Skocz do zawartości

Betriebserlaubnis - co to za dokument?


sven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa pytania dotyczące niemieckiego dokumentu Betriebserlaubnis, czyli dopuszczenia pojazdu do ruchu.

1.Czy można na jego podstawie wykonać badanie przed pierwszą rejestracją? (motorower, bez tablic, na lawecie)
2.Jak uzupełnić rubrykę w programie przy pozycji Dokument Rejestracyjny: DOWÓD REJESTRACYJNY, KARTA POJAZDU czy POZWOLENIE CZASOWE?

Pytam, bo pierwszy raz spotykam się z tym dokumentem, a wcześniejsze badania aut z Niemiec robiłem na podstawie dowodów rejestracyjnych - Zulassungsbescheinigung.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam całkiem namieszam w łowie i powiem - niekoniecznie WK, bo są miejsca gdzie na takich dokumentach normalnie się badania robi - podobnie jak np. na "tajtlach" ze Stanów (patrz Festung Breslau).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie namieszałeś :wink:, w zdecydowanej większości użytkownicy Tego Forum o tym dobrze wiedzą, a jak nie wiedzieli to się dowiedzieli i są teraz "the best" :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Bo czemu niby nie?

https://www.google.com/search?q=potwierdzenie+zgłoszenia+do+rejestru+motoroweru&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF1c_k2ubiAhUnpYsKHfzcBEUQ_AUIECgB&biw=1280&bih=871#imgrc=mtnDFTjYyaCptM:

Podobny obraz

 

Robiłbym na tym niemieckim potwierdzeniu i tyle w temacie!

W samym samiusieńkim Wrocławiu. W centrum, w środku, tu zaraz gdzie jeden z kilku urzędów miałby klien do wyboru. Z resztą w okolicznych przysiółkach również by przeszło bez kłopotu.

 

A na deser doklep jeszcze, że we Wrocławiu połamałem RODO zamieszczając powyższe toto! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Robiłbym na tym niemieckim potwierdzeniu i tyle w temacie!

 

Dodaj - niezgodnie z rozporządzeniem, które wymienia 4 dozwolone dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciężar tej niezgodności jest podobny do informacji zamieszczanych w rejestrze,  sprowadzającej się do serii i numeru dowodu rejestracyjnego. A jak wiadomo zamieszcza się tam wszystko, co diagnoście wpadnie w ręce. 

Ale OK! Racja! Rozporządzenie wymienia cztery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blakop napisał:

są miejsca gdzie na takich dokumentach normalnie się badania robi

W moim regionie połowa SKP nie widzi żadnego problemu w wykonaniu BT na podstawie tego "dopuszczenia". No cóż. WK to nie przeszkadza, klienci zadowoleni. Ja nie zarobie 51zł ale głowa spokojniejsza.

Orientuje się ktoś czy 125ccm z DE występują również na Betriebserlaubnis ? Klient podpytywał o BT ale "zaginął" jak go wysłałem po PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 09:39, laptop napisał:

czy 125ccm z DE występują również na Betriebserlaubnis ?

 

Tak, tzw. lekkie motocykle mogły nie być rejestrowane (nie posiadały DR, a jedynie w/w dokument).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna zagwozdka z motocyklem 125ccm.

Pojazd sprowadzony z DE, klient nie posiada ani DR, ani Betriebserlaubnis. Dokument jaki mi przedstawił poniżej. W środku wypisani kolejno właściciele pojazdu wraz ze zmieniającymi się nr tablic rejestracyjnych. W związku z tym, że nie przypomina mi to typowego DR z DE wysłałem po PC.

Czy owy dokument traktujemy jako DR ? Zastanawiam się nad krajem poprzedniej rej. (brak czy DE) oraz datą I rej. (WK przyjął 11-03-2002).

MBK.jpg

MBK2.jpg

Nie mogę edytować, a chciałem sprostować, że datę I rej za granicą WK wpisał 15.03.2002 tj. data wydania pierwszej tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to przypomina wyciąg ze świadectwa homologacji. W dodatku ta data, to raczej data podpisania/wydania/wystawienia tego dokumentu we Francji i podpis Admirała Yamamoto. ;-)

Pełen szacun dla Admirała! :OK:

 

Ponadto widać spełnienie powiązań z dyrektywą europejską.

A niżej podobnie, tylko dotyczy STVZO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już pana " Admirała Yamamoto ", a wracając do kwestii formalnych. Skoro WK przyjął sobie jakąś tam datę I rej. za granicą, to wypada odnotować w zaświadczeniu kraj tej rejestracji, więc DE zostaje. W adnotacjach w PC wklepali mi datę I rej. w kraju 1.07.2019. Wykonując okresowe przed I rej na terytorium RP program krzyczy, że nie można takiego BT wykonać. Nic tylko zamknąć oczy i ową datę rejestracji w kraju "wyiksować":/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi. naprawdę nie można wykonać, czy na żółto ramki podświetla, że coś jest nie teges? Co to za program?

To najlepiej [dodatkowe - dane] i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sql puszcza takie badanie (okresowe przed I rej., po przepisaniu daty I rej w kraju z PC) ale

35 minut temu, Paprock napisał:

na żółto ramki podświetla, że coś jest nie teges

 

37 minut temu, Paprock napisał:

najlepiej [dodatkowe - dane] i po kłopocie

a co z datą NBT?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz "według dowodu rejestracyjnego" ;-)

 

ja tam robiłem na PC badania "porazpierwsze". Po prostu robiłem nawet jak program krzyczał, że coś nie halo. Są opinie, że czasowa rejestracja to jeszcze nie rejestracja - nie ważna opinia  - robiłem i tyle.

Edytowane przez Paprock
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paprock napisał:

Są opinie, że czasowa rejestracja to jeszcze nie rejestracja

Jeszcze do niedawna WK wpisywał datę I rej. w kraju w PC i następnie ją przekreślał. Może się coś zmieniło, może zapomnieli przekreślić. Mniejsza o to. Wydali kwity na podstawie dokumentu jak wyżej, to i rejestracja zapewne przebiegnie po myśli klienta.

 

 

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie też podświetla na żółto. Daje strzałeczkę zamienia datę 1 rej za granicą na kraj i po problemie. Przypadek prosty, przyczepa rolnicza z Holandii (których się tam nie rejestruje) , data pierwszej rej na PC podany 2019 a program sugeruje żeby to była data "zagraniczna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.