Skocz do zawartości

Opisowe 15.05.2019 Kraków 13:30


pufcor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, forum bardzo mi pomogło zdać teorię więc zamieszczam dzisiejsze pytanie z 13:30 ;) 

Na badanie przyjeżdża pojazd ciężarowy, zarejestrowany jako pojazd specjalny - jest to pojazd asenizacyjny  DMC 14940kg, wyprodukowany 1.01.2007. Ciśnienie obliczeniowe wynosi 1 bar, robocze 3, normatywne 4 (nie pamiętam rodzajów szczerze). 
1. Jakie dokumenty są wymagane?
2. Jaki rodzaj badania i zakres ma zostać wykonany?
3. Jakie dokumenty wystawia diagnosta po przeprowadzonym badaniu? 

Odpowiedziałem: 
1. D. rejestracyjny + decyzja i protokół TDT na beczkę, ważne na dzień badania
2. Badanie okresowe
    Wymieniłem główne działy z załącznika 1, działu 1 dla badania okresowego. Następnie każdy z nich opisałem skrótowo - np. Układ hamulcowy - badanie na rolkach, weryfikacja wycieków, pracy układu, kompletność, kontrola przewodów hamulcowych.
3. Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym, w którym będą wpisane numery decyzji i protokołu dot. cysterny. 

Zdałem ;) Podejrzewam, że chodziło o dokument na beczkę oraz ogarnąć, że nie jest to ADR. Udało się na styk, bo następne podejście oznaczałoby ponowne zdawanie całego egzaminu, a nie samej opisówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blakop napisał:

Asenizacyjny specjalny?

 

Dawno temu tak było. Zmieniło to bodajże klasyfikacja z 2003 r.

 

49 minut temu, pufcor napisał:

Na badanie przyjeżdża pojazd ciężarowy, zarejestrowany jako pojazd specjalny

 

Czyli ktoś poświadczył nieprawdę w dokumentach, czy chodzi o zmianę rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - że kiedyś tak było, to ja wiem i zmieniło się to 26 marca 2001 roku. Tu mamy pojazd z roku 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może w pytaniu było na odwrót = przyjeżdza pojazd specjalny (wyspecjalizowany)  - zarejestrowany jako ciężarowy - jest to pojazd asenizacyjny (oczywiście gdybam) ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, IVVO napisał:

to asenizacyjne pracują na podciśnieniu

zgoda i mogą  podlegać pod dozór bo często  sa opróżniane ciśnieniowo  a nie grawitacyjnie . reguluje to rozporz 1617 z 2002 r.  wszystko zależy od max ciśnienia beczki zgodnie z rozp 1468 z 2012 r   par 1.1.g .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pufcor napisał:

Na badanie przyjeżdża pojazd ciężarowy, zarejestrowany jako pojazd specjalny - jest to pojazd asenizacyjny

Odpowiedź dobra pod warunkiem, że w pytaniu było:

Na badanie przyjeżdża pojazd ciężarowy, zarejestrowany jako pojazd specjalizowany - jest to pojazd asenizacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

zarejestrowany jako pojazd specjalizowany

 

Niemożliwe. Nie było takiej klasyfikacji w 2007 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wygrzebali pytanie sprzed 20 lat, :viva:, trochę pozmieniali . a to przecież nie SKP gdzie mylić się nie wolno.

No i jeszcze to ciśnienie , czyżby zwiększone ciśnienie opróżniania?

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 16:41, pufcor napisał:

Ciśnienie obliczeniowe wynosi 1 bar, robocze 3, normatywne 4

Coś nie halo skoro ciśnienie robocze jest wyższe od obliczeniowego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.