Skocz do zawartości

Winda dla niepełnosprawnego syna w prywatnym samochodzie


Ronin78

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, cezary napisał:

w/g mnie nie jest w stanie stwierdzić podczas OBT ot tak sobie, że po zamontowaniu windy pojazd nie stracił pierwotnych cech dotyczących nacisków, mas a przez to stateczności w ruchu

 

I jaki dokument byś na to chciał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież producent samochodu określa jego dopuszczalną ładowność, winda w bagażniku to nic innego jak kg ładunku, zatem nie rozumiem o jaki problem utraty stateczności może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam ładowność powiedzmy 500kg to mogę nią w dowolnym miejscu punktowo obciążyć pojazd? Np.całe pół tony dać na tylny zderzak? :)

No z takim podejściem nie jestem przekonany czy ten montaż Cię jednak nie przerasta. Na miejscu diagnosty oprócz kwitów dozorowych chciałbym jeszcze opinii rzeczoznawcy w tym układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie środka ciężkości znacznie na tył pojazdu powoduje odciążenie osi kierowanej ze wszelkimi jej konsekwencjami...Jednostka napędowa zapewne jest z  przodu, więc teoretycznie! dramatu nie powinno być, lecz w instrukcji użytkowania pojazdu na pewno jest wzmianka o równomiernym załadunku pojazdu, co do tego nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Trochę dramatyzujesz blakopie, skoro niemiecki TUV to podbijał w starym Peugeocie Expercie (mam papiery, auto widziałem, montaż ile wlezie z tyłu) to jestem pewny w 100% bez jakichkolwiek obliczeń, że VW Transporter ogarnie temat. Skądinąd 500kg to nie waży, obstawiam ok 150kg bo sam mogę to obracać i przesuwać bez problemu, sam też to zdjąłem z przyczepki. Ponadto choćbym chciał to nie dam rady obciążyć auta punktowo, podstawa windy ma 115x30cm. Równie dobrze mógłbyś zażądać opinii rzeczoznawcy kiedy przyjechałbym na badanie techniczne wyładowany na tyle bagażnika spiętrowanymi wiaderkami z ogórkami kiszonymi.

 

Pracowałem kiedyś jako kierowca w firmie budowlanej, dostawałem odgórne rozkazy przewozu np. trzech palet papy Lublinem z przyczepką, były inne czasy, jakbym ja tego nie przewiózł przewiozłoby to 10 innych chętnych, wiem jak się ma manipulacja ciężarem w samochodzie do rzeczywistości, nie takim ciężarem jak wspomniana winda.

Edytowane przez Ronin78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ronin78 napisał:

niemiecki TUV

robisz badanie w niemczech czy  w Polsce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ronin78 napisał:

ok 150kg

To tyle co moja teściowa i siedzenie pasażera w fiacie 126p jakoś to ogarnęło;-) .A tak poważnie sądząc po opisie to ja problemu bym nie robił odnośnie stateczności nacisków i innych rzeczy jeśli faktycznie to 150 kg waży no i oczywiście jeśli masy pojazdu by się zgadzały  (bo MW wzrośnie napewno)a i jeszcze tel do UDT  czy papier obu nie  wymagany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już odpowiedzi dostał. Tyle iż niezgodne z oczekiwaniami jakie sobie założył.

Teraz próbuje drążyć, by usłyszeć jakiekolwiek potwierdzenie swojego zdania.

Tylko taki w tym sens.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mecher, klarownie napisałem stronę wstecz, że dla mnie temat rozwiązany i że dziękuję za pomoc, oraz, że wiem, że po montażu odwiedzę UDT, to co niektórzy zaczęli drążyć o dodatkowych opiniach rzeczoznawcy więc piszę co o tym myślę. Twój post o drążeniu żeby usłyszeć to co chcę to jawna prowokacja celem no właśnie nie wiem jakim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dyskusyjne czy wprowadzone zmiany nie powinny być podciąganięte pod ZK i ustalenie nowej MW. Opinia rzeczoznawcy jak najbardziej może być wtedy zasadna. Będzie to decyzja diagnosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.