Skocz do zawartości

Punkty kotwiczenia pasow


michkich

Rekomendowane odpowiedzi

W samochodzie ADR 1986r dmc 16t+ powynny byc 2 czy 3 punktowe kotwiczenie pasow? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależność pasów dwu lub trzypunktowych jest gdzieś po unijnych wytycznych rozpisana.

Z doświadczenia mogę podpowiedzieć tylko tyle, że na skrajnych miejscach w rzędach trzypunktowych się wymaga. Jest tam coś o możliwości przejścia, przeciśnięcia się między skrajnym siedzeniem a ścianką boczną, żeby zająć inne miejsca, ale co i jak, to zaiste nie wiem.

A wracając do sedna, to zacząłbym od ustalenia daty obowiązywania pasów bezpieczeństwa w samochodzie ciężarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jak to jest w przypadku samochodow osobowych do 3,5t? sa tylko 2 punktowane mocowania ? Nigdzie nie moge znalesc takiego zapisu, nie chodzi mi o daty co od kiedy, a ile punktow kotwiczacych musi posiadac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nie rozumiesz, że to właśnie od daty rejestracji danego pojazdu zależy, czy ma mieć pasy takie czy takie, albo czy w ogóle ma je mieć to wiele nie poszukasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michkich napisał:

Nigdzie nie moge znalesc takiego zapisu, nie chodzi mi o daty co od kiedy, a ile punktow kotwiczacych musi posiadac.

 

- nie wiem, może warto zacząć od tego:

DYREKTYWA KOMISJI 2000/3/WE z dnia 22 lutego 2000 r. dostosowująca do postępu technicznego dyrektywę Rady 77/541/EWG odnoszącą się do pasów bezpieczeństwa i urządzeń przytrzymujących w pojazdach silnikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

"Minimalna liczba punktów mocowania

4.3.1.    Dla miejsc z przodu pojazdu - należy zapewnić dwa punkty mocowania dolne i jeden punkt mocowania górny.

4.3.1.1.     Dla miejsc środkowych z przodu - dwa punkty mocowania dolne są uważane za wystarczające kiedy szyba przednia znajduje się poza strefą odniesienia określoną w załączniku II do dyrektywy 74/60/EWG. W odniesieniu do punktów mocowania szyba przednia traktowana jest jako należąca do strefy odniesienia, kiedy może dojść do kontaktu statycznego z systemem próbnym według metody opisanej w niniejszym Załączniku.

4.3.1.2.     W drodze odstępstwa od ppkt 4.3.1. i 4.3.1.1. oraz do 1 stycznia 1979 r., każde miejsce centralne może być wyposażone w tylko dwa punkty mocowania.

4.3.2.     Dla miejsc tylnych wymagane są dwa punkty mocowania dolne i jeden górny, lecz jeżeli nie można zainstalować górnego punktu mocowania, tak jak w niektórych samochodach typu kabriolet lub z otwieranym dachem, dopuszcza się dwa dolne punkty mocowania.

4.3.3.     Dla wszelkich innych siedzeń, z wyłączeniem siedzeń składanych, wymagane są dwa dolne punkty mocowania pasów.

4.3.4.    Dla siedzeń składanych nie wymaga się punktów mocowania pasów. Jednakże jeżeli pojazd ma punkty mocowania pasów dla takich siedzeń, to punkty te muszą spełniać wymogi określone w niniejszej dyrektywie."

Odpowiedz uzytkownika blakop zostawie bez komentarza..

Temat do zamkniecia.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez michkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie ma czego komentować.

Zauważ, że temat zacząłeś od pytania o pojazd niemalże historyczny, dla którego pewne dyrektywy mogą wcale nie mieć zastosowania.

Bo ja np. mam malucha bez tylnych pasów z 1986 roku i jakoś przeglądy przechodzi, a wg wklejonej dyrektywy pasy z tyłu obowiązkowe - no to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 21.05.2019 o 17:49, blakop napisał:

Bo tu nie ma czego komentować.

Zauważ, że temat zacząłeś od pytania o pojazd niemalże historyczny, dla którego pewne dyrektywy mogą wcale nie mieć zastosowania.

Bo ja np. mam malucha bez tylnych pasów z 1986 roku i jakoś przeglądy przechodzi, a wg wklejonej dyrektywy pasy z tyłu obowiązkowe - no to jak?

 

Jeżeli fabrycznie nie było punków kotwiczenia pasów to nie są wymagane.  Oczywiste.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.