Skocz do zawartości

następny termin badania


molsop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów! Czy dobrze wyznaczono następny termin badania OBT? Kraj poprzedniej rejestracji USA.

Data 1 rejestracji za granicą: 08.08.2018

Data 1 rejestracji w kraju: 08.04.2019

Data przeprowadzonego badania: 09.05.2019

Następny termin badania do: 08.08.2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało informacji o tym pojeździe - czy on czasami nie jest w " gazie " - bo czemu między rejestracją zagranica : kraj tylko niecały rok ?

11 minut temu, molsop napisał:

Data przeprowadzonego badania: 09.05.2019

Następny termin badania do: 08.08.2021

NIE ma BT dłuższych/większych jak 2 lata ! A tu 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle, diagnosta nie dopełnia do trzech lat tylko WK. Jeżeli już zostało przeprowadzone badanie to termin na 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie obt przed 1rejestracją bez określania terminu , wk dopełnia do trzech lat , a następne na dwa lata nie więcej niż 5 lat od dnia 1 rejestracji , przy założeniu ze nie ma urządzenia dozorowego  , jak jest termin roczny na następny na rok lub wyjaśnienia w wk ustalenie prawidłowych terminów

Teraz, IVVO napisał:

Na rok - USA -

Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, molsop napisał:

Data przeprowadzonego badania: 09.05.2019

Jakiego badania? Tak napisana informacja nie mówi, że ten termin określił diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada gazu i przyjechał na pozwoleniu czasowym i tablicach próbnych.Rok produkcj 2018,a reszta tak jak podałem.

Nigdy nie miałem takigo przypadku i posłuchałem rady 2 innych diagnostów,że mam dopełnić do pełnych 3 lat,choć chciałem wpisać na 2 lata od daty badania,tj.do 09.05.2021

Mam wątpliwości,dlatego poprosiłem mistrzów w tym zawodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, molsop napisał:

,że mam dopełnić do pełnych 3 lat

 

Diagnostom nie wolno dopełniac do 3 lat !!!! Takie możliwości mają tylko urzednicy w WK. My jako diagnosci możemy na max 2 lata dać termin. Gratulacje dla diagnostów którzy dopełniają do 3 lat... tak jak pisałem wg mnie do 9 maja 2021 aczkolwiek można nie ustalać i niech dopełnia do 3 lat w WK

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, molsop napisał:

przyjechał na pozwoleniu czasowym i tablicach próbnych

Na jakie badanie?

8 minut temu, molsop napisał:

posłuchałem rady 2 innych diagnostów,że mam dopełnić do pełnych 3 lat

W związku z powyższym rozumiem, że wykonałeś OBT przed 1 -rej. i to Ty wyznaczyłeś ten termin, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopełnić jak dopełnić, ale nie ma BT dłuższych jak 2 lata :wink: Tylko zastanawiam się czemu w DR  następny termin OBT dano "  na niecały rok "

------------------------------------------

źle przeczytałem data ta wynika z PC ok.:wink: A nie z DR sory .8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, molsop napisał:

Data 1 rejestracji za granicą: 08.08.2018

Po pierwsze - skąd ta data - wzięli z ubezpieczenia - powinna być 01/01/2018

1 godzinę temu, molsop napisał:

Następny termin badania do: 08.08.2021

Po drugie  - ta data też z d...

Pojazd z poza unii dostał na trzy lata - fajny WK

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie - tu też są "fajni diagności" co nie widzą problemu dla aut z USA stosowania przepisów zarezerwowanych dla aut z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Tak napisana informacja nie mówi, że ten termin określił diagnosta.

 

Adamie - a kto inny może dla takiego auta określić termin badania jak nie diagnosta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie popatrzą jaki bzdury potrafią się znaleźć w DR - robiłem już amerykańców chyba ze wszystkich stanów - oprócz Hawajów - i pierwszy raz widzę datę pierwszej rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się ze dwa razy (przysłowiowe) zdarzyło widzieć, ponieważ miałem wtedy cały komplet dokumentów łącznie z dowodem rejestracyjnym. Nie pamiętam dokładnie okoliczności, ale było to mienie, albo pojazdy personelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, blakop napisał:

Poczytaj dokładnie - tu też są "fajni diagności" co nie widzą problemu dla aut z USA stosowania przepisów zarezerwowanych dla aut z UE. 

No to wyjaśnijcie im z podaniem podstawy prawnej ze auta z usa tylko na rok ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem. Przeczytaj dokładnie cały temat.

Ten pojazd konkretnie - ten - może już dostać obecnie badanie tylko na rok. Bo jest to już kolejne OBT.

 

Natomiast teksty typu:

- okresowe bez określania terminu (?!)

- WK dopełnia badania (dla aut z USA!!)

No to już woła o pomstę do nieba. A tu żadnych zawiłości nie ma, tylko ze zrozumieniem trzeba przeczytać art. 81 PoRD.

 

Aż się ciśnie na usta pytanie, czy jak okresowe badanie można wykonać bez określenia terminu, to może można też wykonać OBT bez pojazdu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

Aż się ciśnie na usta pytanie (...)

Nie no to pytanie jest ciosem poniżej pasa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, molsop napisał:

 chciałem wpisać na 2 lata od daty badania,tj.do 09.05.2021

 

I tak byłoby OK. Jest to badanie okresowe, które normalnie przeprowadza się przed upływem 3 lat (termin - 2 lata), ale w przypadku pojazdu z USA (brak europejskiej homo) urząd nie może sam dopełnić do 3 lat, więc pojazd musi się stawić na OBT "natychmiast". Diagnosta powinien "dopełnić do 5 lat", ale nie dłużej niż 2 lata od przeprowadzenia badania.

 

Inna sprawa, że data I rejestracji mogła nie zostać wyznaczona prawidłowo, ale w przedmiotowym przypadku to nie jest problem diagnosty, ani też nie wpływa na termin badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

Diagnosta powinien "dopełnić do 5 lat", ale nie dłużej niż 2 lata od przeprowadzenia badania.

czyli ma zastosowanie Art. 81 Ustawy PoRD pkt.:

8. Przepisy ust. 6 i 7 dotyczą również pojazdów, o których mowa w ust. 6 i 7, zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą. W tym przypadku za dzień pierwszej rejestracji, o której mowa w ust. 6 i 7, przyjmuje się dzień pierwszej rejestracji za granicą.

tzn. że Ci którzy jednoznacznie pisali, że 1 rok bo z USA, są w błędzie, oj to się narobiło, takie tuzy tego forum....:silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mądrych głów tyle różnych odpowiedzi :)ale dalej jestem za 9.05.2021 czyli na 2 lata :)

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blakop napisał:

Dwa lata możesz mu dać tylko na pierwszym okresowym!!

 

I to jest właśnie to pierwsze - wykonane 09.05.2019 r.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.