Skocz do zawartości

Negatyw za brak tabliczki znamionowej


zablocki-michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Miesiąc temu przyjechała do mnie przyczepa na przegląd okresowy po raz pierwszy.  Dostała negatywa za brak tabliczki znam.. Dziś przyjechała na poprawkę ze skierowanie. Pyt 1 - czy mogłem wtedy zrobić DIP czy dopiero teraz? Pyt 2 - czy mogę zrobić teraz bad pierwsze okresowe i tylko w uwagach wpisać nr skierowania itd?

Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dip to od razu  sie daje do badania

a teraz to trzeba i tak od nowa badanie robić bo miną termin 14 dni  stuknąć tabliczke jeśli jest decyzja  i dopiero  badanie okresowe przed pierwszą rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na podstawie skierowania trza " nabić " i zamontować TZ do tej przyczepy ( Inne czynności ) i w uwagach opisać na jakiej podst. i gdzie zamontowano :wink:, niby piszesz , że :

26 minut temu, zablocki-michal napisał:

przyjechała do mnie przyczepa na przegląd okresowy po raz pierwszy

To co wtedy nie wystawiłeś Dip-u, albo inaczej to jakie badanie wykonałeś ? A jakie dokumenty teraz przedłożył klient i o co wnioskuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zablocki-michal napisał:

Miesiąc temu

Po pierwsze po miesiącu nie ma poprawki tylko okresowe.

Po drugie Dip wypełniasz do okresowego po raz pierwszy, czyli do negatywa również,,,

2 minuty temu, leski66 napisał:

na podstawie skierowania trza " nabić " i zamontować TZ

To nie jest skierowanie, lecz decyzja ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Dip zrobiłem od razu i ze starostwa dzwonią i opr... ze dopiero teraz mam zrobić  go. Najpierw zrobiłem dodatkowe - tabliczkę a  później okresówkę i znowu dip.

Dzięki za odp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zablocki-michal napisał:

ze starostwa dzwonią i opr... ze dopiero teraz mam zrobić

Co władza to władza,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JANUSZ60 napisał:

To nie jest skierowanie, lecz decyzja ,,,

" Moje " WK skierowanie wystawia jak idzie o samą TZ, a jak wchodzą w grę cechy ( numer i TZ ) to wtedy mam w ręku decyzję. :wink: A czemu ? Odpowiem nie wiem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby się ktoś z WK wypowiedzieć, gdyż faktycznie decyzja na nadanie cech identyfikacyjnych różni się kapkę od zgody na wykonanie TZZ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, leski66 napisał:

Na pewno na podstawie skierowania trza " nabić " i zamontować TZ do tej przyczepy ( Inne czynności ) i w uwagach opisać na jakiej podst. i gdzie zamontowano :wink:, niby piszesz , że :

To co wtedy nie wystawiłeś Dip-u, albo inaczej to jakie badanie wykonałeś ? A jakie dokumenty teraz przedłożył klient i o co wnioskuje ? 

Przy pierwszym razie. Badanie okresowe po raz pierwszy z wynikiem N plus Dip, za który dostałem opr od starostwa ze nie mażna tak. Teraz na podstawie Decyzji jak któryś kolega słuszne mnie poprawił wykonałem badanie na zamontowanie tabliczki, pózniej Okresowe po raz drugi z uwagi na termin i znowy Dip

32 minuty temu, JANUSZ60 napisał:

Po pierwsze po miesiącu nie ma poprawki tylko okresowe.

Po drugie Dip wypełniasz do okresowego po raz pierwszy, czyli do negatywa również,,,

To nie jest skierowanie, lecz decyzja ,,,

Wiem, że nie poprawka tylko tak napisałem. Zrobiłem dip 2x, a skierowanie to przejęzyczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej, zwanej dalej „tabliczką zastępczą” - par. 39 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.

 

6 minut temu, zablocki-michal napisał:

za który dostałem opr od starostwa ze nie mażna tak.

 

Mogłeś poprosić o podstawę prawną.

 

7 minut temu, zablocki-michal napisał:

wykonałem badanie na zamontowanie tabliczki

 

To nie jest badanie, lecz inne czynności.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A wracając do " skierowań " ( no tak jest napisane na dokumencie ) na wykonanie TZ :wink: To co ? Zawsze musi być decyzja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to częsty wypadek iż brakuje TZ przy pierwszym / przyczepy, naczepy/  - i robię normalne przed +DIP z wynikiem negatywnym - jeszcze nie miałem jakiegoś telefonu z WK z pretensjami w tej sprawie - decyzja z WK - wykonanie TZZ i poprawkowego do pierwszego - spokojnie w 14 dni się wyrabiamy - to tylko zależy od zaradności klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze odp.wychodzi na to, że zrobiłem wszystko jak należy. dodam że jestem młodym diagnostą, a w razie wątpliwości, nie mam kogo podpytać.

Mam jeszcze jedno pytanko. Przy jakich badaniach nie określa się wyniku badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, leski66 napisał:

To co ? Zawsze musi być decyzja ?

 

A przepis czytałeś? Zacytowałem jego fragment, ale powtórzę "wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej". Nie ma mowy o żadnych skierowaniach (to nie badanie). Ma być ZGODA W DRODZE DECYZJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas wygląda to tak - oczywiście to nie cały dokument tylko jego wycinek 

 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InkedSkan_20190523_LI.jpg

1 minutę temu, leski66 napisał:

A tak to " skierowanie " na samą TZ  wygląda : ( i oczywiście wykonywałem i umieszczałem TZ

Skąd Ty taki wzorek wyciąłeś - to z przed kilku lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, IVVO napisał:

Skąd Ty taki wzorek wyciąłeś

Z segregatora ( datowany jak widać 06.05.2019r) :? Czyli " moje " WK .......:silent: No i oczywiście ja, ten , który wykonywał i umieszczał TZ:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 minuty temu, fuks napisał:

taka czysta ciekawość

 zablocki-michal: czy klient z tym kwitem na wykonanie TTZ przyjechał z PC i czerwonymi blachami ?

Decyzja ze starostwa oraz DR niemiecki. 

Edytowane przez zablocki-michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 - współczuję Ci, gdyż z zamieszczonego kawałka papieru wynika (bo to nawet wstyd dokumentem nazwać), że podlegasz pod WK, w którym pracują imbecyle bez grama wiedzy :(

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.