Skocz do zawartości

Badanie okresowe bez dowodu rejestracyjnego


zoro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2021 o 11:42, Grzegorz Łódź napisał:

kiedyś bez pojazdu,teraz bez dowodu....

Aż strach pomyśleć, co to będzie za kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie do przodu. Czy się zgadzam z postępem, czy nie, to i tak postęp robi swoje. Jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia było zapłacenie kartą bez składania podpisu, a dzisiaj przystawia się fona i nikt w ekran nie zagląda. Nie wspominając, że zapłacić można też na oko. ;-) (PayEye)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 11:34, pablo napisał:

bez dowodu rejestracyjnego

Zdarza się i najczęściej są zdziwieni, bo przecież teraz dowodu rejestracyjnego nie trzeba wozić ze sobą. Garstka ludzi przyjmuje, że skoro nie trzeba wozić, to i na badnie techniczne nie zabierają. Ale z czasem się nauczą. Inna sprawa jest taka, że ludzie częściej zapominają o badaniach, jak nie wożą dowodu ze sobą. Jak mieli przy sobie, to od czasu do czasu zajrzeli, a teraz leży w domu i często mają problem, go później odnaleźć.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taką jadkę klient zrobił że odmówiłem wykonania badania technicznego bez dowodu rejestracyjnego, że będzie pisał na mnie skargę.

Jak mu powiedziałem, że jak mi przedstawi przepis na podstawie którego mogę mu wykonać badanie techniczne bez dowodu rejestracyjnego to mu je wykonam, to od razu się uciszył.A tak to buchał jak "reksio do szynki" i że inne stacje tak robią a ja nie chce mu wykonać badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdą DR, KP odejdzie do lamusa i dopiero się zacznie ...

Chyba, że zmienią przepisy i badania będziemy robić "na gębę" ... :giggle:

7 minut temu, pablo napisał:

Jak mu powiedziałem,

Ja wysyłam do WK na skargę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że policjant na drodze ma terminal osobisty (zazwyczaj Bluebird), który komunikuje się z CEP-em. Na SKP zazwyczaj jest komputer stacjonarny lub laptop, z którymi ciężko gonić wokół samochodu. Ja nie widzę problemu w tym, żebyśmy odeszli od fizycznych DR, ale musi to być zrobione z głową. Póki co przepisy jednak nakazują posiadanie dokumentu fizycznie.

2 godziny temu, pablo napisał:

Mi taką jadkę klient zrobił że odmówiłem wykonania badania technicznego bez dowodu rejestracyjnego, że będzie pisał na mnie skargę.

Ja podaję namiary na nadzór (numer telefonu, adres i nazwisko osoby upoważnionej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jatki, to wyciągam komórę i informuję delikwenta, że obraz i dźwięk dokumentuję. Przystawiając mu fona prosto przed nos. :evil:

Może się zgodzić albo nie. Najczęściej milknie i zmywa się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek24 napisał:

przecież teraz dowodu rejestracyjnego nie trzeba wozić ze sobą.

Proszę o przyjęcie takiej uwagi, nie ma żadnego przepisu, że DR nie trzeba wozić ze sobą, jest przepis, że podczas jazdy pojazdem na  terenie Polski można nie wozić ze sobą DR. Taka subtelna różnica. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cezary napisał:

Taka subtelna różnica.

Ja napisałem to co słyszę od niektórych klientów, że nie trzeba.

20 minut temu, cezary napisał:

nie trzeba wozić ze sobą,

a

20 minut temu, cezary napisał:

można nie wozić ze sobą

W sumie na jedno wychodzi. 

 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krzysztofk napisał:

 ja odstąpiłem od badania a na innej stacji podbite bez problemu 

No i sam sobie jesteś winny , kto inny zarobił , a możliwości miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aboz napisał:

Problem jest taki, że policjant na drodze ma terminal osobisty (zazwyczaj Bluebird), który komunikuje się z CEP-em. Na SKP zazwyczaj jest komputer stacjonarny lub laptop, z którymi ciężko gonić wokół samochodu.

Gdyby diagności dostali takie terminale, to połowa BT była by zrobiona poza SKP.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablo napisał:

Mi taką jadkę klient zrobił że odmówiłem wykonania badania technicznego bez dowodu rejestracyjnego,

W takich sytuacjach mam tylko dwa zdania do klienta-

"Rozumiem że badanie techniczne, zostało wykonane i jest wynik pozytywny? (luj potwierdza) W takiej sytuacji, znając ten fakt jestem zobowiązany złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w związku z poświadczeniem nieprawdy przez uprawnionego diagnostę"  

 Już kilku po tym uciekało z mojej stacji bez słowa. 

 Diagnosta to nie frajer, w moim mieście taki pocztowiec prędzej czy później ma gorąco pod d... nie pozwalajcie sobie by klienci wymuszali co ma robić diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Gdyby diagności dostali takie terminale, to połowa BT była by zrobiona poza SKP.

