Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód rej. po USZ


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, aboz napisał:

Ale ten przepis obowiązuje od 01.10.2018 r., a sytuacja jest z czerwca 2018.

a nie  od 4 czerwca 2018 r., D.957 z maja 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Art. 17. 1. Do czasu wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających przekazywanie informacji do centralnej ewidencji pojazdów o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) oraz o informacji o jego zwrocie w sposób, o którym mowa w art. 132 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą:
1) art. 38, art. 129 ust. 2 pkt 2, art. 129b ust. 3 pkt 2, art. 132, art. 134 i art. 134a ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, stosuje się;
2) art. 129 ust. 2 pkt 21 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, nie stosuje się.

Zgodnie z komunikatem MC, wdrożenie nastąpiło 01.10.2018 r.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 12:25, Paprock napisał:

Albo inaczej, czy zatrzymanie dowodu przez SKP równa się jego zablokowanie?

Znalazłem troszkę czasu i pozwoliłem sobie zadzwonić do " źródła " czyli ( Help Desk COI ) z informacji, które uzyskałem wynika, że tylko służby mają taki " przywilej " zablokowania/wirtualnego zatrzymania DR ( usterka [USZ] nie przyczynia się do zablokowania/wirtualnego zatrzymanie DR ).

:wink:926160033_wirtu.zatrz_DR.JPG.0c44c48da0e5f706c8c4706d7ef9ad8c.JPG

A teraz można śmiało jechać na ryby .:)

 

  • Piwo 2
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta informacja potwierdziła tylko to co myślałem od początku:-),że skoro info nie mamy o zatrzymaniu to i takowego wysłać nie można. Dalej pozostanę że przy poprawce DR oddać mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, blakop napisał:

Nie potrafią, więc nie chcą.

Dokładnie Cepik też nie che nie potrafi zastanawia mnie co w przypadku ponownego zatrzymania dowodu rej. i wysłania tym razem do Urzędu i po badaniu poprawkowym  odblokują ? :)

6 godzin temu, leski66 napisał:

Znalazłem troszkę czasu i pozwoliłem sobie zadzwonić do " źródła " czyli ( Help Desk COI ) z informacji, które uzyskałem wynika, że tylko służby mają taki " przywilej " zablokowania/wirtualnego zatrzymania DR ( usterka [USZ] nie przyczynia się do zablokowania/wirtualnego zatrzymanie DR ).

:wink:926160033_wirtu.zatrz_DR.JPG.0c44c48da0e5f706c8c4706d7ef9ad8c.JPG

A teraz można śmiało jechać na ryby .:)

 

Wynika z tego że dowód musiał być zatrzymany ponownie przez służby tylko skąd Wydział Komunikacji Kraków wiedział kto zatrzymał dowód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziały zaiste widzą więcej, bo stacje to przecież nic o zatrzymaniu nie wiedzą. Może być tak, że w cepie zawarta jest informacja przez kogo, co i dlaczego.

Poza tym, do rodzimego WK spływa policyjna notatka z całego zajścia jeżeli już doszło do zatrzymania.

Na jakich przyjechał blachach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 :OK: przede wszystkim za ryby, ale i za dociekliwość.

p.s. ja z rybami jako że jestem wędkarz rzeczny (wiślany)  na razie z przyczyn wiadomych dłuuuugo nie powędkuje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Paprock napisał:

do rodzimego WK spływa policyjna notatka z całego zajścia jeżeli już doszło do zatrzymania.

 

To tylko radosna twórczość policjantów, nie mająca nic wspólnego z obowiązującymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ogólne słownikowe wpisy typu "zagrożenie bezpieczeństwa" i kto wprowadził typu "policja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Właściciel był znowu i trochę wiem  więcej Urząd,Policja nie odblokują dowodu bo nie potrafią bo był zatrzymany przed zmianami i oddany właścicielowi przez zmiennika po usunięciu usterki po kilku godzinach. Diagnosta ma pisać do Cepik o odblokowanie a nie urząd,właściciel itp. Pojazd nie do przerejestrowania do wyjaśnienia sprawy.Oczywiście klienta wściekłość nie będę opisywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hudy05 napisał:

