Skocz do zawartości

Autobus szkolny - miejsca siedzące


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomemu trafił się taki ciekawy przypadek. Jakie macie zastrzeżenia?

Z danych:

MMC - 4600 kg

G - do ustalenia bo w ZDR brak

S1 - 39, S2 - 0

Jeden rząd tyłem do kierunku jazdy, podobnie jak fotel opiekuna. Pojazd był za granicą zarejestrowany jako szkolny (pierwsza rej. 03.2000 r.). Siedzenia spełniają wymagania dotyczące wymiarów dla najmłodszej grupy wiekowej.

55554422_557442764762937_888603668113260544_n.jpg

55849490_337293546896430_1259261308558114816_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza na chybcika z warunków to: brak miejsca na wózek i te siedzenia tyłem jakby ZONK.

Warunki wspominają o pasach bezpieczeństwa, a na foto ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przy tej liczbie miejsc to G będzie musiało być dość że tak powiem "Oszczędne" :hah:

No i wyjścia awaryjne , wystarczy ich ? :D

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje najbardziej optymistyczną wersje że miałby wozić gdzieś ludzi pod miastem, bo jak dzieci do szkoły to chyba więcej mu "zabraknie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Przy tej liczbie miejsc to G będzie musiało być dość że tak powiem "Oszczędne" :hah:

Zdajesz sobie sprawę, że dla pewnych grup wiekowych masa pasażerów jest niższa zgodnie z zał. nr 8 warunków technicznych.

 

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

No i wyjścia awaryjne , wystarczy ich ? :D

jest ich 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

la pewnych grup wiekowych masa pasażerów jest niższa zgodnie z zał. nr 8 warunków technicznych.

 

Ale rozporządzenie w sprawie badań się do tego nie odnosi i nakazuje przyjmować "normalnie" - luka prawna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michal_k napisał:

Ale rozporządzenie w sprawie badań się do tego nie odnosi i nakazuje przyjmować "normalnie"

Nie luka, tylko głupio napisane przepisy. Moja teza do obronienia na podstawie tego zapisu

Cytat

2. Wszelkie ustalenia powinny być podejmowane:

1) na podstawie przepisów art. 2 pkt 31–58 i art. 66 ust. 6 ustawy;

2) z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z § 2–5 rozporządzenia o warunkach technicznych oraz z ewentualnych warunków dodatkowych dotyczących danego pojazdu;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a tak w ogóle to było pytanie podchwytliwe i pytanie z pierwszego tematu to taki sprawdzian, czy naprawdę tak po prostu pytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aboz napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że dla pewnych grup wiekowych masa pasażerów jest niższa zgodnie z zał. nr 8 warunków technicznych.

 

 

 

13 godzin temu, michal_k napisał:

 

Ale rozporządzenie w sprawie badań się do tego nie odnosi i nakazuje przyjmować "normalnie" - luka prawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blakop napisał:

No dobra - a tak w ogóle to było pytanie podchwytliwe i pytanie z pierwszego tematu to taki sprawdzian, czy naprawdę tak po prostu pytałeś?

Jestem ciekaw opinii kolegów, bo być może jeszcze czegoś nie zauważyłem. Pojazd jest rzadko spotykany w takiej konfiguracji (w warunkach polskich wcale).

@Rafi90 spójrz na moją odpowiedź do michal_k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aboz napisał:

Pojazd jest rzadko spotykany w takiej konfiguracji (w warunkach polskich wcale)

Gimbusy Autosana budowane na podwoziu Mana też miały podobną konfigurację siedzeń, czyli z prawej strony był rząd siedzeń podwójnych a z lewej potrójnych. Nie wiem jak z ładownością, ale ich DMC zapewne oscylowało w okolicach 12 t to najprawdopodobniej ok. 70 kg pozostawało na każdego pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.