogarniacie ten temat? Zapodam przykłady:      Np hyundai ix35 ten z 2010, bmw X3 rocznik np 2006 albo chociażby nissan qashqai J10

 

I pytanie dodatkowe do osób pracujących w WK - czy wy jakoś to sprawdzacie czy jest prawidłowo wpisany podrodzaj, czy przepisujecie z DIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie te przykłady wpisalbym wielozadaniowy ewentualnie kombi zależy co  zwykły katalog marek (co każdy na wyposażeniu powinien mieć)podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym życiu ten podrodzaj nie ma większego znaczenia. Zadyma zrobiła się kiedy pojawił się VAT na SKP i zaczęto zwracać uwagę na ten parametr.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

W normalnym życiu ten podrodzaj nie ma większego znaczenia.

I nawet WK nie za bardzo maja pojęcie o klasyfikacji.

Tak pewien wspaniałomyślny WK zarejestrował pojazd, który podczas badania przed pierwszą rejestracją został sklasyfikowany jako kombi:

 

Przechwytywanie2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad sensem wpisania przez WK w podrodzaju Van, skoro wg. " definicji typów nadwozi " Van to samochód ciężarowy ( " espejsik " przecież jest osobowym ) 8/van.JPG.7880e03058946c3224c74db0a25be6ec.JPG

A może to ja, mam o tym " mgliste " pojęcie, jak tak to proszę mnie " oświecić " w tej kwestii :oops:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyrektywie jest jasno podane co i jak. Tylko nasi namieszali i własną klasyfikację zapodali. Już nie mówiąc, że w każdym cywilizowanym kraju fOUrgona, fUrgona tłumaczy się na VANA z wyjątkiem ojczyzny, co nie.

A po naszemu podrodzaj van i wielozadaniowy występuje przy rodzaju ciężarowym jak i osobowym. Do kompletu brakuje tylko furgona osobowego. :evil:

Misz-masz polega na tym, że w dyrektywie są to typy nadwozi, a po naszemu podrodzaje, co i tak nieprawdą się staje. Ale ja już tych różnic rozebrać nie potrafię przy tym upale.

Między innymi z tego powodu funkcjonuje producenckie oświadczenie o danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji. W domyśle chodzi o dane przemianowane na nasze i o naszą polską rejestrację. Jaki kraj takie przepisy. Tak jak w refrenie piosenki Muńka Staszczyka: "... jest super, jest super więc o co ci chodzi..." ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby na to nie patrzeć, nawiązując do wyżej wymienionych przez mnie modeli aut wpisać wielozadaniowy i będzie git majonez :D czyż mam rację??? :viva:

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.