Skocz do zawartości

Komar 2350. Ilość cyfr w numerze ramy.


michal_kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam możliwość kupienia komara 2350.Ale coś mi nie pasuje. w starym dowodzie numer ramy jest 94736, , na ramie jest 947/36. Niby doczyszczony do starego oryginalnego lakieru tak że widać że to faktycznie jest ukosnik a nie niedobita 7 czy krzywa 1. Z tym że z tego co kojarzę i już się rozglądam to komary miały 6 cyfr w numerze nie 5. Spotkaliscie się z takim numerem na komarach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale ja mam rometa ogar 200 z silnikiem jawki i numer w dowodzie jest 6 cyfrowy natomiast na ramie jest 8 cyfr. Pierwsze dwie są w kwadratowym wgłębieniu i są to 2 ostatnie cyfry roku produkcji a następnie po nich 6 kolejnych cyfr. W dowodzie jest wpisanych 6 cyfr bez tych 2 pierwszych. Motorower od nowości u nas i taki sam był numer na starym takim szarym dowodzie jednostronicowym gdzie z drugiej były tylko pieczątki na przydział paliwa czy coś takiego jak to mi tato opowiadał.

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ja mam motorynkę i jest podobnie, pierwsze dwie cyfry to oznaczenie roku produkcji kolejne 6 to numer ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macie rację w romet ogar 200, 205 tak jest ze pierwsze 2 cyfry  to rok produkcji. Ale tu nic nie ma przed. 

PART_1558431198723.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blakop napisał:

Mogę przyjechać się przejechać?? :)

Możesz czemu nie , obecnie wymaga wyczyszczenia gaźnika (nie mam czasu się tym zająć i Romet "Pony" 50M2 wylądowała ponownie w piwnicy czekając na lepsze czasy), a jak jechałem w tym roku na przegląd to ledwo dojechałem , ale przyjemnie się jechało . No i oczywiście każdy kierował wzrok na mnie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaralem się o wyciąg z wpisu do rejestru. Teraz już wogole masło maślane. 1 czy /.... 

IMG_20190522_083509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem w Komarze "/". Na moje oko to niedobita "7". Ale również na moje oko trzecia to "7", więc jest niezgodność z dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michal_kubek napisał:

 Z tym że z tego co kojarzę i już się rozglądam to komary miały 6 cyfr w numerze nie 5.  numerem na komarach? 

Powinien mieć 6 ew 8

16 godzin temu, kurant2000 napisał:

Zgadza się ja mam motorynkę 

ja tez , m.in

20190519_161532.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy oko. Ale : " trytytki " trzymające przewody elektryczne osobiście założył bym czarne , bo te białe po " mojemu " za mocno rzucają się w oczy ( no takie jest moje zdanie ). Ogólnie Git :wink::ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i słabsze, ale nawet tych jakoś nie widać na drogach. Moja jest zarejestrowana i ma opłacone OC, czasami jadę na miasto i otrzymuję pozdrowienia od motocyklistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może, tylko na pewno! 

Powszechnie wiadomo, że niebieskie są szybsze :)

Ja tam miałem niebieską... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te seledynowe - to w jakim przedziale się znajdowały - bo właśnie taką miałem - te czerwono-pomarańczowe i niebieskie to "wymiękały" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt u nas takiej nie miał. Ja i kolega mieliśmy najszybsze na osiedlu. Obie niebieskie. 

 

Natomiast mam wrażenie, że te powyższe nie mają oryginalnego lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pokombinować z zębatkami - żeby być najszybszym, nie wspomnę o trzecim szlifie i powiększonych okienkach w cylindrze, a i dyfuzor w ukł. wydechowy się montowało ( " kupę " lat temu w Samochodówce miałem takiego ( nauczyciela ) co prowadził dodatkowo sekcję kartingową -  to nawet montował elektroniczne ukł. zapłonowe zamiast klasycznych z przerywaczem " i to był nauczyciel z powołania "  ):icon_wink:

A dzisiaj,  ehhhh......... takich nauczycieli/wykładowców można na palcach tylko policzyć.:nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blakop napisał:

Powszechnie wiadomo, że niebieskie są szybsze 

No masz, a myślałem, że żółte  szybsze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blakop napisał:

Natomiast mam wrażenie, że te powyższe nie mają oryginalnego lakieru. 

Masz dobre wrażenie , ale moja jak widzisz ma widelec w oryginalnym kolorze, reszta już nie.

Miałem jeszcze ten model , ale już poszła do klienta - ale się cieszył. W tej motorynce to tylko stopka ma jeszcze oryginalny lakier

IMG_0648.thumb.JPG.57026bb013cec65506356472141ba380.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.