Skocz do zawartości

rząd zaostrza kontrole


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Głupota goni głupotę... Może anarchia byłaby jakimś rozwiązaniem?

 

Ostatnio słyszałem, że listonosze szykują protest. Wiadomo, że ich profesja jest coraz mniej opłacalna wobec usług internetowych, dlatego domagają się... Likwidacji internetu! :)

Ja tak te kontrole rozumiem... Najpierw państwo różnymi instrumentami swojego władztwa administracyjnego stwierdza (poprzez udzielenie HOMOLOGACJI!!!), że jak najbardziej może istnieć ciężarowy pojazd o pełnej konstrukcji ramowej typu chłodnia z agregatem i windą na 10 palet typu Iveco Daily, ale o oficjalnych parametrach ładunkowych Fiata Seicento, a potem surowo ściga tych, którzy tego "żartu" nie zrozumieli...

To jakby seryjnemu mordercy właśnie warunkowo zwolnionemu z więzienia wydać pozwolenie na broń, ale koniecznie z ulotką "pamiętaj - nie zabijaj"... I sprawa załatwiona, nie?

 

Całe to nasze prawo motoryzacyjne to fikcja... Dlaczego w sprzedaży są auta jeżdżące 200km/h skoro tyle nigdzie jechać nie wolno? Po co komu te wszystkie oszustwa - po raz pierwszy przy sprzedaży, a potem przy rzekomym dbaniu tegoż samego państwa o nasze niby bezpieczeństwo??

 

To jest wszystko paranoja i powoli jestem faktycznie za tym, że obchodzić to jak tylko można...

  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Art. 15. 1. Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:

(...)

6) stanowiącym zagrożenie dla siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego:
a) skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,

b) skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za nieumyślne przestępstwo:
– przeciwko życiu i zdrowiu,
– przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia."

Dz.U.1999; Nr 53; poz. 549 Ustawa o Broni i Amunicji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem pracę diagnosty na początku lat 90 ( inne dobre czasy) ubiegłego wieku  i nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło zrobić badanie bez pojazdu na stacji, nawet swoim w dniu badania jestem na stanowisku, a wiem że stan tech jest perfekt, dla takich jak ten z artykułu nie mam krzty szacunku i cienia współczucia gdy beknie jako przestępca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas myślę ( mam taką nadzieję ), że to może jakiś " psikus " CEPIK-owy jest.8/

A co do :

21 minut temu, cezary napisał:

(...) dla takich jak ten z artykułu nie mam krzty szacunku i cienia współczucia (...)

Mam takie samo zdanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszczur napisał:

to jeszcze nadal rzeczywistość

Bez wątpienia tak jest i będzie do puki badania będą wykonywały prywatne firmy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki pacan jeden z drugim stracą uprawnienia i odejdą z zawodu a my zostaniemy utopieni po uszy w bagnie nowych przepisów. de*****m totalny. 

4 minuty temu, danielg539 napisał:

Bez wątpienia tak jest i będzie do puki badania będą wykonywały prywatne firmy.

Badania wykonują diagności w "infrastrukturze" prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagności to niby kto? Urzędnicy państwowi? Też osoby prywatne, bardzo często zresztą właściciele tejże infrastruktury jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że może w końcu i na ten teren wpadną smutni panowie z kamerami i zrobią trochę porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, przymknąć oko na np spalonej żarówce od oświetlenia tablicy rej. pojazdu, ale robić przegląd bez pojazdu to jest dopiero sztuka.... A już zrobić przegląd wiedząc że auto jest zarekwirowane przez Policję to już jest masakra.... Przecież bata na tyłek sobie zrobił, ale co się nie robi dla kolegi :) :) :) Nieważne, że straci uprawnienia, ważne że koledze "pomógł" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie po sąsiedzku SKP diagnosta właściciel w jednej osobie SKP czynna od 8.00 do 17.00 widziałem zaświadczenie z grudnia już miał ponad 10 tys przeglądów .to się nazywa biznes i po co mu diagności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, musiałby nie mieć rozumu. Wystarczy, że system numeruje badania od początku istnienia SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdziwiłbyś się , znam jedna podstawową co 9 osiąga , rocznie, nawet panowie z tdt się  podśmiechają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekordowe zaświadczenie widziałem to mieli około 30 tys rocznie ja weszłem z ciekawości po adresie w google to okręgowa dwa wiazdy dwie zmiany i pewnie kilku diagnostów ale ilość badań imponująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej kontroli ostatniej inspektor pytał ile Max rocznie sam badań mógłbym zrobić bo mają gościa jednego co 12 tysi przekracza i nie o czas i jakość  badania im chodziło( bo to wiedzą jak musi wyglądać) tylko czy fizycznie jest możliwe by jeden człowiek mógł to wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie to jak na jednego diagnostę przypada średnio więcej niż 10 OBT na zmianę na przestrzeni miesiąca czy roku to Stacją Kontroli Pojazdów nazwać tego nie można.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cezary napisał:

, szefuncio Daniela nie wleje jakiejś żółci ze złości za to co napisał.

Szef był by bardzo szczęśliwy gdyby codziennie było 10 OBT i to przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 16.05.2019 o 14:59, leski66 napisał:

A może badanie było wykonane dzień wcześniej . Ponieważ była np. awaria internetu zostało zapisane w trybie awaryjnym.  Następnego dnia o godz. 8,02 diagnosta wysłał zaległe badanie do cepiku. Mogło się tak zdarzyć .. Prawda ? I wszystko zgodnie z prawem . 

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
błedny link, formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bratus2000 napisał:

A może badanie było wykonane dzień wcześniej

 

Nie sądzę bo : :?

 

Cytat

 (...)w Centralnej Ewidencji Pojazdów, potwierdzenie badania techniczne wykonanego w dniu 15.05.2019(...)

 

" wykonanego " - czyli ta data jest dla mnie wykonaniem badania :silent: ( ale to moje dywagacje oparte tylko i wyłącznie na tekście z artykułu ):icon_wink:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to też zauważyłam że ludzie trochę zaczeli olewać okresowe badania szczególnie osobówki zapominają o terminie badania,oszczędzają ,nie chcą się denerwować na badaniu technicznym a tak naprawdę policja żadko zatrzymuje pojazd do kontroli a jak już stwierdzi nawet brak badania to żadnej kary za to nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.