Skocz do zawartości

Przed wizytą kontrolną


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, michal_k napisał:

w jaki sposób jedno wykonane badanie w obecności kontrolujących ma się przekładać na tysiące innych badań wykonywanych na tej samej stacji.

No właśnie....

Jak murarz muruje chałupę, i wpada nadzór budowlany, to patrzą się jak muruje, czy jak ściana stoi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

A mnie zawsze ciekawiło w jaki sposób jedno wykonane badanie w obecności kontrolujących ma się przekładać na tysiące innych badań wykonywanych na tej samej stacji.

 

- mi na pokazowe zeszło równo godzinę, to niewiele dłużej niż standardowo się cackam. Zespół śledzi każdy ruch i nie ma, że boli. Pani Mariola z zakresem chodzi i punkt po punkcie plusuje, co diagnosta sprawdził lub minusuje, co pominął. A potem pyta jak i kiedy zdiagnozował pan EPS? Życie. Warto pokazać, że się umie zrobić wydruk z jakiegoś pomiaru, że dynamometr jest używany i takie tam sprawy. Wyraźnie wyżej zapodałem! Zakodować sobie to i wykonać to, czego "normalnie" się nie robi. Uprzedzić, że analizę poprze EOBD się machnie i za żadne skarby świata nie będę wiązał czujnika nacisku na pedał hamulca na guziczek elektrycznego ręcznego. Wiedzieć jak podejść do luzów w układzie kierowniczym, kiedy test amortyzatorów jest obowiązkowy, a kiedy szarpak zalecany. Nie zapominać o natężeniu długich jak i użyć przyrządu do przeciwmgłowych. Rzucić okiem na wszystko, co w komorze silnika, w tym mocowanie akumulatora, przewody, kable... O! Ocechowanie szyb, metki na pasach, klamki, korbki, pokrętasy, siedzenia, fotele, zagłówki, oparcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolujących ostatnio " mocno interesowało " to co zapisane jest w usterce ( 6.2.2.h ) a tam tylko [USZ] stoi . :omg:

Chodzi mi o to, czy diagnosta (sprawdzając/kontrolując ) pojazd " też to sprawdza " - no jak nie.... jak tak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 może Mu już tak nie podpowiadajcie bo to się źle skończy :silent:, np. nagle zaniemoże i pójdzie na L4,  bystry jest to da radę, Kolego @mike_van_mik, każdy z nas ten pierwszy raz :roll: przechodził i to z dobrym skutkiem, czego efektem jest, że tu pitolimy. :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 2.10.2019 o 15:26, cezary napisał:

 np. nagle zaniemoże i pójdzie na L4,  bystry jest to da radę, Kolego @mike_van_mik, każdy z nas ten pierwszy raz :roll:

na szczęście nie zaniemogłem :D po kontroli, spoko luzik nie było tak żle jakby się wydawało. Pierwsze koty za płoty ;) Jakby komuś się przydała check lista badania pokazowego wykonana przeze mnie to zapodaję w załączniku.

CHECK LISTA.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mike_van_mik napisał:

check lista badania pokazowego

Myślę, że jako  Diagnosta to : nie ( badanie pokazowe ) - tylko normalna codzienna ( ciężka ) praca musi tak wyglądać. ;-)

No chyba, że diagnostykiem się jest - to po mojemu karta/lista jest zbędna 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

 to po mojemu karta/lista jest zbędna 8/

czy ja wiem że zbędna??? Lepiej mieć :) a czy ktoś skorzysta podczas robienia badania w czasie kontroli to już każdego indywidualna sprawa.

 

Chociażby cytując naszego seniora Diagnostę:

W dniu 2.10.2019 o 09:53, Paprock napisał:

Bo natrzaskać rocznie z dwadzieścia tysięcy badań zgodnie z zakresem badania, to w życiu bym nie natrzaskał. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.