Skocz do zawartości

Wynik badania negatywny USZ


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, AnnaB napisał:

Poświadczenie z WK że dowód jest odebrany albo kserokopia dowodu z pieczątka WK.

Ręce opadają.

9 godzin temu, AnnaB napisał:

Nasz wydział taka praktykę stosuje.

Który to urząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal_k napisał:

Ręce opadają.

Który to urząd?

A co to ma za znaczenie?? A poza tym jaki inny dokument oprócz oczywiście z zaświadczenia z BT o wyniku negatywnym o USZ możesz wymagać??

 

Edytowane przez AnnaB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AnnaB napisał:

A co to ma za znaczenie??

Może trzeba ich uświadomić, jaki dokument służy do identyfikacji.

8 godzin temu, AnnaB napisał:

jaki inny dokument oprócz oczywiście z zaświadczenia z BT o wyniku negatywnym o USZ możesz wymagać??

Żaden, bo zaświadczenie z informacją o zatrzymaniu DR jest jednocześnie pokwitowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

Żaden, bo zaświadczenie z informacją o zatrzymaniu DR jest jednocześnie pokwitowaniem.

Może być też KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie ma to jak gratisowa regulacja gaźnika i uzupełnienie elektrolitu - trąca to minioną epoką i świadczy o nikłej wiedzy z zakresu motoryzacji właścicieli SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam was jako praktyków z większym doświadczeniem niż ja, wczoraj miałem klienta na BT golf 99r z wybitą końcówką kierowniczą i z wylanymi amorami tył, wynik badania N i pan jak otrzymał ode mnie zaświadczenie to pierwsze jego słowa brzmiały " to chyba jakiś żart, na moją stację wjeżdżam i wyjeżdżam, ty i ja wiemy że to są pierdoły do których się przyczepiłeś, nie możesz mi tego jakoś zmienić wycofać i podbić? tym autem jeździ moja siostrzyczka do biedronki i spowrotem... za chwilę wybuchnę, do was przyjechałem na BT tylko dlatego że mój ojciec budował waszą stację" 

Mieliście taki typ klienta? Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bertone122 napisał:

 

Mieliście taki typ klienta? Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Bierzesz kase przed BT (to wiadomo) po wszystkim dajesz N , informujesz klienta że ma 14 dni i nie wdając się w jakiekolwiek dyskusję nakazujesz opuścić stanowisko. Z idiotami rozmawiamy jak najmniej. Ty wiesz że słusznie zrobiłeś i nie dajesz się przekabacić za nic. Po prostu powiedz wprost że nie będziesz z nim dyskutował bo to ty jesteś od oceny stanu samochodu a nie on ( przynajmniej ja tak mówie jak jakiś głąb się trafi)

Jak ludzie zobaczą że "masz jaja" to będziesz miał spokój,a jeśli wyczają że można Cie postraszyć szefem i miękniesz to marny Twój los.

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

Z idiotami rozmawiamy jak najmniej

Tak też zrobiłem a jeśli klient jest większy ode mnie i agresywny a ja jestem sam jak palec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aż takie obawy to musisz się wyposażyć w jakiś gaz pieprzowy albo pałę. Słyszałem już historię o klientach którzy wchodzą na stację jak do siebie, ale żeby bili to przypadku nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafi90 napisał:

gaz pieprzowy albo pałę

Pałę milicyjną wożę w samochodzie aczkolwiek nigdy jej nie potrzebowałem, może tak zrobię jak mówisz, gaz pieprzowy w zamkniętym pomieszczeniu to słaby pomysł bo sam sobie mogę zaszkodzić, gdyby my byli w USA to bym się wyposażył w klamkę i tylko bym poinformował agresora że pod blatem trzymam Glocka wycelowanego w jego klejnoty 🤔 myślę że to by go ostudziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bertone122 jeżeli było to N po UI to mam taką radę ( w moim przypadku sprawdza się od dawna) dla Ciebie (może i innych też). Po wysłuchaniu w milczeniu żali, gróźb, powoływania się na znajomość z pryncypałem itp. odpowiadam "ulegle", dobrze mogę zmienić wynik badania na USZ i zatrzymuję DR, czy to Panu/Pani pasuje? Mina klienta bezcenna i koniec dyskusji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bertone122 napisał:

bym się wyposażył w klamkę

Zacytują tu Stana Lee: "Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność."