No nie do końca. Teraz z laptopem też można. Poza tym gdyby polegało to na komunikacji pomiędzy komputerem stacjonarnym a np. telefonem, w którym nie byłoby możliwości zatwierdzania BT, to problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zamieszanie wprowadzili tym przyzwoleniem jazdy bez DR. Ilu ja już miałem co gdzieś go pieprznęli i echo po nim zaginęło. A teraz jak wymieniać nie trzeba to przestaną na stację przyjeżdżać bo nie będą wiedzieli że się badanie skończyło, a zaświadczenie dawno będzie zgubione. Ja nie wiem jak ci ludzie żyją. Jak do wszystkiego tak podchodzą to masakra jakaś. Oczywiście nie wszyscy, ale takich asów nie brakuje. Ostatnio miałem asa na odczyt licznika po wymianie. Najpierw zaczął sapać że musi to zgłaszać i że 51zł. musi zapłacić. Jak już się wybeczał to go pytam czy robimy czy rezygnuje, a on wtedy że robimy. To ja żeby DR dał. Ten jak się rozbeczał że jak to po co mi DR przecież jest cepik (oczywiście DR miał w kieszeni). Wtedy już nie wstrzymałem i mu grzecznie powiedziałem żeby sobie do ministerstwa zadzwonił i się zapytał i sobie z nimi wyjaśnił bo to oni wymyślają przepisy, a nie ja. Ja tu tylko pracuję. Stanął jak wryty i do samego końca już się nie odzywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną zagwozdkę:

pojazd pierwszy raz zarejestrowany w Polsce w listopadzie ub. roku, dowód czasowy który już stracił ważność. W między czasie zamontowany gaz i niedawno straciło ważność badanie techniczne. Wszystko przez dziadostwo organizacyjne mojego WK gdzie przez system elektronicznej rejestracji miesiąc się poluje na wolny termin aby się wbić w kolejkę. System działa ok 2 min codziennie po których są zaklepane 2 najbliższe dni i koniec. A pracuje od soboty do środy. Twardy dowód i karta pojazdu są do odbioru w WK do którego i tak się nie można dostać przez w/w system rejestracji. Nawet gdybym się dostał w/w nie otrzymam bo skończył się przegląd techniczny pojazdu (a musi być ważny min. 14 dni aby wydali) a na SKP wynik badania będzie (pewnie) negatywny ponieważ jest zamontowany gaz (na który mam wszystkie niezbędne dokumenty) ale wpis o nim nie widnieje w CEPIK ani też w DR.

To co ja mam teraz zrobić żeby sprawny technicznie samochód zarejestrowany w Polsce, mający polskie normalne tablice rejestracyjne (ma ledwo 2 lata od nowości i 15 tyś km przebiegu) mógł przejść BT na SKP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wystąpić o wydanie tablic tymczasowych w celu przejazdu na badanie techniczne. Zwracasz obecne tablice oraz dostarczasz fakturę z montażu instalacji wraz z homologacją i dostajesz nowe PC z wpisanym gazem.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, SYXLV napisał:

ma ledwo 2 lata od nowości

Jeżeli to M1 bez dodatków to pierwsze po 3 latach. Idziesz z wyciągiem ze sposobu montażu do WK i ci wpisują adnotacje GAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia, musisz pobrać "czerwone". Faktura za montaż instalacji, homo na instalację, mail do sekretariatu wydziału z "płaczem" że nie możesz zrobić przeglądu bo .. trochę lamentu i na końcu prośba o wyznaczenie terminu, i myślę że powinno się udać szybciej niż te internetowe kolejki ;)  Uwierz.. byle mail do sekretariatu czasem działa cuda :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tablicami próbnymi to żartujecie ?

1 godzinę temu, radekd2 napisał:

Naprawdę jest taki przepis?

nie wiem, w moim WK wisi taka informacja. Także nie miałem możliwości nawet gdybym chciał) załatwić tego wcześniej bo nie miałem homo na zbiornik. Gdybym je miał - też bym nie załatwił bo wspomniane wyżej 14 dni przed 6 lutego.

1 godzinę temu, tobiasztj napisał:

Jeżeli to M1 bez dodatków to pierwsze po 3 latach. Idziesz z wyciągiem ze sposobu montażu do WK i ci wpisują adnotacje GAZ

jeżeli M1 to osobowe to tak, to normalny samochód osobowy. Tam mi się cyferki omsknęły, ma 3 lata. 33m-ce miał kiedy byłem na PPT który WK nakazał skrócić do 3m-cy "żeby im się zgadzało z datą pierwszej rej. na zachodzie".

A cyrk wyszedł bo spojrzałem na datę w tymczasowym "24", dopiero co w czwartek odebrałem homologację butli bo przecież producent ją teraz wystawia indywidualnie na auto, po zgłoszeniu warsztatu montującego, jadę na SKP a tam mi meldują że przegląd to mi się 6go skończył a 24go... to dopiero udało sie wbić do WK gdzie wystawili mi dowód. 20 dni polowałem na kolejkę.

A nie mogę tego załatwić na SKP robiąc normalny pełen przegląd pojazdu z gazem, wystawią zaświadczenia i z tym do WK gdzie mają ważny PT wszystkiego, robią wpis w dokumentach i wydają je ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych dokumentów nie brak na badaniu przeciesz można zweryfikować z cepikiem mamy vin w aucie mamy tablice i patrzymy co w cepie i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.