Diagnosta ma pisać do Cepik o odblokowanie a nie urząd,właściciel itp

Ale dalej nie kapuję dlaczego to diagnosta ma pisać np. do Cepik skoro usterka [USZ]  odkąd działa CEP2 nie przyczynia się do zablokowania/zatrzymania wirtualnego DR , zostało to wyjaśnione przez ( serwisanta technicznego z Help Desk COI ) .:? Po mojemu coś tam jest dobrze namieszane . 8/ Myślę , że można ustalić co naprawdę blokuje ten DR i od tego trzeba zacząć.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W dniu 25.05.2019 o 14:12, leski66 napisał:

Znalazłem troszkę czasu i pozwoliłem sobie zadzwonić do " źródła " czyli ( Help Desk COI ) z informacji, które uzyskałem wynika, że tylko służby mają taki " przywilej " zablokowania/wirtualnego zatrzymania DR ( usterka [USZ] nie przyczynia się do zablokowania/wirtualnego zatrzymanie DR ).

Tak było w miesiącu Maju.

Na początku tamtego tygodnia mój zmiennik uznał stan techniczny pojazdu, za zagrażający w BRD i dał usterkę [USZ], klient w miarę szybko uporał się z usterką i wrócił na SKP w celu odbycia poprawkowego BT.

DR po zatrzymaniu nie został od razu wysłany ze stosownym zaświadczeniem do WK, więc przy pozytywnym ( poprawkowym BT ) zmiennik opieczętował go stosowną datą NBT, wstawił pieczątkę i nieświadomemu klientowi ( całej sytuacji ) oddał ten zatrzymany DR 8/.

Po paru dniach " wściekły  klient " zjawia się na SKP i co się okazuje :

DR w CEP wisi jako zatrzymany, mimo pieczątki i pozytywnego badania ( poprawkowego ).

Do czego zmierzam :

- ano do tego, że my na SKP dając usterkę [USZ] : też ZATRZYMUJEMY wirtualnie DR.

Po telefonicznej rozmowie ( dosłaniu stosownych zaświadczeń, " bombonierek, kaw "  itp. :silent:) w odblokowaniu wirtualnym pomogła Pani ( Mariola ) z " rodzimego - mojego " WK, nie wiem,  jakby to skończyło się gdyby DR był wydany przez inne WK. :silent:

Wiem, że zatrzymany DR trzeba niezwłocznie odesłać do WK - były na ten temat " epopeje ", ale się zdarzyło.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po USZ dopisując w uwagach "zatrzymano dowód rejestracyjny numer..." następuje zablokowanie tegoż dowodu w podobny sposób jak OKRD . No proszę jaką władze mamy na tych SKP. I piszą tu niektórzy że diagnosta to nie szeryf. A więc kto ??? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież w ostatnim zdaniu @leski66 wyraźnie zapodał, co nie!  :meditate:

 

 A może znajdzie się chętny, co sam sobie swój dowód zatrzyma celem przećwiczenia? :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Paprock napisał:

A może znajdzie się chętny, co sam sobie swój dowód zatrzyma celem przećwiczenia?

Niestety nie jestem posiadaczem pojazdu w tak złym stanie technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję prześledzić w CEP swoje ( rejestrowe pojazdy ) z [USZ] - oczywiście jeden warunek :

- DR nie wysłany do WK a oddany ( po poprawce ) właścicielowi - zaznaczę, żeby nie było : TAK SIĘ NIE ROBI ! " co nie ":wink:

Trza po takiej usterce [USZ] DR wysłać niezwłocznie do WK !

 

51 minut temu, Paprock napisał:

A może znajdzie się chętny(...)

Nie trza szukać, zmiennik mój to już przetestował :silent:

Ps " portki miał pełne " :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Dobrze, że się dobrze skończyło (...)

" Szczęście ", że tak. Powiem prawdę, żeby było to inne WK ( bo na podstawie poprawki po [USZ] oni tylko mogą odblokować - oddając fizycznie DR ) to........ mogło być niewesoło. :wink:

Także przestroga coby DR po [USZ] wysyłać niezwłocznie do WK ! - bo i tak elektronicznie/wirtualnie jest zatrzymany w CEP i na nic się zda poprawkowe badanie bez " odblokowania ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, leski66 napisał:

wysyłać niezwłocznie do WK !

 

I tak to należy tłumaczyć klientowi - DR został wysłany ...

choćby leżał jeszcze w szufladzie na SKP

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, czy dobrze rozumiem, diagnosta po badaniu technicznym z wynikiem negatywnym ma obligatoryjny obowiązek zatrzymać dowód rej, czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.