Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam mam pytanie jak postapic z  litera "O" w numerze vin. Wszystkie dokumenty DR, KP jakas kopia wyciągu ze świadectwa homologacji JUNAKA z chin wszędzie wpisane jest "O" a na ramie i na tebliczce jest ewidentnie "0" nabite ?
 

Napisano

Jeśli nie da ci to spokoju i  po nocach spać mógł nie będziesz  to jest takie coś jak  UD:0.2.e);  :icon_e_wink:

Napisano

0.2.e dotyczy danych technicznych, a nie numeru.

47 minut temu, Rubel napisał:

Witam mam pytanie jak postapic z  litera "O" w numerze vin. Wszystkie dokumenty DR, KP jakas kopia wyciągu ze świadectwa homologacji JUNAKA z chin wszędzie wpisane jest "O" a na ramie i na tebliczce jest ewidentnie "0" nabite ?

Skontaktowałbym się z WK i próbował wyjaśnić, zaznaczając, że O jest niedopuszczalne w VIN-ie.

Napisano
Godzinę temu, aboz napisał:

 

Skontaktowałbym się z WK i próbował wyjaśnić, zaznaczając, że O jest niedopuszczalne w VIN-ie.

Czy możesz wrzucić jakis przepis który o tym mówi?

 

Uważam że numerator  był taki a nie inny  który przypomina 0

Napisano

Ogólny opis numeru Vin :wink::

http://www.misiu.ugu.pl/pdf/numer_VIN.pdf

Vin.JPG

Napisano
6 godzin temu, Tomek8340 napisał:

Uważam że numerator  był taki a nie inny  który przypomina 0

Nie do końca - w starych Oplach - było O nie wspomnę o naczepach od Milera, stare Kempf 

Napisano

Wszystko zależy od daty 1 rejestracji i czy czasem producent nie uzyskał odstępstwa , juz w 2007 było to zabronione  D. 186 poz.1322 zał. nr.9 § 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów — 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt  

Napisano

Było to zabronione i dużo wcześniej, a i tak cała dokumentacja była wystawiana na "O". No to co ważniejsze? A może to na aucie jest błąd?

Jak świat światem pomiędzy "O" i "0" zawsze były dziwne zamiany w dokumentacji w najróżniejszych instytucjach na różnych szczeblach i nikt nigdy tego nie rozwiązał i jakoś wszystko dalej się kręci, dlatego na taką niby pomyłkę machnął bym ręką.

Bo co niby ma zrobić WK? Cofnąć teraz decyzję o rejestracji, bo dokumenty dla pojazdu od A do Z błędne?? Każdy kto miałby zając się tą sprawą popukał by się w czoło, że chyba ktoś na głowę upadł. Dlatego możecie być pewni, że nikt nigdy się tym nie zajmie.

A już najśmieszniejsze to były i chyba nadal są zastawy rejestrowe w sądach. Można spokojnie zastawić auto, a za chwilę uzyskać zaświadczenie, że zastawu nie ma. Wystarczy pozamieniać "O" i "0". A i tak od lat sądy maja to gdzieś wpisując dane do rejestrów bądź co bądź informatycznych obecnie :)

 

Dlatego gorąco polecam - OLAĆ SPRAWĘ :)

Napisano

U nas po prostu WK zrobiło adnotacje z poprawnym NR Vin i tyle, a gdybym się nie odezwał to nic by nie zrobiło i świat by się nie zawalił. Tak więc nadgorliwość... To  coo blakop napisał też sie zgadzam z tym

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.