Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam serdecznie starszych kolegów diagnostów, kupiłem dla siebie Opel Vivaro, tzw zabudowa holenderska z 6 miejscami, kategoria N1, niestety nie dopatrzyłem ilości miejsc w dowodzie, są wbite 3 miejsca, po zakupie Holender twierdzi że z Holandi jest tak zawsze i że u nich nigdy tego nie wbijają. Czytałem wiele wątków na ten temat, ale normalnie jestem załamany czytając o tych 3000 tysiącach dla PIMOTu za opinie, jest jakaś szansa jakoś to obejść? Nie miałem jeszcze okazji robić tego typu badania, gdzie liczba miejsc jest niezgodna, usterka drobna nie wchodzi w rachubę? Pozdrawiam i dzięki za rady.

Napisano
2 godziny temu, szymonp napisał:

Czytałem wiele wątków na ten temat, ale normalnie jestem załamany czytając o tych 3000 tysiącach dla PIMOTu za opinie, jest jakaś szansa jakoś to obejść?

Jeżeli pojazd nie jest jeszcze zarejestrowany to rozwiązaniem może być powrót do Holandii w celu wykonania zmian konstrukcyjnych - może tam jest łatwiej, zwłaszcza, że zabudowy holenderskie raczej posiadają homo.

  • Piwo 1
Napisano

Podrodzaj Van, BB :)  Fatalna sprawa, miało być taniej a niestety dołożę do interesu ale tak to jest gdy się nie sprawdza dokumentów :)  Wyjazd z autem do Holandii odpada, czyli tylko PIMOT, nawet jeśli po homologacji by wyszło, że może mieć 6 miejsc? Albo chociaż zamiast PIMOTU, opinia rzeczoznawcy?

Napisano
28 minut temu, szymonp napisał:

nawet jeśli po homologacji by wyszło, że może mieć 6 miejsc

Gdyby była homologacja na tą zabudowę, to może coś dało by się wykombinować, bo wówczas punkty kotwienia pasów i foteli były by w miejscach przewidzianych fabrycznie przez producenta zabudowy.

Napisano

Ok, dzięki panowie, coś będę próbował!

Napisano (edytowane)
W dniu 27.05.2019 o 13:53, szymonp napisał:

czyli tylko PIMOT,

Identyczny przypadek z Niemiec miałby najprawdopodobniej adnotację w DR ilość miejsc " 2 do 6 "  i nie byłoby problemu ,,,

Edytowane przez JANUSZ60

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.