Skocz do zawartości
Kryczynski A

o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym & Kodeks karny

Rekomendowane odpowiedzi

cezary
7 minut temu, yogi1984 napisał:

Naprawdę panowie czasem ciężko jest zrozumieć co na myśli macie.

NIE ! Koledzy przedstawiają bezsens tych nowych zapisów i tylko o to chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yogi1984

Akurat to że to bezsens to łatwo zrozumieć i jest to logiczne ale argument typu rower do mnie nie trafia i forsowanie tego że się jednak da  tym bardziej. No nic poczekamy zobaczymy co wyjdzie z tego wszystkiego. Mam obok akurat stację veturilo to na brak roboty narzekać nie będę;-). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ale co do Ciebie nie trafia? Taki jest obecnie przepis i tyle! I masz się do niego stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
51 minut temu, yogi1984 napisał:

A ten odczyt numeru ramy to z czym porównamy że to ten rower?

 

Z niczym. Numer ramy świadczy, że to "ten rower", bo rower identyfikuje wyłącznie nr ramy. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, yogi1984 napisał:

Nie wiem co za towar bierzecie ale z tym rowerem to już ktoś poleciał😁😂. Nawet jak już ktoś będzie na tyle inteligenty i  przyjedzie na odczyt drogomierza czy tam nabicie numeru to bez DR raczej zrobić nic się nie da,no chyba że któryś WK go wyda🤫

 

Art. 81b. 1. Właściciel lub posiadacz pojazdu, pojazdu wolnobieżnego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej lub motoroweru, także niezarejestrowanego, który dokonał wymiany drogomierza, jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia wymiany tego drogomierza przedstawić pojazd w stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu wskazania drogomierza, o którym mowa w art. 81a zdanie drugie, wraz z jednostką miary.

 

yogi1984, czy teraz jaśniej ??

Edytowane przez JANUSZ60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69
W dniu 11.05.2019 o 20:13, michal_k napisał:

Rower badaniom nie podlega.

 

14 godzin temu, michal_k napisał:

Dlaczego tak twierdzisz? Podlega, zgodnie z ustawą, każdy pojazd.

Podlega... Nie podlega...

27 minut temu, JANUSZ60 napisał:

czy teraz jaśniej ??

A nie uważasz że chodzi o pojazd wyrejestrowany za granicą, przechodzący u nas badanie przed pierwszą rejestracją? Z dokumentów celnych, ubezpieczeniowych czy, nawet, z umowy kupna-sprzedaży może wynikać inny przebieg.

Jaki rower? Na podstawie nowelizacji Ustawy, bez żadnych aktów wykonawczych czepiło się paru teoretyków tego rowera, jak pijany.

Zauważcie, koledzy teoretycy, że o ile badanie możecie przejść dopiero po 01.01.2020, to "bekniecie" za cofnięcie licznika w rowerze już po 24 maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Godzinę temu, wrc69 napisał:

Na podstawie nowelizacji Ustawy, bez żadnych aktów wykonawczych czepiło się paru teoretyków tego rowera, jak pijany.

 

Akt wykonawczy nie może zmienić ustawy. A ustawę spieprzyli i jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69

Takie jest Twoje zdanie i je szanuję, choć się z nim nie zgadzam. Moim zdaniem: poczekajmy.

Jesteś "Władcą postów" i czytają Cię młodzi diagności, którzy w popłochu przeczesują Dz.U. w poszukiwaniu rodzajów badań i sposobów ich wykonania w stosunku do rowerów. Prawdziwie żenującym był dla mnie fakt rzucenia się co niektórych Kolegów (też z wysokim statusem) na ten temat z radością Reksia pastwiącego się nad świeżym boczkiem.

Nikt nie zadaje sobie pytania: Po co?

Ustawodawca chce ukrócić fakt cofania licznika. Aby stwierdzić fakt, trzeba porównać odczyt z danymi odczytów poprzednich. Po to jest CEP i dane zbierane od 2014 roku.

Z czym chcecie porównać przebiegi rowerów?

Jak te przebiegi zmieniały się w czasie?

Gdzie są rejestrowane?

Dajcie link do bazy danych.

Mając na uwadze wpisy jednego kolegi (zamierzone), któremu zabrakło chęci, może cierpliwości, do dyskusji merytorycznej i zaczął wycieczek osobistych, kończę ten temat i w dalszym waleniu się po główkach łopatkami brać udziału nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
6 minut temu, wrc69 napisał:

Ustawodawca chce ukrócić fakt cofania licznika.

I nie potrafi sklecić jednego zdania na ten temat niestety.

Też chciałbym, aby przepisy były logiczne jak Twoje rozumowanie, niestety nie są i długo jeszcze nie będą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

W ustawie pominięto słowo "samochodowego" i stąd całe zamieszanie. A tak to mielibyśmy pojazdy samochodowe + motorowery + wolnobieżne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

@michal_k zapomniałeś o przyczepach/naczepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.