Skocz do zawartości

9 cyfrowy numer identyfikacyjny motocykla Yamaha


sm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak prawidłowo zapisać numer identyfikacyjny motocykla Yamaha  z 1992 roku   ?

3VD-023500              10 znaków tak jak jest na ramie     czy

3VD023500               9 znaków  bez myślnika

w internecie można znaleźć informacje o 9 digit VIN Yamaha

 

Na ramie jest podobny zapis jak na Fotografii tylko inny numer. Numer ograniczony gwiazdkami i w środku myślnik.

SAVE_20190418_102024.jpeg

Edytowane przez sm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też powinno być bez kreseczki.

Pytam bo widziałem zaświadczenie z badania zapisane z kreseczką w środku i mnie to zdziwiło.

Jakie znaki powinny być w numerze VIN to wiem, jest to opisane. Ale w tym przypadku to nie jest VIN tylko numer identyfikacyjny.
Nie znalazłem i chyba nie było wytycznych jakie znaki może zawierać numer identyfikacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładni brak, ale ja się stosuję do własnych wymysłów i zapisuję takie zestawienia cyfr, liter oraz innych znaków pomijając te ostatnie. Już nawet skarbówka wymiękła i numer NIP można bez kresek zapisywać. Problem raczej z rodzaju tych, co to jedni przy zapisie numeru rejestracyjnego po wyróżniku stosują spację, a inni cisną wszystkie znaki cięgiem nie zostawiając żadnej szpary, odstępu, szczeliny, przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problemem fakt, że numer ramy to ten po "-". 3VD to typ. Jedni piszą numer bez typu, inni (w tym ja) piszą całość bez "-". Popieram to tym, że jest to wyróżnik określający konkretny typ motocykla, a w obrębie różnych typów numer seryjny może się powtarzać. I nie brałbym sobie do serca faktu, że inny diagnosta zastosował we wpisie numeru "-", bo taki de facto jest nabity na ramie. Nie mają tu zastosowania reguły dla VIN-u, bo to numer nadany na zupełnie innych zasadach. A to czy CEPiK przyjmie taki znak w numerze, to nie jest wykładnia prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aboz napisał:

Tu jest problemem fakt, że numer ramy to ten po "-". 3VD to typ.

Dla tego ja wpisałbym tylko ostatnie 6 znaków po kresce bo to jest właściwy numer ramy. Poza tym często przed numerem jest jakaś niewielka różnica między tabliczką a oznaczeniem na ramie. W tym przypadku to kreska ale widziałem większe różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

Dla tego ja wpisałbym tylko ostatnie 6 znaków po kresce bo to jest właściwy numer ramy.

Owszem, ale tak jak pisałem wcześniej, mogą się one powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 13:50, Paprock napisał:

Wykładni brak,

PRZEPISY O TYM MÓWIĄ  ale  w stosunku do numeru VIN   :)    -  kiedyś dochodziłem do sedna sprawy , gdzie jest mowa o nr VIN w w  przepisach i tak w skrócie :

 
1.   Jeśli chodzi o numer VIN  i numer ramy lub nadwozia , jak on powinien wyglądać i jakie znaki zawierać a jakich nie,  jest w  ( z odwołaniem do normy ISO !!!  )  :
Dz. U. Poz 2355 z 18.12.2017  , załącznik nr 14
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.
 

2. . W normie ISO 3779  w punkcie 5.6   jest wyraźnie napisane jak zapisujemy numery VIN w dokumentach. 

 

cytat   -  "  5.6 Rozdzielacze  .... Rozdzielacze nie powinny być stosowane w dokumentacji.... "
 
Ja osobiście stosuję się  do powyższej zasady w przypadku numerów ramy bądź nadwozia innej budowy  niż VIN ,  jeśli na tabliczce znamionowej też jest pełny numer ( tzn. część przed rozdzielaczem i po rozdzielaczu ) . Ale często na tabliczce jest tylko druga część numeru , a pierwsza jest w w polu TYP . W takim przypadku za prawidłowy numer uważam drugą część po rozdzielaczu. Częste przypadki w Ciągnikach rolniczych . ( Producenci w homologacjach też w takich przypadkach podają tylko drugą część numeru )
 
Edytowane przez bartekacprzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.