Rubel Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 Witam mam pytanie jak postapic z litera "O" w numerze vin. Wszystkie dokumenty DR, KP jakas kopia wyciągu ze świadectwa homologacji JUNAKA z chin wszędzie wpisane jest "O" a na ramie i na tebliczce jest ewidentnie "0" nabite ? Cytuj
yogi1984 Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 Jeśli nie da ci to spokoju i po nocach spać mógł nie będziesz to jest takie coś jak UD:0.2.e); . Cytuj
aboz Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 0.2.e dotyczy danych technicznych, a nie numeru. 47 minut temu, Rubel napisał: Witam mam pytanie jak postapic z litera "O" w numerze vin. Wszystkie dokumenty DR, KP jakas kopia wyciągu ze świadectwa homologacji JUNAKA z chin wszędzie wpisane jest "O" a na ramie i na tebliczce jest ewidentnie "0" nabite ? Skontaktowałbym się z WK i próbował wyjaśnić, zaznaczając, że O jest niedopuszczalne w VIN-ie. Cytuj
Tomek8340 Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 Godzinę temu, aboz napisał: Skontaktowałbym się z WK i próbował wyjaśnić, zaznaczając, że O jest niedopuszczalne w VIN-ie. Czy możesz wrzucić jakis przepis który o tym mówi? Uważam że numerator był taki a nie inny który przypomina 0 Cytuj
leski66 Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 Ogólny opis numeru Vin : http://www.misiu.ugu.pl/pdf/numer_VIN.pdf Cytuj
aboz Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 http://www.pimot.eu/attachments/article/24/WMI - budowa_ numeru_VIN 01.2019 (1).pdf 1 Cytuj
IVVO Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 6 godzin temu, Tomek8340 napisał: Uważam że numerator był taki a nie inny który przypomina 0 Nie do końca - w starych Oplach - było O nie wspomnę o naczepach od Milera, stare Kempf Cytuj
smaug Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 Wszystko zależy od daty 1 rejestracji i czy czasem producent nie uzyskał odstępstwa , juz w 2007 było to zabronione D. 186 poz.1322 zał. nr.9 § 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów — 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt Cytuj
blakop Napisano 7 Maj 2019 Napisano 7 Maj 2019 Było to zabronione i dużo wcześniej, a i tak cała dokumentacja była wystawiana na "O". No to co ważniejsze? A może to na aucie jest błąd? Jak świat światem pomiędzy "O" i "0" zawsze były dziwne zamiany w dokumentacji w najróżniejszych instytucjach na różnych szczeblach i nikt nigdy tego nie rozwiązał i jakoś wszystko dalej się kręci, dlatego na taką niby pomyłkę machnął bym ręką. Bo co niby ma zrobić WK? Cofnąć teraz decyzję o rejestracji, bo dokumenty dla pojazdu od A do Z błędne?? Każdy kto miałby zając się tą sprawą popukał by się w czoło, że chyba ktoś na głowę upadł. Dlatego możecie być pewni, że nikt nigdy się tym nie zajmie. A już najśmieszniejsze to były i chyba nadal są zastawy rejestrowe w sądach. Można spokojnie zastawić auto, a za chwilę uzyskać zaświadczenie, że zastawu nie ma. Wystarczy pozamieniać "O" i "0". A i tak od lat sądy maja to gdzieś wpisując dane do rejestrów bądź co bądź informatycznych obecnie Dlatego gorąco polecam - OLAĆ SPRAWĘ Cytuj
Rafi90 Napisano 8 Maj 2019 Napisano 8 Maj 2019 U nas po prostu WK zrobiło adnotacje z poprawnym NR Vin i tyle, a gdybym się nie odezwał to nic by nie zrobiło i świat by się nie zawalił. Tak więc nadgorliwość... To coo blakop napisał też sie zgadzam z tym Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.