Skocz do zawartości

Traktor SAM obliczenie masy przyczepy


DiagSL

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, IVVO napisał:

czy ktokolwiek widział kiedyś traktor -SAM - ja nie - nie mówimy tu o "ESACH"

 

A skąd wiesz, że ciągnik z tego tematu nie jest SAM-em? Na Podhalu sporo tego jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Na Podhalu sporo tego jeździ.

W Beskidzie Śląskim również, popularnie nazywa się je „łunochodami” . Św. P. żony dziadek takie produkował i sprzedawał  w latach 60, 70 i 80-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramą spawana części z Gaza itp.

 

a czy mogę mu naprzyklad wpisać strzelam 500kg? Czy jeśli wpisze te 500kg muszę to jakoś potwierdzić prawnie lub w adnotacjach czy poprostu w razie wypadku lub czegoś będzie czemu tam tyle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dobrze wiesz, że jak są ofiary, a nie daj... odpięła się jakaś kosiarka od tego haka, bo się urwał, bo nie wytrzymał, bo ktoś mu dwie tony z czapy wpisał...

Czarnowidztwa nie uprawiam, ale przypadek z zerwanym dyszlem mam wryty na amen pod deklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DiagSL napisał:

 

a czy mogę mu naprzyklad wpisać strzelam 500kg?

Możesz wpisać i 3500. Ty wpisujesz, ty ponosisz odpowiedzialność.

I raczej nie dziwne, iż WK będzie wymagał skąd i na jakiej podstawie wyznaczyłeś parametr. Przecież to nie ogólnodostępny model seryjny, gdzie w 30 sekund się w necie wyszuka dane techniczne.

 

Uparłeś się na to wyznaczenie ... Czyżbyś już wyznaczył, a teraz szukasz wyjścia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mecher napisał:

WK będzie wymagał skąd i na jakiej podstawie wyznaczyłeś parametr.

 

A do czego ta wiedza byłaby potrzebna WK? Diagnosta wyznaczył, WK wpisze w DR i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, michal_k napisał:

A do czego ta wiedza byłaby potrzebna WK?

W czasie kontroli prawidłowości wykonywania BT przez SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aboz napisał:

W czasie kontroli prawidłowości wykonywania BT przez SKP?

 

A jaka miała by być podstawa kwestionowania ustalonych wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być zabytek to nawet jak będą jakieś masy O podane to zawsze w ograniczeniach można zapodac że nie może takowych ciągnąć i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

 

A jaka miała by być podstawa kwestionowania ustalonych wartości?

Pewnie taka sama jak WK dzwoni, kiedy z niemieckiego DR odejmę wagę kierowcy przy ustalaniu G, lub bo im sie odejmowanie nie zgadza przy ustalaniu O1 ?

Co prawda teraz już co do O nie dzwonią, co do G sporadycznie, ale wcześniej za każdym razem.

 

Więc dlaczego w tym wypadku nie ? Oczywiście na tej samej podstawie jak wyżej podałem  ... czyli pewnie żadnej, bo inaczej byś nie pytał. Bo przepisy są jakie są ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje parametrów, diagnosta je ustali, WK nie ma z czym porównać. Dlatego nie widzę żadnego powodu żeby podważać ustalone dane albo dopytywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecher napisał:

Możesz wpisać i 3500.

 

I nadal wszyscy męczą zdolności uciągnięcia przyczepy. Pudzian i jego kumple potrafią "holować"  15 t  i więcej  . Problem będzie jednak z hamowaniem zespołu, bo nadal nie wiemy ile waży ten ciągnik i czy posiada pneumatykę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pneumatyki a traktor nie był jeszcze na wadze ale zgaduje ze nawet 1 tonu nie wazy może z 800-900 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wysyłał do rzeczoznawcy i tyle. Po co sobie brać na głowe problem skoro nie musisz... Chyba że już to zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem gościa na wagę ale na oko mówię ze max może ważyć 1tone. Jeśli to jakaś różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej go było wysłać do rzeczoznawcy? Miałbyś określone wszystkie parametry i spałbyś spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzył to (okiem rolnika ) " co nie " :wink:. Kiedyś zasłyszałem od pani w " białej czapce " : chcesz mieć wyniki zatrzymuj ciągniki :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.