Skocz do zawartości

[Poradnik] Masa własna w pojazdach sprowadzonych z zagranicy (ustalenie przed 1-szą rej. w kraju)


LimonQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że poradnik będzie służył. i dziękuję za pozytywne komentarze. Jeśli macie jakieś pomysły czy jakieś sugestie lub widzicie jakieś błędy to piszcie śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem tak jak w poradniku odnoście braku tablic rejestracyjnych na badaniu pojazdu przed pierwszą rejestracją i mi mój WK cofną zaświadczenie karząc wpisać w pole numer rejestracyjny brak lub wykreskować... To jak to w końcu ma być? Wydrukowałem im te dwie strony z końca poradnika o tych tablicach i im ma to klient pokazać, a jak nic tym nie wskóra to co, pozostanie robić tak jak wcześniej "-----".

Edit: zrobiłem tak jak w poradniku -> wpisałem zagraniczny numer rejestracyjny w pole do tego przeznaczonego i w uwagach tą formułkę "Pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych w trakcie przeprowadzonego badania" i zawrotka w wk że to źle...

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spytaj w WK czy jak przyjedzie pojazd zarejestrowany w Polsce z polskim DR ale z jakiś względów bez tablic rej. (zgubił/ukradli) to czy tez masz wpisać BRAK albo ---- . Na pewno nie, powiedzą żeby wpisać numer rej z DR . Ta sama sytuacja w pojeździe sprowadzonym ale bez tablic . Numer rej jest ALE tablic brak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Andrzej89 napisał:

Zrobiłem tak jak w poradniku odnoście braku tablic rejestracyjnych

Tyle razy było wałkowane. Numer rejestracyjny pojazd ma ? Ma, wiec go wpisujesz, na zaświadczeniu nie ma rubryki o posiadaniu lub nie tablic rejestracyjnych.

W uwagach dopisek o braku tablic. WK, które cofały takie zaświadczenia "bo u nich tak się robi", po rozmowie telefonicznej, zmieniły zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mecher napisał:

WK, które cofały takie zaświadczenia "bo u nich tak się robi", po rozmowie telefonicznej, zmieniły zdanie

U mnie jakiś czas było podobnie, po paru " perturbacjach telefonicznych doszliśmy do porozumienia " . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To warto zapytać urzędnika co wpisuje w miejscu „Dane do raportu UE” w polu „nr rejestr. zagr”.

Bo gdy wpisywał BRAK lub BEZTABLIC to MI wysyłało pismo o poprawienie i wpisaniu numeru rejestracyjnego z dowodu rejestracyjnego. 

To chyba wszystko jasne w tej sprawie.

C8BB6FEC-05B6-402F-8E36-1A1CF946FF39.jpeg

70783BFC-5E4B-420E-B6E9-1F596DC57CBA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, adam1501 napisał:

Dopóki nie ma jednoznacznej interpretacji, to zawsze komuś w głowie się zrodzi jakaś wizja.

Kurczę ale do tego nie potrzeba interpretacji. Wystarczy znać jezyk polski i wpisywać to o czym mówi dana rubryka. Jeśli widniałoby na zaświadczeniu „Numer tablic rejestracyjnych” to wpisz sobie co chcesz, czy brak numeru czy nie. Ale tam pisze numer rejestracyjny. 

Edytowane przez RafalC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RafalC napisał:

Kurczę ale do tego nie potrzeba interpretacji

A minister widocznie nie zna polskiego, bo kiedyś interpretację wydał, a urzędy mu uwierzyły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

A minister widocznie nie zna polskiego, bo kiedyś interpretację wydał, a urzędy mu uwierzyły ;)

Dlatego to jest niezrozumiałe. Kiedyś pisałem o długość terminu badania ciągnika marki SAM do TDT i MI to ręce mi opadły czytając odpowiedzi. Oczywiście wysłałem to w ramach ciekawostki i ich „interpretacji” :-)

Edytowane przez RafalC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RafalC napisał:

Dlatego to jest niezrozumiałe.

Ze względu na to, kto kogo kontroluje. Jak przychodzi jakiś nawiedzony do magistratu ze swoimi wizjami a urzędnik nie potrafi się obronić, to robi wg wizji wizjonera, a że jest to nielogiczne względem zapisów prawa to już nikogo nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, klient dostarczył te dwie strony z poradnika do WK i Pani z okienka ze zdziwieniem mu go zarejestrowała jako bez tablic z wpisanym zagranicznym numerem i pytałą czy może te kartki zatrzymać (tak klient opowiadał). Więc może się uda ich do tego przyzwyczaić. Zrobiłem też sobie regułkę do wklejania w uwagi o wpisie numeru na podstawie paragrafów wymienionych w tej decyzji z kontroli. Tak żeby na przyszłość mieli odnośnik gdzie sobie szukać wyjaśnienia dlaczego numer został wpisany. Powodzenia i u Was. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych w trakcie przeprowadzonego badania. Numer rejestracyjny pojazdu wpisany na podstawie §2 ust. 9, ust. 10, §5 ust. 2 rozporządzenia MTBiG, pkt 1 załącznika nr 4 oraz ust. 2 pkt 4 załącznika nr 8 do rozporządzenia MTBiG (Dz. U. z 2015r. poz. 776).

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Bardzo naukowo to wygląda i na widok tych wszystkich punktów i paragrafów urzędnicy miękną nie sprawdzając co wskazane tam przepisy zawierają.

Zgadza się, może nawet Ci co najwiecej mają do powiedzenia, nawet nie wiedzą gdzie tego szukać. 🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Bardzo dobrze napisane 

Cytat

Numer rejestracyjny pojazdu wpisany na podstawie §2 ust. 9, ust. 10, §5 ust. 2 rozporządzenia MTBiG, pkt 1 załącznika nr 4 oraz ust. 2 pkt 4 załącznika nr 8 do rozporządzenia MTBiG (Dz. U. z 2015r. poz. 776). 


Proponuje pisać to na zaświadczeniach dla tych Wydziałów Komunikacji które z uporem maniaków żądają wpisów brak tablic lub trzech kresek ---  myślę że to ich przekona . 

Masę własną  ustalono na podstawie PRD ART 2 punkt 53 , to powinno wystarczyć dla szerokiego grona  koleżeństwa z WK .

Tak piszemy tu u siebie . 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 16:37, Andrzej89 napisał:

Więc może się uda ich do tego przyzwyczaić.

Naprawdę macie problem z takimi rzeczami? Jakie ma znaczenie czy wpiszemy ,- - -, bez tablic, brak numeru czy też stary nr rejestracyjny. Dopóki nie będzie instrukcji opisującej co gdzie i dlaczego, to każda forma jest właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego potrzebujesz „instrukcji” do czytania ze zrozumieniem i wpisywaniu odpowiedniej wartości do odpowiedniej tabelki? 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.