Skocz do zawartości

Problem z DMC zespołu pojazdów w DIP


gregor6

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu bardziej idzie o to, że tabliczka mówi o maksymalnych czyli technicznych, czyli konstrukcyjnych a [F.2] / [F.3] o dopuszczalnych, czyli administracyjnych.

Takie ploty akademickie. Coś jak parametr przyczepy w dowodzie rejestracyjnym, a wartość przyczep w karcie pojazdu. Niby to samo a jednak inne.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy ktoś posiada Dopuszczalną masę zespołu do 2GNALAEK6E1162360 Chevrolet Equinox i masy przyczep

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecher myślisz, że dane ze strony producenta są niewiarygodne icon_wink.gif.37d1aacc1923477cc930217d69b57ec0.gif

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz odwrotnie. Dałem mu na przyszłość dodatkowe żródło, skoro właśnie nie różni się od strony producenta. :wink:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeszcze ja się zapytam odnoście F3 bo czasami się trafiają takie pojazdy. Co robimy jak np DMC = 2500, O1 = 1500 więc F3 = 4000 ale na tabliczce znamionowej jest np 4050 a czasami sporo więcej 4150. Jak się wpisze do DIP wartość z tabliczki to mamy za dużo parę kilko i czasami się o to WK czepia. Dodam że katalogi podają w tym przypadku przyczepkę z hamulcem 1500 więc nie można tutaj mówić o źle określone masie tej przyczepy.

 

Inny był taki w jakimś passacie po 2010r, miał klient wyciąg z homologacji, wszystkie dane jak na tacy ale w niej O1 była 1900 kg gdzie o 100kg przekraczała masę zespołu z tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej89 napisał:

ak się wpisze do DIP wartość z tabliczki to mamy za dużo parę kilko i czasami się o to WK czepia.

 

To niech się czepiać przestanie i zaznajomi z przepisem, który mówi, że podczas ciągnięcia przyczepy MMC określone przez producenta może mieć inną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej89 napisał:

Inny był taki w jakimś passacie po 2010r, miał klient wyciąg z homologacji, wszystkie dane jak na tacy ale w niej O1 była 1900 kg gdzie o 100kg przekraczała masę zespołu z tabliczki znamionowej.

 Przekraczało o 100 kg, w czym ci to nie pasowało (przeszkadzało) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mecher napisał:

w czym ci to nie pasowało

To że mój WK sobie liczy F2 + O1 i jak nie równa się F3 to jest problem, główkowanie i poprawki. Przeszkadzało to w tym że o 100kg przekraczało F3 z tabliczki znamionowej pojazdu i był opierdziel z WK. Dlatego zapytanie jak Wy rozwiązujecie takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje jak ustalił producent.

Na początku telefony, tłumaczyłem (zawsze znajdzie się jeden-jedna), jak grochem o ścianę. Póżniej tylko przez telefon regułka - Bo tak ustalił producent, zapytania proszę kierować do niego.

Póżniej nie ma telefonów, może naczelnicy tłumaczą ? 

 

 

Musisz pamiętać, jeśli zmienisz jak chce ktoś tam z Wydziału - świadomie poświadczasz nieprawdę.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrzej89 napisał:

To że mój WK sobie liczy F2 + O1 i jak nie równa się F3 to jest problem, główkowanie i poprawki.

Jak se WK życzy "z kalkulatora", toniech se WK wpisze.

TY masz wpisać z TZ a jak WK se wpisze z kalkulatora, to masz usterkę na rozbieżność danych między TZ a DR.

Jak moje WK kiedyś coś wspominało na ten temat, to zapytałem, co będzie na najbliższym OBT, jak diagnosta porówna TZ z DR. Temat jakoś sam zdechł.

Może trochę pojechałem na wyrost, ale poskutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.