Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

 

19 godzin temu, Paprock napisał:

 i samozwańcze osądy o wpływie przebiegu na bezpieczeństwo?     

 

Sory ale mnie to zdanie gryzie....bad.tech pojazdu wykonuje organgoleptycznie, Jeżeli stawiam podpis i daje wynik pozytywny to nie przebieg jest tu wyznacznikiem,ale stan tech pojazdu. Czyli nie przebieg ale warunki eksploatacyjne i techniczne  mają wplyw na bezpieczeństwo. Pojazd o niższym przebiegu może mieć więcej mikropęknięc ramy, większe naprężenia połączeń itd. I nie są to samozwańcze osądy ale doświadczenie z innej pracy gdzie bad pojazdu i dopuszczenie do ruchu jest obwarowane szeregiem innych, a nie tylko diagnostycznych badań.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 13:34, Demart napisał:

Żeby zaraz auto konfiskować to już jest jakiś absurd.

Jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, jest dowód rzeczowy, to należy go zabezpieczyć. Ot i cała filozofia. Wiem, że to jest uciążliwe, zwłaszcza w sytuacji pomyłki, ale dzięki takim zabiegom nie umyka nawet drobna próba fałszerstwa.

 

W dniu 18.01.2020 o 13:34, Demart napisał:

ktoś te koszty będzie musiał pokryć,

Pan płaci, pani płaci. W przypadku zamknięcia postępowania w prokuraturze ze względu na brak znamion przestępstwa, dowody są zwracane ich prawowitym właścicielom bez kosztów.

 

W dniu 18.01.2020 o 13:34, Demart napisał:

a jak okaże się że diagnosta babola strzelił to podejrzewam że bez sądu się nie obejdzie i diagnosta za to beknie, a nieomylny nikt nie jest.

Po to jest dochodzenie, żeby zweryfikować stan faktyczny. Za błędy i pomyłki nikt nikogo nie będzie ciągał po sądach. To nie przewiercona rura z gazem, która uśmierciła osiem osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aboz napisał:

Za błędy i pomyłki nikt nikogo nie będzie ciągał po sądach.

 

Jeśli się okaże, że przez pomyłkę np. diagnosty właściciel nie mógł korzystać z pojazdu przez X dni, do tego Y czasu spędził na przesłuchaniu itd. - to będzie w stanie wykazać swoją stratę i dochodzić roszczeń na drodze cywilnej (zwłaszcza jeśli na ten czas wynajmie sobie samochód zastępczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało precyzyjnie się wyraziłem, ale chodzi mi o postępowanie prokuratorskie. Sprawy cywilne rządzą się innymi prawami. I nie byłbym pewien co do rozstrzygnięcia. W urzędach pomyłki się zdarzają równie często, a nie słyszałem, żeby był nawał spraw cywilnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że przestępstwo dotyczy "cofania drogomierza" lub "ingerencji w  prawidłowość jego pomiaru" - czyli wykonania lub zlecenia czynności, która jest umyślnym działaniem -nie omyłką,  żeby to udowodnić - tak myślę -   droga sądowa daleka.... a Sądy mają co robić :(

 

 
 

Jaka będzie odpowiedź na pytanie "Czy przepisał Pan rzeczywisty stan licznika, czy stan licznika zanotowano zgodnie z przepisami, jaki był w chwili badania stan wskazania drogomierza"  według mnie " nie jestem w stanie sobie przypomnieć" i to będzie zgodne z prawdą bo niby jak skoro nie robimy dokumentacji fotograficznej - a jak odpowie właściciel/użytkownik pojazdu? to przepis do nikąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboz napisał:

Jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, jest dowód rzeczowy, to należy go zabezpieczyć. Ot i cała filozofia. Wiem, że to jest uciążliwe, zwłaszcza w sytuacji pomyłki, ale dzięki takim zabiegom nie umyka nawet drobna próba fałszerstwa.

 

 

Wszystko ładnie i pięknie o trzy tysiące nikt raczej licznika nie cofa dlatego jestem ciekaw co będzie jak przy ekspertyzie wyjdzie że jednak był cofany, a gość go nie cofał bo auto kupił z drugiej ręki i co wcześniej się działo tego nikt nie wie. Jak tak będzie to oskarżą obecnego właściciela? Bo przecież daty cofania to raczej nie ustalą. A po za tym jeszcze niedawno było to legalne. Będzie musiał udowodnić że on tego nie cofnął? Tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Demart napisał:

Będzie musiał udowodnić że on tego nie cofnął?

 

To prokurator musi mu udowodnić, że cofnął. Na dodatek - że cofnął w czasie obowiązywania przepisu z KK.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, michal_k napisał:

 

To prokurator musi mu udowodnić, że cofnął. Na dodatek - że cofnął w czasie obowiązywania przepisu z KK.

 

To jak tak to działa to jeszcze ok. Nie miałem nigdy styczności to nie wiem i w sumie to lepiej na własnej skórze tego nie doświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Demart napisał:

A po za tym jeszcze niedawno było to legalne.

Nie było, ale prokuratorzy niechętnie podejmowali się wszczęcia postępowań. Trzeba było udowodnić oszustwo z art. 286 K.K., a mało kto to zgłaszał. A nawet jak ktoś zgłosił, to trudno było wytypować sprawcę. Niemniej jednak wyroki w sprawach za kręcenie liczników zapadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 16:45, sdi krzysztof napisał:

,do wczoraj pisałem tys ..z jakimś tam haczykiem bo czy ten haczyk na przebiegu ma wpływ na bezpieczeństwo

To bardzo źle postępowałeś, bo w przepisach nigdzie nie ma zapisu, że należy wpisać przybliżony odczyt licznika.

Cytat

bad.tech pojazdu wykonuje organgoleptycznie,

Daleko posunięte uogólnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎ ‎2020‎-‎01‎-‎20 o 09:58, Paprock napisał:

Źródło: Związek Dealerów Samochodów... ?!? na pewno samochodowych bo te wnioski  "Celem odczytu jest wpisanie faktu wymiany licznika""wymiana licznika bez przyczyny stanowi ingerencję w prawidłowość pomiaru' "Konieczność wymiany licznika w samochodzie z powodu jego awarii to zjawisko niezwykle rzadkie. Można powiedzieć śladowe" to takie raczej dyskusyjne.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek.g napisał:

Czy coś drgnęło odnośnie korekty przebiegu

Nie wiem na jakim programie pracujesz,ale w patronacie się da. Wystarczy zrobić korektę poprzez wcześniejszą wersję i CEP łyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary

Podejście do "apki" bardzo ładnie scharakteryzowałem w ostatnim temacie działu ADR.

Być może spotkamy się kiedyś na forum "Kasjerów z Insektów". Któż to wie. Gdybyś mnie poszukiwał, to będę używał nicka "Pajonk all Bzyka". Tak, wiem, że nie przez "n". :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos odczytu - wczoraj podjechał klient z PP za brak OBT - zasysam z CEP a tam odczyt przez władzę 2312593 - i ni jak się to miało nawet jak by się pomylił bo fizycznie 260 z hakiem - klient pojechał odblokować i lipa - władza nie jest władna poprawić kolegę policmajstra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nesiasps napisał:

Konieczność wymiany licznika w samochodzie z powodu jego awarii to zjawisko niezwykle rzadkie. Można powiedzieć śladowe

 

Są pojazdy, w których liczniki padają nagminnie i nie mam tu na myśli liczników w ciągnikach Ursus, które działają max 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Są pojazdy, w których liczniki padają nagminnie i nie mam tu na myśli liczników w ciągnikach Ursus, które działają max 2-3 lata.

niom, 3 lata lub ciut ponad 1000 mtg i jak nie linka to przekładnia przy silniku, jak nie przekładnia to obrotomierz a w nim jest drogomierz.

 

 

Godzinę temu, IVVO napisał:

Tak a propos odczytu - wczoraj podjechał klient z PP za brak OBT - zasysam z CEP a tam odczyt przez władzę 2312593 - i ni jak się to miało nawet jak by się pomylił bo fizycznie 260 z hakiem - klient pojechał odblokować i lipa - władza nie jest władna poprawić kolegę policmajstra 

znaczy się policjanty wklepali przy zabieraniu DR i wystawianiu PP stan licznika do CEPa?
Trochę spora rozbieżność.

A jak byłoby gdyby drogomierz nie wskazywał poprawnych danych - stare auto i np górna część cyferek się nie świeci? Brak możliwości odczytu. Dołóżmy brak OBT od pół roku (takie dłuższe ;)  ). 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.