Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny-instalacja LPG


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Może źle szukałem ,ale nie znalazłem odpowiedzi.Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.

Przed wjazdem na badania auta z instalacją LPG,należy wykonać test szczelności na wolnym powietrzu. Co powinien zrobić diagnosta w przypadku badania zimą, przy temperaturze poniżej 0 stopni C-w instrukcji podane jest ,że detektor działa prawidłowo powyżej 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz69 napisał:

Przed wjazdem na badania auta z instalacją LPG,należy wykonać test szczelności na wolnym powietrzu

I tak trza robić , a co do temperatury w ową porę proponuję zaopatrzyć się w lepszy ręczny detektor gazu ( np. DGN–7A : temperatura pracy – od -20°C do +50°C ) i zmartwienia miną ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trzeba zrobić to trzeba zrobić i koniec kropka ;) żadnej taryfy ulgowej nie ma... tym bardziej jak zdajesz egzamin praktyczny to może cię upier... egzaminator na wejsciu jak nie sprawdzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie. Gdzie w dzienniku dokładnie napisane jest że szczelność gazu LPG sprawdza się na dworze,przed stacją ?. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapoznał się Kolega z (Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.), Załącznikiem Nr 1, Działem I, Tabelą usterek, pkt  10.5. ? chyba w natłoku wiadomości to umknęło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak będziesz pokazywał detektorem jak to "sprawdzasz" szczelność to wkładaj głęboko pod podłogę sonde bo będziesz miał zonka jak ja. Egz praktyczny , też miałem LPG, no to biore detektor i jade koło progu dookoła a Pan z TDT się mnie pyta "Sprawdza Pan czy progi dziurawe, czy sprawdza Pan szczelność?" :D Na szczęście chłop był wyluzowany i dodał "pchaj pod auto ta sonde żeby to w miare blisko przewodów było" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 13:37, cezary napisał:

a zapoznał się Kolega z (Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.), Załącznikiem Nr 1, Działem I, Tabelą usterek, pkt  10.5. ? chyba w natłoku wiadomości to umknęło :wink:

 

 

Tylko w tabeli usterek jest napisane że na wolnym powietrzu się sprawdza, a tak ogółem w tym dzienniku co kolega napisał to nie ma dokładnie napisane że na zewnątrz/przed stacją . Przeczytałem ten dziennik, załącznik i dział cały . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nausea:, czyżby "na wolnym powietrzu" a "na zewnątrz" to jakoś inaczej można zinterpretować? , nie słyszałem o skp które by nie były w pomieszczeniach, a nie, są, mobilne stacje diagnostyczne ITD, z tymże nie są one skp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

"na wolnym powietrzu"

Reasumując, jak zrobię na stacji przeciąg to będzie "wolne powietrze"?? Ewentualnie jak będzie duży wiatr to może "szybkie powietrze":?::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaraz Wam wyjdzie, że kryty basen to pływalnia na wolnym powietrzu. 

Już nie mówiąc o tym, że basen to kaczka tak naprawdę! 

:evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cezary napisał:

:nausea:, czyżby "na wolnym powietrzu" a "na zewnątrz" to jakoś inaczej można zinterpretować? , nie słyszałem o skp które by nie były w pomieszczeniach, a nie, są, mobilne stacje diagnostyczne ITD, z tymże nie są one skp. :wink:

 

Akurat z tym że powinna być szczelność sprawdzana na zewnątrz/przed budynkiem to się nie do końca zgodzę,ponieważ gdy będzie wiał silny wiatr to czujnik gazu nie wykryje wycieku gazu, i jak będzie padał deszcz to czujnik też nie spełni swojej roli i wtedy co takim samochodem wjechać do budynku po sprawdzeniu szczelności ?.a po za tym  diagnosta ma stać i moknąć . Diagności na 2 stacjach twierdzą że też by sprawdzili szczelność w budynku/na stacji a nie na zewnątrz/przed budynkiem .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Diagnostadz napisał:

 Diagności na 2 stacjach twierdzą że też by sprawdzili szczelność w budynku/na stacji a nie na zewnątrz/przed budynkiem .  

Nie jest istotne jak ci diagności twierdzą, tylko jak powinni robić.

11 minut temu, Diagnostadz napisał:

 twierdzą że też by sprawdzili szczelność

I niech nie twierdza gdzie by sprawdzili, tylko czy w ogóle sprawdzają :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Diagnostadz napisał:

a po za tym  diagnosta ma stać i moknąć 

 -  Nie "po za tym" a "poza tym". A co do moknięcia to niechaj parobka wyśle pod postacią diagnostyka z krótkim stażem. Zaiste oboje błyskotliwi, to dadzą radę! :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Diagnostadzdałem radę z serca i podpowiedziałem co, gdzie i jak, nie chcesz przyjąć do wiadomości Twoja sprawa, na egzaminie możesz trzymać się tej tezy

54 minuty temu, Diagnostadz napisał:

gdy będzie wiał silny wiatr to czujnik gazu nie wykryje wycieku gazu, i jak będzie padał deszcz to czujnik też nie spełni swojej roli

to za radą innych sprawdzisz szczelność w budynku skp, bo:

54 minuty temu, Diagnostadz napisał:

diagnosta ma stać i moknąć

no nie da rady. :faint:

a poza tym Kolega @Rafi90 co Ci napisał? czytałeś? 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjmuję radę do siebie,tylko nie do końca się zgadzam z tym co jest napisane w dzienniku i z tym co twierdzi instytucja TDT ale na egzaminie będę robił tak jak jest napisane w dzienniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz się zgadzać z tym co jest w dzienniku ustaw, ty masz na egzaminie robić tak jak jest właśnie w dzienniku, nawet jak by gradem waliło to sprawdzasz na zewnątrz. A jak już zdasz i bedziesz miał papiery to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak otworze drzwi z obu stron stacji to będzie przewiew i też będzie na wolnym powietrzu tak jak jest napisane w dzienniku .?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Diagnostadz napisał:

Ale jak otworze drzwi z obu stron stacji to będzie przewiew i też będzie na wolnym powietrzu tak jak jest napisane w dzienniku .?  

 

Poważnie mówisz? Nie wiedziałem, że jak otworzę drzwi balkonowe na taras od południa i uchylę furtę od garażu z północnej strony chałupy, to będę mieszkał na wolnym powietrzu. Kurde. po co ja tyle czasu jeździłem w Bieszczady jak wolne powietrze w domu miałem. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Diagnostadz napisał:

Ale jak otworze drzwi z obu stron stacji to będzie przewiew i też będzie na wolnym powietrzu tak jak jest napisane w dzienniku .?  

Idąc tym tokiem ... jak wiatr do jednego ucha wieje, a drugim wywiewa, to miast szarych komórek jest wolne powietrze ? ¬¬

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

to będę mieszkał na wolnym powietrzu

A opłatę klimatyczną ładujesz taką, że można by opłacić czynsz za cały miesiąc za mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.