Skocz do zawartości

Polaris SPX500EC


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Witam! Mógłby mi ktoś pomóc w rozszyfrowaniu homo: E13*167/2013*00005*00.

I mam jeszcze pytanie jest to pojazd POLARIS RNG GENERAL posiada powyższe świadectwo homologacji ( podobno jako ciągnik rolniczy ) czy miał już ktoś taki pojazd na badaniu technicznym? Jeśli świadectwo będzie się zgadzać i pojazd będzie posiadał wyposażenie kategorii T czy są jakieś wątpliwości co do przeglądu technicznego? Nigdy nie spotkałem się z takim pojazdem i wolę rozwiać wszystkie wątpliwości. 

 

POLARIS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrzej3 napisał:

Co ten czterokołowiec ma wspólnego z ciągnikiem rolniczym

No, na pewno dokument w postaci homologacji.;-)

Sprawdziłbym " ogranicznik ", oznakowanie - w postaci " trójkąta " dla wolno poruszających się, no...... i na 2 lata. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie ma wbitą kategorie pojazdu T1b . Z tego co szukałem T1b oznacza ciągnik rolniczy literka b oznacza prędkość powyżej 40 km/h. To w takim wypadku nie potrzebuje mieć ogranicznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym " ogranicznikiem " też może być lipa bo kategoria T1 :

Cytat

„a” dla ciągników kołowych o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej mniejszej lub równej 40 km/h;
„b” dla ciągników kołowych o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej większej niż 40 km/h;

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli posiada świadectwo homologacji jak wyżej i wszystko co musi mieć ciągnik rolniczy nie ma przeciwwskazań do zrobienia bezproblemowo przeglądu i żeby spać spokojnie ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nazol_88 napisał:

(...)nie ma przeciwwskazań do zrobienia bezproblemowo przeglądu i żeby spać spokojnie ?

to :

13 minut temu, danielg539 napisał:

Tak został homologowany a dodatkowo jak nr homo wpisany do DR to nie ma z czym dyskutować.

;-)

Tak dla pewności zmierzyłbym 

Cytat

rozstaw kół osi położonej najbliżej kierowcy wynosi nie mniej niż 1 150 mm

Bo to też jest kluczowe - a w homo nie podają .;-)

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielg539 napisał:

Tak został homologowany

No ale jak to się ma do stanu faktycznego.  To co pisze w homo to jedno, a to co widzisz to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DR zawiera nr homo to oznacza, że oficjalnie pojazd nie został poddany zmianom konstrukcyjnym i taki ma być niezależnie czy przypomina ciągnik czy nie.

To nie wygląd decyduje a parametry techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, danielg539 napisał:

To nie wygląd decyduje a parametry techniczne

Zauważyłem  na stronie dystrybutora jeszcze ciekawsze  czterokołowce z homologacją T .......... to normalnie przekręt w świetle prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

to :

;-)

Tak dla pewności zmierzyłbym 

Bo to też jest kluczowe - a w homo nie podają .;-)

Jeszcze tego pojazdu nie widziałem i nie mierzyłem ale podejrzewam że jeśli ma homologację to rozstaw się będzie zgadzać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Andrzej3 napisał:

to normalnie przekręt w świetle prawa. 

W końcu to żyjemy w UE a tam pełno takich dziwactw. Skoro ślimak może być rybą to czterokołowiec może być traktorem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest już zmota do upalania w terenie z homologacją T...b. Pamiętajcie - homologacja powstaje na bazie przepisów unijnych, a rozporządzenia UE są ważniejsze niż nawet Polskie ustawy w razie konfliktu zapisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blakop napisał:

W Polsce jest już zmota do upalania w terenie z homologacją T...b

Jeżeli o tym samym mówimy to dla mnie to Sam, ale homo. załatwili wiec możemy im co najwyżej ze szczególną starannością sprawdzić ten ciągnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, nazol_88 napisał:

taki sprzęt i co dwa lata badanie..

Obejrzałem stronę producenta, prospekty,  filmiki reklamowe i nie zauważyłem jakiegokolwiek sprzętu rolniczego do tych ..."ciągników rolniczych" :biggrin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.