Skocz do zawartości
RadekNet

Błąd w numerze VIN

Rekomendowane odpowiedzi

RadekNet
Napisano (edytowane)

Witam!

Chcialbym się Was doradzić jak wyprostować sprawę ... przy okazji konserwacji rejonu pola numerowego w 50letnim Volvo pokazały się schowane do tej pory pod warstwami lakieru kolejne cyfry tegoż numeru. Tzn na tabliczce znamionowej, w dowodzie rejestracyjnym i do tej pory na karoserii było 9 cyfr/liter. Teraz mam na karoserii 16 znaków. Wystarczy dokument od diagnosty czy czeka mnie zabawa z rzeczoznawcą?

Radek

Edytowane przez RadekNet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamos
Napisano (edytowane)

Raczej bez rzeczoznawcy się nie obejdzie...

Edytowane przez adamos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Wygląda na to, że się nadgorliwością w robotę papierkową wkopałem ;) Po weekendzie zadzwonię do mojego Starostwa i zobaczymy co oni na to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamos

Mam rozumieć, że rzeczoznawca wykonywał białą kartę i wniosek, czy samodzielnie się tym zajmowałeś? Bo teraz rzeczoznawca i/lub diagnosta mogą mieć problemy z tego powodu...Poprawna identyfikacja to podstawowy obowiązek diagnosty, chyba że już kupiłeś pojazd z taką "wadą"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
Napisano (edytowane)

Raczej to nie kwestia wady tylko sposobu jak kiedyś oznaczano pojazdy. Skoro na tabliczce jest 9 cyfr w DR też to prawdopodobnie te odnalezione są cechą powtarzalną dla tego typu auta i pod uwagę kiedyś brane nie były.

Edytowane przez yogi1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Auto jest na normalnych tablicach. Mam je ponad 15 lat i nikt nigdy nie zauważył dodatkowych cyfr, bo były zalakierowane na gładko. Diagnosty winy tu nie widzę - na przeglądzie miał komplet dowód+tabliczka l+karoseria. Wyszły przy okazji czyszczenie papierem sciernym rantu uszczelki drzwi - taki przypadek. No a skoro już wyszły to coś z tym trzeba zrobić...
Mają ten sam kształt to cały numer, ale są wyraźnie płytsze.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamos
Napisano (edytowane)

Obowiązkowo rzeczoznawca, być może to nie jest część numeru nadwozia. Może wrzuć zdjęcie.

Edytowane przez adamos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markes30
20 godzin temu, RadekNet napisał:

Mają ten sam kształt to cały numer, ale są wyraźnie płytsze.

Nie wspominasz o najważniejszym ! Czy te "nowe" znaki są z przodu czy z tyłu tych 9 znaków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539

@RadekNet a jaki numer zawiera TZ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

TZ i wpis w dowodze zawierają to co było do tej pory widać na karoserii - 9 znaków.

W dniu 6.05.2019 o 08:05, markes30 napisał:

Nie wspominasz o najważniejszym ! Czy te "nowe" znaki są z przodu czy z tyłu tych 9 znaków?

"Kolejne", tzn są na końcu, za tymi widocznymi do tej pory  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markes30

Jakie to są znaki (cyfry, litery)? Czy jest jakiś znak rozdzielający ? Masz zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi