Skocz do zawartości

Badanie cysterny ADR i czerwony pasek po przerejestrowaniu


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy można ewentualnie tak zrobić: Badanie cysterny na tablicach z lizingu, klient jedzie do wydziału przerejestrowuje pojazd. czy można zrobić  korektę w badaniu na te nowe tablice bo inaczej TDT nie wyda paska na nowe tablice tylko na te stare lizingowe.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież data badania jest niezmienna, więc jakim cudem miałby być wpisany numer rejestracyjny, który nie istniał w dniu badania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wydadzą paska? Coś mi się kojarzy, że mieliśmy taką sytuację u siebie w firmie i TDT wydał pasek z aktualnymi tablicami. Trzeba zadzwonić, dopytać, może jakieś wyjaśnienie napisac.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja , rozumiem tablice się zmieniają , ale VIN się nie zmienia i w dalszym ciągu jest ten sam pojazd. To co wg TDT należy wykonać nowe badanie ? kto za to zapłaci? 

Właściciel pojazdu powinien złożyć oświadczenie , że zostały zmienione tablice a TDT nie powinien sapać z tego powodu, bo jak już wspomniałem to ten sam pojazd nr Vin się nie zmienił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla mnie jest to logiczne że tak powinno być, ale nie dla TDT-u. Akurat w tym przypadku wieże klientowi bo też w firmie mamy cysterny i mieliśmy taką samą sytuację, ale nie było z tym problemu bo zrobiliśmy sobie kolejne badanie na nowych numerach. Mało tego kiedyś kupiliśmy cysternę z ważnym protokołem cysterny to też TDT powinien tylko przepisać protokół na nowego właściciela na podstawie umowy kupna i DR, ale nie: TDT kazał robić następne badanie cysterny bo protokołu nie przepisze.

 

10 godzin temu, michal_k napisał:

 więc jakim cudem miałby być wpisany numer rejestracyjny, który nie istniał w dniu badania???

 

Nie wiem. Może w uwagach opisać zaistniałą sytuację?

Mówią że cuda się zdarzają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym w żadnych uwagach nie opisywał. W chwili badania pojazd posiadał numer rejestracyjny z leasingu, więc taki powinien widnieć w zaświadczeniu. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam kto zapłaci z kolejne badanie, bo TDT nie chce zmienić nr rejestracyjnego w zaświadczeniu. A co jeżeli np. co miesiąc zmieni się właściciel i będzie kolejna zmiana tablic to klient ma ponosić za to koszty ? gdzie to jest napisane, że musi zrobić nowe badanie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce iść na łatwiznę - po co cała procedura - jak wystarczy wpłynąć na diagnostę aby przeprowadził korektę - i tak w niczym to nie pomoże - niegodność danych zawartych w protokole TDT - wynik N  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w temacie ale co kogo obchodza tablice skoro jest tam też VIN? Nie znam tematu ale VIN się nie zmienia (poza wyjątkiem na nr z decyzji starosty).
Tablice się zmieniają bo ktoś miał kaprys bo ktoś wykupił z leasingu bo komuś 1 zajumali tablice i wziął kompletnie nowe z nowym numerem żeby nie marnować czasu przy kontroli.
Zobaczcie sytuację, gość wykupuje z leasingu, zmiana tablic i zmiana decyzji? Jedzie w terasę i mu jedną tablicę ukradziono na parkingu. Nie zna tematu i wyrobi duplikat - zmiana decyzji? Teraz na tą skradzioną tankowano gdzieś paliwo osobówką (przy każdej kontroli wyskoczy że ukradziona tablica). Wkurzony idzie wymienić tablicę na nową żeby nie stać przy kontroli i znowu zmiana decyzji?

Sorki że wpierniczam się w temat który mało znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

co kogo obchodza tablice skoro jest tam też VIN?

No właśnie jest VIN który się nie zmienił , bo ma innego właściciela pojazd.

TDT powinien bez łaski przepisać kwity na podstawie oświadczenia klienta 

ponawiam pytanie 

1 godzinę temu, Wacek napisał:

zmiana tablic to klient ma ponosić za to koszty ? gdzie to jest napisane, że musi zrobić nowe badanie?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo ADR jest wystawiane przez TDT na właściciela pojazdu. Nowy właściciel musi wystąpić z nowym wnioskiem do TDT więc procedura zaczyna się od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W decyzji ma być aktualny właściciel pojazdu wpisany a z reguły zmiana nr rejestracyjnego pociąga za sobą zmianę właściciela.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielg539 napisał:

zmiana nr rejestracyjnego pociąga za sobą zmianę właściciela.

Przecież w tym przypadku jest identycznie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wacek napisał:

A co jeżeli np. co miesiąc zmieni się właściciel i

to ,że pasek tzw "pasek " jest imienny na firmę i niestety ale każdy nowy właściciel tego pojazdu musi zrobić swoje badanie . jest wyjście - jeżeli nie zmienią się tablice rejestracyjne to nowy właścicel pojazdu może przedłożyć poprzednie badanie ADR . badanie ADR jest "do auta  "ale pasek już do użytkownika i pasek nie przechodzi z pojazdem do nowego właściciela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.