@cezary nieźle mówi, nie argumentować, nie kłócić się. Poradzić, żeby petent udał się na ciebie ze skargą do WK i tam miał pretensje że dobrze wykonujesz swoją pracę. Pokazać Dz.U. 776 i tabelę usterek. Odesłać do MI, bo to oni taki Dz.U. popełnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezary napisał:

zmienić wynik badania na USZ

No to też mi chodzi po głowie, u nas na stacji nie słyszałem o takim przypadku, nawet nie wiem komu by zanieść DR żeby wysłać do WK 🤔mysle że zanieść do pani Patrycji, tylko że ona chodzi do pracy co drugi dzień a korespondencji raczej nie wysyła codziennie... Także to była by sroga kara dla klienta. A jak jesteśmy w temacie to dziś widziałem w TV odcinek "Drogówki" gdzie pan kierowca tira spowodowal kolizję i policjant pyta czy przyjmuje pan mandat a kierowca że nie, nie przyjmuje, no to policjant mówi że w takim razie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy, kieruje sprawę do sądu i tam zdecyduja czy mu je oddać :) pan kierowca prawie zszedł na zawał i zmienił zdanie że chce mandat ale już nie było odwrotu :) widzę tutaj pewną analogię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bertone122 napisał:

Mieliście taki typ klienta? Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

- Na skargę z zaświadczeniem proszę do WK/Starostwa, tam chętnie taką skargę na mnie przyjmą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc z mojej strony temat odnośnie USZ mam jedno pytanie które mi chodzi od dłuższego czasu po głowie, tego rodzaju usterek jest mnóstwo, czasami są to usterki bardzo poważne, których usunięcie zabiera dużo czasu, przykładowo wycieki płynów ustrojowych czy też prace spawalnicze ale są też takie które można usunąć szybko np. całkowity brak świateł stopu, robię przegląd, wystawiam zaświadczenie z wynikiem N i zabieram DR i niezwłocznie wysyłam do właściwego WK ale załóżmy że klient w tym samym dniu lub w kolejnym naprawił światła i wraca do mnie na poprawkę, daję mu P i co dalej? Mogę mu oddać dokument fizycznie czy muszę go mimo wszystko wysłać do WK i tam wysłać kierowcę z zaświadczeniem po odbiór DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bertone122 napisał:

muszę go mimo wszystko wysłać do WK i tam wysłać kierowcę z zaświadczeniem po odbiór DR ?

Niestety tak. Wysyłasz i WK oddaje. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bertone122 napisał:

całkowity brak świateł stopu, robię przegląd, wystawiam zaświadczenie z wynikiem N i zabieram DR

Jeżeli lampy STOP pojazd posiada, to za brak świateł DR ja osobiście bym nie zatrzymał. Zwykle naprawa sprowadza się do wymiany bezpiecznika lub włącznika i po kwadransie pojazd jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 14:27, danielg539 napisał:

Jeżeli lampy STOP pojazd posiada

To wyrażę się poprawnie, światła Stop nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat, reflektory zmatowione, wiadomo częsty przypadek, jaką dajecie usterkę? Czy 4.1.1.k jest oki?

-brak wyrażnej granicy światła i cienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek.g napisał:

reflektory zmatowione, wiadomo częsty przypadek, jaką dajecie usterkę? Czy 4.1.1.k jest oki?

-brak wyrażnej granicy światła i cienia

Zależy od stopnia zmatowienia. Ja stosowałem 4.1.1 b ale teraz zamieniono w opisie klosz na soczewkę i się pojawił problem, aczkolwiek klosz do układu projekcyjnego jak najbardziej zaliczyć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzień dobry panowie i panie. Nurtuje mnie od pewnego czasu jedna sprawa. 

Badanie techniczne pojazdu sprowadzonego z zagranicy czyli okresowe przed pierwszą rejestracją na terytorium RP.

Stwierdzono UN. 

Zatrzymujemy zagraniczny dowód rejestracyjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.