Skocz do zawartości

Ilu z was myślało nad zmianą pracy


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu z was diagnostów myślało nad zmianą pracy, tzn zaprzestanie wykonywania zawodu diagnosty.

 

Branża ta sama, ale zarobki nieco wyższe, firmowe auto, zero kasy pod stołem i inne zalety.

 

Duża firma, nie mikro przedsiębiorstwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lato8 napisał:

Branża ta sama, ale zarobki nieco wyższe, firmowe auto, zero kasy pod stołem i inne zalety.

Co to za zawód ? Brzmi interesująco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale związane jest to ze zmianą branży, bo zdecydowana większość firm z branży motoryzacyjnej to firemki zatrudniające po kilka lub kilkanaście osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem wielokrotnie, ale nie ze względu na zmianę zawodu bo lubię tą pracę.
Naciski i płaca nie adekwatna do wykonywanej pracy to chyba jedyne czynniki zmuszające do takich przemyśleń.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja nie myślę bo nikt mnie nie naciska a pozatym szykuje się podwyżka. Tak na przyszłość zabezpieczę się chyba tylko inż. przed Imieniem i Nazwiskiem . Pare lat, a kiedyś może być to przepustka do fajnej roboty gdyby się diagnostowanie stało uciążliwe. Oczywiście kierunek związany z motoryzacją :hooray:

Dla męczących się czy to w tej czy innej pracy to mogę powiedzieć tylko że nie ma co narzekać tylko szukać innej i nie bać się zmiany kierunku w życiu, bo chodzić tylko po to żeby minęła dniówka i do domu to droga do nikąd

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Tak na przyszłość zabezpieczę się chyba tylko inż. przed Imieniem i Nazwiskiem .

nie chwaląc się też mam inż. i mgr ale na pieczątce nie mam bo nie chciałem. Wolałem samo imię i nazwisko. Myślisz @Rafi90 że to coś da ??? Lepszy prestiż ??? Swoją drogą też nie planuje zmiany bo po co... stare trupy mi nie przyjezdzają na przeglądy, no może wyjątkowo parę sztuk się pojawiło... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mike_van_mik napisał:

nie chwaląc się też mam inż. i mgr ale na pieczątce nie mam bo nie chciałem. Wolałem samo imię i nazwisko. Myślisz @Rafi90 że to coś da ??? Lepszy prestiż ??? Swoją drogą też nie planuje zmiany bo po co... stare trupy mi nie przyjezdzają na przeglądy, no może wyjątkowo parę sztuk się pojawiło... ;)

Momento momento. Nie myślę tutaj o tym żeby robić inż po to żeby pracować na stacji, mam na myśli urząd/ instytucje / cokolwiek inne gdzie brak wyższego odrzuca moją kandydaturę na starcie. Myślę na kiedyś bo rynek motoryzacyjny przyspiesza i mogą pojawić się za kilka lat różne ciekawe alternatywy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha o to ci chodzi ;) pożyjemy zobaczymy, może będzie jakaś ciekawa alternatywa ;) swoją drogą kolego nie cytuj w całości bo moderator będzie zły i będzie krzyczał :silent:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leski66 napisał:

@Rafi90

Ciekawi mnie co pisarz ..... miał na myśli, używając tą kropeczkę w swoim poście ( . ) ?  :wink:

 

Zacytowałem post drugi raz, coś się pochrzaniło więc stwierdziłem że kropka będzie ok  ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal napisał:

Ja porzuciłem ten bajzel..........

Jacku, pochwal się, co robisz? Może i ja zmienię profesję :D

 

Edytowane przez baca9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ponad cztery lata nie jestem diagnostą. Miałem wyjechać tylko na dwa miesiące dorobić trochę kasy no i się przeciagnęło. Czasem mam ochotę wrócić do kraju i do zawodu diagnosty bo od strony praktycznej bardzo to lubiłem ale wystarczy jeden telefon do zmiennika, który ciągle pracuje na mojej starej stacji i ochota mija. Przez te cztery lata tyle sie też zmienilo w przepisach że musiałbym startować od zera. Dodatkowo w Polsce zniechęcają mnie przepisy typu przerost formy nad trescią i mentalność klientów. Chyba już zostanę tylko przy mechanice. 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że z branży odchodzą Diagności, a niejednokrotnie ich miejsce zasilane jest " diagnostykami ". :?

" Faktycznie " bajzel jest, że szkoda słów.

Mam nadzieję, że ( jednemu ) z " przewodnich "  forumowiczów po głowie nie chodzi taki plan.

No chyba, że tak bardzo chce żebym go odwiedził i ( przemówił do rozsądku ). :stroke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem groźbę wyrzucenia z pracy, bo mam za dużo N i odmawiam OBT różnych szemranych wynalazków, które koledzy ze stacji podbijali bez mrugnięcia okiem...

No nic trzeba przejrzeć oferty pracy i najwyżej wrócić do mechanikowania, bo w tym zawodzie jeszcze długo nie będzie miejsca na normalność ?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czolgista napisał:

Ja dziś miałem groźbę wyrzucenia z pracy...

Jeśli Twój szef Ci tak powiedział to musi być naprawdę głupi i nie znać przepisów . Dużo więcej ma do stracenia On niż Ty ? Trzeba było mu delikatnie zasugerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafi90 napisał:

Jeśli Twój szef Ci tak powiedział to musi być naprawdę głupi i(..)

Dlaczego głupi ? Po prostu przedsiębiorczy. Skoro klient twierdzi ,że jego pojazd jest sprawny , a diagnosta się czepia ,to przecież zawsze racja jest po stronie klienta .Odkąd pamiętam takie jest stanowisko szefostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.