Skocz do zawartości

Audi Q3 - podrodzaj


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cezary napisał:

a to tak nie może być?

 

- może być. Tylko weź i znajdź różnice między podrodzajem hatchback, kombi, van i wielozadaniowy. Z naciskiem na podrodzaj, którego nie należy mylić z rodzajem/typem nadwozia.

Idzie o to, że u nas funkcjonuje coś, w tym przypadku akurat podrodzaje, które nie zostały zdefiniowane. Owszem, w dyrektywie podano z grubsza definicje rodzaju/typu nadwozia i odpowiednie kody im przyporządkowano. I to jest wszystko. To jest koniec. Dalej pozostał kogiel-mogiel tudzież kogel-mogel albo galimatias. Jak kto lubi, jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

@leski66 Ty jesteś fachowcem a pracownicy WK mają mgliste pojęcie o obowiązujących regulacjach prawnych.

Coś mi się wydaje, że uraziłeś ciało urzędnicze wrzucając niesłusznie wszystkich urzędników do jednego wora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

 Niestety ale ten akt prawny wygasł

 

Ten a który ja się powoływałem tez nie jest obowiązujący.

Musimy poszukać czegoś aktualnego

Przechwytywanie4.PNG

33 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

uraziłeś ciało urzędnicze wrzucając niesłusznie wszystkich urzędników do jednego wora

 

Faktycznie może i tak postąpiłem ale są niereformowalne WK i tam pracujący urzędnicy.

W rozporządzeniu obowiązującym w sprawie rejestracji pojazdu w z 2017r poz 2355 już nie ma tabeli z rodzajami i podrodzajami pojazdów pojazdów i przynam, że za bardzo nie wiem gdzie znaleźć obowiązującą klasyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tam faktycznie jest Van osobowy ale tak jakoś dziwnie wpisany pod jedną pozycją z terenowym, najwyraźniej cos mocno kombinowali z tym VAN-em.

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie rozporządzenie potocznie nazywa się w sprawie "SZCZEGÓŁOWYCH CZYNNOŚCI ORGANÓW", a najczęściej nazywane jest po prostu INSTRUKCJĄ (ponieważ załącznik stanowiący instrukcję w sprawie rejestracji jest zasadniczym elementem całego aktu) - nie w sprawie dopuszczania do ruchu. To mylące tak skracać nazwę rozporządzenia dając mu tytuł innego aktu prawnego o innej randze i statusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście @danielg539 jest bystrzacha i się połapał. Inni też poradzą i na bank zapamiętają. Nie ma to jak zwykła prosta gadka.

Każdy wie co to "zakres" i każdy wie co to "warunki". Co nie.

 

I żeby nie było, to każdy wie co to "cocek" jest. A na bank nie ja ten słowotwór wymyśliłem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.